Справа «вагнерівців» та «захід №16…GF»: як США вирішили провести оперативну перевірку Зеленського та його близького оточення

987
Герой України, заступник голови Спілки офіцерів України Григорій Омельченко надіслав до редакції «Цензор.НЕТ» власне розслідування щодо справи «вагнерівців», яке він провів на основі інформації з власних джерел у спецслужбах України.

Офіцерам спецслужб і журналістам,

для яких служіння Україні і професійна честь

цінніші за життя – ПРИСВЯЧУЮ!

Справа вагнерівців та захід №16...GF: як США вирішили провести оперативну перевірку Зеленського та його близького оточення 01

ОПЕРАЦІЯ «БУМЕРАНГ»

Своєю публікацією (як слідчий МВС і начальник відділу військової контррозвідки СБУ в минулому) хочу допомогти колегам із СБУ і ДБР встановити «крота» (агента спецслужб РФ), який «злив» у Москву таємну інформацію про план спільної таємної операції спецслужб України і країн НАТО (США, Велика Британія, Туреччина) щодо затримання так званих «вагнерівців», що призвело до її провалу і завдало національним інтересам України непоправної шкоди.

Довідково: «Кріт» — агент, глибоко інкорпорований (введений) в структуру противника, який, як правило поставляє особливо важливу, таємну інформацію. Головна відмінність від розвідника в його традиційному значенні полягає в тому, що «кріт» вербується ще до того, як отримує доступ до закритої інформації, інколи навіть до того, як починає працювати в цій сфері, яка цікавить вербувальну сторону (яка засилає «крота»). Часто «кротів» вербують «на виріст», з прицілом, що рано чи пізно «кріт» досягне високої посади в організації ворожої сторони і стане поставляти корисну інформацію.

Главі держави і керівникам спецслужб України (які заперечують сам факт проведення цієї операції) нагадаю Біблійну істину: «Бо немає нічого таємного, що не стало б явним, ні таємного, що не стало б відомим і не виявилося б» (Євангеліє від Марка: гол. 4, ст. 22 і від Луки: гол. 8, ст.17).

Сподіваюся, що після опублікованих у ЗМІ документальних доказів, свідчень офіцерів українських спецслужб, які безпосередньо брали участь у проведенні операції «Вагнерівці» і в деталях розповіли про неї та ознайомлення з результатами мого розслідування, в нормальних людей сумнівів не буде, що така операція була, але була провалена через зраду в офісі президента Зеленського.

Для тих, хто можливо ще сумнівається, що така операція проводилася, прошу знайти час і ознайомитися з матеріалами мого розслідування і журналістських розслідувань Юрія Бутусова, Яніни Соколової, Любові Величко, Тараса Березовця, а також агента НАБУ, ветерана АТО Євгена Шевченка, народного депутата Володимира Ар’єва та опублікованих нами документів, фото, аудіо і відео записів про цю операцію.

Євген Шевченко (17.08.2020 р.): «Державна зрада глави офісу президента України Андрія Єрмака!»

Юрій Бутусов (18.08.2020 р.): 1. «Зрада на самому верху: президент Зеленський»

2. «Замість всесвітньої слави і поваги – осиновий кілок у репутацію Верховного Головнокомандувача…» (23.08.2020 р.).

3. «Зрив української спецоперації щодо «вагнерівців» (30.08.2020 р.).

4. Державна зрада Єрмака: в операції стосовно затримання «вагнерівців» брали участь США» (30.08.2020 р.).

5. «Спецоперацію по «вагнерівцях» СБУ і ГУР проводили разом з турками та американцями» (01.10.2020 р.).

Яніна Соколова (18.08.2020 р.): «Хто збивав українські літаки: нові шокуючі записи розмов і документів російських бойовиків ПВК Вагнера«;

«Зрив операції українських спецслужб щодо затримання «вагнерівців» (20.08.2020 р.);

«Вербування терористів Вагнера: додаткові докази» (08.09.2020 р.);

«Оприлюднено записи вербування СБУ «вагнерівців», які воювали на Донбасі. Відео«.

«Справа «вагнерівців»: Яніна Соколова опублікувала нові записи у справі Вагнера».

«Українська правда» (18.08.2020 р.): «Затримання «вагнерівців» мало бути українською операцією, яка зірвалася після доповіді в ОП» 

«Нагороджував особисто Сурков: Бійці ПВК Вагнера розповіли, як збивали українські літаки» .

Любов Величко (24.08.2020 р.): 1. «Координатор «вагнерівської спецоперації» про її провал: «Це банальна зрада» (Інтерв’ю, відео, документи»)

 1. СБУ просила Величко розкрити джерела інтерв’ю з куратором «вагнерівської спецоперації» (28.08.2020 р.).
 1. «Хронологія спецоперації «Вагнерівці»: жива історія в документах, відео та свідченнях учасників. Частина 1″ (17.09.2020 р.).
 1. «Ціна зради — $40 мільйонів. Чому влада заперечує проведення «вагнерівської» спецоперації та до чого тут Єрмак. Частина 2″ (22.09.2020 р.).

Тарас Березовець: 1. «Це зрада! Зеленський рятує Єрмака. Зрив спецоперації ГУР МО і СБУ.

2. «Державна зрада в справі «вагнерівців»: імпічмент і переслідування Зеленського неминучі»***Вірність присязі і професійній честі. В процесі приватного розслідування я зі своїми колегами-контррозвідниками перевірив викладені в зазначених публікаціях фактичні дані і обставини проведення операції із вербування «на заробітки» і виманювання «вагнерівців-терористів-бойовиків» в Україну з метою їх захоплення. Оприлюднена журналістами інформація, встановлені ними дані та опубліковані документи про операцію «Вагнерівці» відповідають дійсності! Результати мого розслідування ви можете прочитати в газеті «Україна молода» (за 2 і 4 вересня 2020 р.) у статтях «ЗЕ! Кріт на Банковій: хто «злив» інформацію про операцію із затримання «вагнерівців» і «Служу Росії? Як спецслужби США виявили ЗЕ! «кротів» Москви на Банковій» та на сайті «Українського репортера» у публікації «Вагнергейт: Григорій Омельченко про зраду під час спецоперації із затримання терористів».

Від імені нашої команди (ветеранів і чинних співробітників спецслужб) висловлюю визнання і подяку журналістам Юрію Бутусову, Яніні Соколовій, Любові Величко, Мирославу Олешку, Тарасу Березовцю, ветерану АТО Євгену Шевченку, колезі по парламенту 6-го скликання Володимиру Ар’єву, які повірили українським офіцерам, що передали їм матеріали операції «Вагнерівці» і оприлюднили їх, не дозволивши владі приховати інформацію про неї та вчинення державної зради в Офісі президента Зеленського.

Офіцери, які змушені були вийти на контакт з журналістами і політиками і передати їм матеріали операції про «вагнерівців», зберегли не лише професійну честь, вони проявили мужність, вірність присязі і віддане служіння Україні та її народу, на відміну від керівництва держави і спецслужб, які до цього часу заперечують сам факт існування такої операції і цинічно брешуть українському народу, що такої операції апріорі не могло бути. А інформація про неї, поширена в ЗМІ, на їню думку, – це фейк російських спецслужб в рамках ведення гібридної інформаційної війни проти України, яку веде РФ з метою дискредитувати Зеленського, українські спецслужби та посварити Україну і Білорусь.

«Злив» інформації в Москву про проведення українськими спецслужбами разом із західними партнерами операції із затримання «вагнерівців», що призвело до її провалу, на мою думку, є державною зрадою (ч.1 ст. 111 КК), за вчинення якої Зеленський і Єрмак повинні понести заслужене покарання!

Зауважу, офіцери, які надали журналістам матеріали про операцію «Вагнерівці» після її провалу, злочину не вчинили. Вони діяли в стані крайньої необхідності (ст. 39 КК), захищаючи національні інтереси України.

ЗУСТРІЧ З КОЛЕГОЮ – СТАРШИМ ОФІЦЕРОМ СБУ

Під вечір 31 липня на мене вийшов старший офіцер СБУ (назвемо його «Андрій Невідомий»), з яким я провів більш ніж тригодинну зустріч.

«Андрій Невідомий» розповів про затриманих в Мінську «вагнерівців», яких СБУ планувала захопити ще 25 липня, а потім – 30 липня, коли вони повинні були летіти з Мінська до Стамбула, в повітряному просторі України з вимушеною посадкою в аеропорту Бориспіль.

Вербування «заробітчан»

За словами офіцера, операцію по встановленню місць знаходження «вагнерівців», їх документуванню, вербуванню на роботу до Сирії, а згодом – до Венесуели для охорони нафтових вишок, виманюванню їх із Росії через Білорусь в Україну, СБУ проводила спільно з ГУР МО і ЦРУ США, представник якого курирував цю операцію.

На підтвердження своїх слів, що спецоперація проводилася, колега показував у планшеті фото затриманих у Мінську «вагнерівців», їх кадрові анкети, автобіографії, паспорти, військові квитки, нагородні документи, медалі, ордени, різноманітні оперативні і процесуальні документи СБУ, електронні квитки на авіарейс Мінськ-Стамбул на 25 і 30 липня, аудіозаписи вербування «вагнерівців» на роботу в Сирію і Венесуелу, на яких вони в деталях розповідають про свою участь в бойових операціях в Сирії і на окупованій території Донбасу, хто з них, де і коли збив з ПЗРК українські військові літаки, гелікоптери, за що вони були нагороджені Путіним державними нагородами РФ, посвідчення до нагород, відео, на яких «вагнерівці» демонструють уламки збитих ними українських літаків.

Для централізованої закупки авіаквитків для «вагнерівців» були зареєстровані туристичні фірми у Києві і Львові,- пояснив офіцер СБУ.

За легендою завербовані «заробітчани» летіли на роботу до Венесуели для охорони нафтових об’єктів на три місяці. Для реальності нашої легенди, 15 липня їм були закуплені квитки на літак до Стамбула, який вилітав із Мінська 25 липня о 10:50. Далі, за легендою, після стиковки авіарейсів вони повинні були летіти до Гавани (Куба), а звідти до столиці Венесуели – Каракаса, де їх повинен був зустріти представник нафтової компанії. Щоб виключити будь-які сумніви і підозри у «заробітчан», їм 15 липня були куплені квитки в обидва кінці. Після повернення з Венесуели в Туреччину у них уже були квитки на рейс Стамбул – Москва на 19 жовтня,- сказав мій співрозмовник і показав копії електронних квитків, куплених «вагнерівцям».

Справа вагнерівців та захід №16...GF: як США вирішили провести оперативну перевірку Зеленського та його близького оточення 02

Квиток «заробітчанина» Д. Харитонова на рейс «Мінськ – Стамбул»

на 25 липня і зворотний – «Стамбул – Москва» на 19 жовтня

Справа вагнерівців та захід №16...GF: як США вирішили провести оперативну перевірку Зеленського та його близького оточення 03

Квиток «заробітчанина» І. Шеломенцева на рейс «Мінськ – Стамбул»

на 25 липня і зворотний – «Стамбул – Москва» на 19 жовтня

«Всього було куплено 47 квитків в обидва боки: 33 квитки для групи «Шамана» (Артем Міляєв) і 14 для другої групи «заробітчан» (див. деякі з них на фото):

Справа вагнерівців та захід №16...GF: як США вирішили провести оперативну перевірку Зеленського та його близького оточення 04

Квиток «заробітчанина» Р. Самаріна

на рейс «Мінськ – Стамбул» 25 липня

Справа вагнерівців та захід №16...GF: як США вирішили провести оперативну перевірку Зеленського та його близького оточення 05

Квиток «заробітчанина» А. Шацького

на рейс «Мінськ – Стамбул» 25 липня

Справа вагнерівців та захід №16...GF: як США вирішили провести оперативну перевірку Зеленського та його близького оточення 06

Квиток «вагнерівця-снайпера» В. Лі на рейс «Мінськ – Стамбул»

на 25 липня і зворотний – «Стамбул – Москва» на 19 жовтня

Справа вагнерівців та захід №16...GF: як США вирішили провести оперативну перевірку Зеленського та його близького оточення 07

Квиток С. Павленка на рейс «Мінськ – Стамбул» на 25 липня

і зворотний – «Стамбул – Москва» на 19 жовтня

Справа вагнерівців та захід №16...GF: як США вирішили провести оперативну перевірку Зеленського та його близького оточення 08

Квиток А. Руденка на рейс «Мінськ – Стамбул» на 25 липня

і зворотний – «Стамбул – Москва» на 19 жовтня

«Вагнерівців» свідомо не оголошували в міжнародний розшук за воєнні злочини, вчинені на Донбасі. Адже злочинець, який знає, що його шукає Інтерпол, навряд чи наважиться ризикнути і «світитися» на митному контролі перед прикордонниками чужої країни, де його можуть затримати,- наголосив офіцер СБУ.

Для розмов із «вагнерівцями» оперативний працівник СБУ під псевдонімом «Сергій Петрович» користувався телефоном Сирії. Коли він телефонував «вагнерівцям», то на їхніх телефонах висвічувався код цієї країни,- заявив колега і показав у планшеті номер «сирійського» телефону: +963-931-42-562 (через тиждень після нашої зустрічі мені стане відомо, що для вербовки «вагнерівців» для охорони нафтових вишок у Венесуелі інший працівник СБУ під псевдонімом Артур використовував венесуельський телефон: +5-841-291-01-091).

Для підтвердження своїх слів про «Сергія Петровича» колега показав також лист керівника 5 управління Департаменту контррозвідки СБУ Олександра Поклада (за № 2/5/3-834нт від 13.07.2020 р.) «Щодо виконання доручення» на ім’я т.в.о. начальник ГСУ СБУ полковника Андрія Швеця.

В листі зазначено: «На виконання доручення слідчого в рамках кримінального провадження № 42014000000000457 від 31.05.2014 р. встановлено, що 2019-2020 роках на території Російської Федерації створено незаконне збройне формування т. зв. приватну військову компанію «МАР» (НЗФ «ПВК «МАР»), представники якої здійснюють вербування осіб для участі в бойових діях на території Сирійської Арабської Республіки, Боліварської Республіки Венесуела.

Встановлено, що вербування найманців здійснює представник НЗФ «ПВК «МАР» — особа по імені та по батькові «Сергій Петрович». Сприяння йому надає громадянин Російської Федерації Міляєв Артем Вікторович, 01.02.1981 р. н., який безпосередньо веде переговори з найманцями та повинен в подальшому очолити групу під час участі в бойових діях.

У своїй протиправній діяльності невстановлена особа на ім’я «Сергій Петрович» використовує електронні поштові адреси «[email protected]» та «[email protected]».

Також встановлено анкетні дані на 40 осіб, які вже відібрані для відправки для участі у бойових діях (довідки щодо вказаних осіб містяться в додатку).

Додаток: довідки від 13.07.2020, № 833 нт, №№ 835нт-873нт на 569 арк., не таємно.

Заст. начальника управління підполковник (прізвище і підпис).

На листі стоїть штамп ГСУ СБУ, вх. № 6278 і дата реєстрації: 13.07.2020 р.» (на фото).

Справа вагнерівців та захід №16...GF: як США вирішили провести оперативну перевірку Зеленського та його близького оточення 09

Коли я закінчив ознайомлення з листом і анкетними довідками на «вагнерівців-заробітчан», колега додав, що операцію «Вагнерівці» процесуально курирував заступник Генерального прокурора України Мамедов. «Подивіться ще один документ, який підтверджує проведення нами операції із затримання «вагнерівцям» і кураторство Мамедова»,- сказав офіцер СБУ і дав прочитати його в планшеті.

Це був, як і попередній, лист керівника 5 управління Департаменту контррозвідки СБУ Поклада (за № 2/5/3-835нт від 24.07.2020 р.) «Щодо передачі розсекречених матеріалів НСРД» (негласних слідчих розшукових дій) на ім’я т.в.о. начальник ГСУ СБУ полковника Андрія Швеця.

В листі зазначалося: «Відповідно до клопотання заступника Генерального прокурора України Мамедова Г. А. № 18/2/2-3114т від 24.07.2020 (вх. 5 управління ДКР СБ України № 1627т від 24.07.2020) про розсекречування матеріалів НСРД секретної інформації щодо проведення негласних слідчих (оперативних) дій в рамках кримінального провадження № 42014000000000457 від 31.05.2014 р. направляю на Вашу адресу розсекречені матеріали НСРД з метою використання їх у рамках досудового розслідування» (на фото).

Справа вагнерівців та захід №16...GF: як США вирішили провести оперативну перевірку Зеленського та його близького оточення 10

До листа були додані протокол за результатами проведення негласної слідчої (розшукової) дії від 24.07.2020 р. і три диски DVD-R, реєстраційні номери 10711, 10712, 10713 від 22.07.2020 р., НЕТАЄМНО.

Лист підписаний заступником начальника 5 управління ДКР СБУ.

Я ознайомився з анкетами завербованих «заробітчан-вагнерівців», прослухав понад десяток аудіозаписів їх вербування на роботу, ознайомився з роздруківками аудіозаписів, протоколами оглядів оптичних дисків, оперативними і процесуальними документами.

Наприклад, (на фото): кадрова анкета Міляєва Артема Вікторовича (позивний «Шаман»), заповнена ним власноручно 21 травня 2020 року і направлена на вказані «Сергієм Петровичем» (співробітником СБУ) електронні адреси «[email protected]», «[email protected]»).

Справа вагнерівців та захід №16...GF: як США вирішили провести оперативну перевірку Зеленського та його близького оточення 11
Справа вагнерівців та захід №16...GF: як США вирішили провести оперативну перевірку Зеленського та його близького оточення 12

Артем Міляєв (Шаман) воював під Маріуполем із липня 2015-го по січень 2016 року у складі стрілецького батальну «Чебурашка» (в/ч 08819) кулеметником. Був призначений командиром першої групи «вагнерівців» із зарплатою $7000 на місяць. За два місяці роботи з «рекрутування заробітчан» СБУ переказала Шаману через банкомат «Альфа-банк» $14 000. Він і 32 його підлеглі повинні були вилетіти 30 липня з Мінська в Стамбул, але були затримані в ніч на 29 липня КДБ РБ.

На фото (скріншот) СМС-повідомлення про отримання Шаманом коштів за роботу:

Справа вагнерівців та захід №16...GF: як США вирішили провести оперативну перевірку Зеленського та його близького оточення 13

Справа вагнерівців та захід №16...GF: як США вирішили провести оперативну перевірку Зеленського та його близького оточення 14

Фото (скріншот) СМС-повідомлення про отримання «Шаманом» (Міляєвим) заробітної плати за «рекрутування» найманців на «заробітки» за кордон.

Ще один документ із матеріалів кримінального провадження, який підтверджує, що СБУ проводила операцію «Вагнерівці».

Так, згідно з протоколом огляду від 25 липня 2020 року, зробленого старшим слідчим ГСУ СБУ підполковником юстиції (прізвище, ім’я, по-батькові: Т. О. С.), встановлено (цитую):

Предметом, що оглядається, є наступні носії інформації, на яких міститься інформація отримана в ході проведення негласної слідчої – розшукової дії зняття інформації з електронних інформаційних систем за ідентифікаційними ознаками: електронна поштова скринька «[email protected]», зокрема:

оптичний диск № 10711 від 22.07.2020. Оглядом вказаного диску встановлено, що на ньому міститься папка з назвою «Входящие ч.1», в якій знаходяться 493 файли з розширення «еml».

Оглядом файлів, які містяться на вказаних дисках встановлено, що вони містять серед іншого відомості щодо наступних осіб (фото документів, переписка та аудіофайли): Сердюков А.В., Фомін М.М., Дрига О.І., Самарін П.Л., Маслов С.О., Єкімов В.С., Бубнов С.Г., Сапронов О.В., Алтухов О.В., Тараканов І.Г., Шубін О.І., Танов Р.К., Сидоров С.О., Кошман М.Я., Шатських А.Ю., Щербаков С.В., Лі В.О., Руденко О.С., Міляєв А.В., Сєргєєв Ф.М., Селіхов В.І., Зайдулін Р.А., Нижник П.О., Токаренко А.В., Зябліцев Є.С., Кожевніков А.Ю., Харитонов Д.Ю., Павленко С.Г., Бахтагараєв Т.М., Волгін О.В., Карімов Р.І., Бакунович А.П., Шеломенцев І.Б., Фетісов Г.Є. (фото 32-х осіб із 34-х, перерахованих слідчим СБУ, мною подані нижче – Г.О.).

В подальшому наявні дані щодо кожної з даних осіб оглянуті та відображені в окремому додатку №№ 1-34, які долучаються до даного протоколу на ___арк.

На цьому огляд закінчено. Протокол прочитаний, заяв, зауважень та доповнень не надходило.

Огляд провів та протокол склав:

Старший слідчий…ГСУ СБ України підполковник юстиції: підпис (Т.О.С.).

Справа вагнерівців та захід №16...GF: як США вирішили провести оперативну перевірку Зеленського та його близького оточення 15
Справа вагнерівців та захід №16...GF: як США вирішили провести оперативну перевірку Зеленського та його близького оточення 16

Із завербованих на «заробітки», наприклад, Олександр Алтухов воював у Сирії і Судані. Він і ще четверо завербованих росіян не воювали на Донбасі, але їх включили до вербування, щоб ветерани «вагнерівці» і ті хто воювали на Сході України не зрозуміли принципу (закономірності), за яким їх відбирали на «заробітки» (вчинення воєнних злочинів проти України).

Справа вагнерівців та захід №16...GF: як США вирішили провести оперативну перевірку Зеленського та його близького оточення 17

Список затриманих у Мінську 29 липня 33 «вагнерівців» — громадян РФ, переданий РБ Україні (мовою оригіналу):

 1. Миляев Арем Викторович, 01.02.1981 г.р.;
 2. Бахтигараев Тахир Минигаянович, 18.04.1980 г.р.;
 3. Алтухов Александр Викторович, 18.04.1980 г.р.;
 4. Ли Владимир Александрович, 26.07.1989 г.р.;
 5. Кожевников Андрей Юрьевич, 16.01.1980 г.р.;
 6. Сапронов Алексей Владимирович, 08.07.1978 г.р.;
 7. Щербаков Сергей Владимирович, 21.07.1981 г.р.;
 8. Волгин Алексей Владимирович, 21.06.1975 г.р.;
 9. Дрига Олег Игоревич, 03.06.1986 г.р.;
 10. Павленко Сергей Григорьевич, 25.06.1976 г.р.;
 11. Руденко Александр Святославович, 26.12.1984 г.р.;
 12. Харитонов Денис Юрьевич, 16.03.1980 г.р.;
 13. Сидоров Сергей Александрович, 01.01.1972 г.р.;
 14. Кошман Максим Ярославович, 06.09.1981 г.р.,
 15. Бубнов Сергей Геннадьевич, 08.01.1971 г.р.;
 16. Нижник Павел Александрович, 24.06.1987 г.р.;
 17. Селихов Владимир Иванович, 04.10.1986 г.р.;
 18. Фетисов Геннадий Евгеньевич, 22.10.1986 г.р.;
 19. Фомин Михаил Николаевич, 07.03.1973 г.р.,
 20. Екимов Владимир Сергеевич, 19.10.1973 г.р.;
 21. Каримов Ринат, 15.08.1984 г.р.;
 22. Шубин Александр, 15.01.1996 г.р.;
 23. Шеломенцев Игорь, 18.08.1975 г.р.;
 24. Маслов Сергей Алексеевич, 29.09.1988 г.р.;
 25. Зайдулен Рустем, 06.10.1974 г.р.;
 26. Токаренко Андрей Викторович, 24.01.1965 г.р.;
 27. Сердюков Андрей Викторович, 16.08.1975 г.р.;
 28. Сергеев Федор Михайлович, 17.05.1987 г.р.;
 29. Танов Рафик Кабулович, 30.04.1975 г.р.;
 30. Зяблицев Евгений Сергеевич, 23.11.1992 г.р.;
 31. Самарин Павел Львович, 11.11.1981 г.р.;
 32. Бакунович Андрей Петрович, 30.12.1977 г.р.;
 33. Шацкий Артем, 30.07.1982 г.р.

У документі СБУ, в якому говориться, що в пошті «Сергія Петровича» знаходяться фото документів, листування та аудіофайли з інформацією про 34 осіб, зазначені в ньому прізвища та ініціали збігаються з даними затриманих в Мінську 33-х вагнерівців (крім Тараканова І.Г., якого немає серед затриманих).

До вашої уваги додаток № 21 (на фото) до протоколу огляду від 25.07.2020 – відомості щодо Харитонова Д.Ю., аудіозаписи розмов «Сергія Петровича» (оперативний співробітник СБУ) з Харитоновим, Щербаковим, Сидоровим та світлини інших «вагнерівців», затриманих у Мінську 29 липня 2020 року.

Справа вагнерівців та захід №16...GF: як США вирішили провести оперативну перевірку Зеленського та його близького оточення 18

Справа вагнерівців та захід №16...GF: як США вирішили провести оперативну перевірку Зеленського та його близького оточення 19

Знайомлячись із процесуальними документами, я звернув увагу на дату (29 липня 2020 року!) складання письмового повідомлення про підозру «вагнерівцям» (див. фото):

Справа вагнерівців та захід №16...GF: як США вирішили провести оперативну перевірку Зеленського та його близького оточення 20

«Андрій Невідомий» зауважив, що повідомлення про підозри слідчими ГСУ СБУ готувалися ще 24 липня, оскільки затримання «вагнерівців» було заплановане на 25 липня. Але у зв’язку з перенесенням їх вильоту на 30 липня, дата на повідомленнях про підозри (набраних в ноутбуках слідчих) на першій і останніх сторінках була змінена на 29 липня. Адже відповідно до КПК (ст. 278) письмове повідомлення про підозру повинно бути врученим підозрюваному в день його складання, а затриманій особі не пізніше 24 голин з моменту її затримання, зазначив колега.

Переконаний, що коли у вересні відкриється сесія Верховної Ради, президент Зеленський не дозволить депутатам із своєї фракції «слуг» створити ТСК, щоб встановити, з чиєї вини була провалена операція із затримання «вагнерівців», оскільки він сам причетний до цього. Зеленський зрадив нас,- зробив підсумок «Андрій Невідомий».

На уточнююче запитання, чому був перенесений виліт «вагнерівців», колега повідомив, що 24 липня заступник голови СБУ Руслан Баранецький (призначений на посаду 26 червня 2019 року президентом Зеленським. – Г.О.) і начальник ГУР МОУ Василь Бурба (призначений на посаду 15 жовтня 2016 року президентом Порошенком. – Г.О.) за своєю ініціативою доповіли президенту Зеленському в присутності глави його офісу Єрмака про фінальну стадію проведення операції, яка була запланована на 25 липня. Проте Зеленський, на прохання Єрмака чи з якихось інших міркувань, віддав наказ перенести затримання «вагнерівців» на 30 липня. Хто ще був на нараді у Зеленського і чому він віддав такий наказ, офіцер СБУ відповів, що точно не знає.

Підтвердженням того, що «злив» інформації відбувся саме після цієї наради у Зеленського (24 липня), на мою думку, є те, що її витоку не було, коли про операцію щодо «вагнерівців» йому вперше доповіли ще в березні ц. р. і Зеленський не заперечив проти її проведення.

Тоді, наголосив мій колега «Андрій Невідомий», завершенню операції по затриманню «вагнерівців», які були готові летіти на заробітки за кордон, перешкодило закриття аеропортів у зв’язку з жорстким карантином, введеним з пандемією «коронавірусу». Коли ж авіарейси відновили, треба було опрацювати маршрут польоту «заробітчан», який би проходив у повітряному просторі України, оскільки польоти літаків з Росії через Україну заборонені. Самим зручним і надійним маршрутом українські спецслужби вибрали авіарейс «Мінськ – Стамбул», який пролягав через Україну, з урахуванням того, що в проведенні фінальної стадії операції із затримання «вагнерівців» нам допомагали турецькі спецслужби.

ЯК ФСБ РФ РОЗКРИЄ СХЕМУ НАШОЇ ОПЕРАЦІЇ…

Мій співрозмовник «Андрій Невідомий» 31 липня зауважив, що після затримання «вагнерівців» у Мінську ФСБ РФ і їхня філія КДБ РБ дуже швидко і легко розкриють всю нашу схему, за якою ГУР і СБУ проводили операцію, а саме:

 1. Через мобільні телефони затриманих, на які телефонував наш співробітник «Сергій Петрович», буде встановлений його віртуальний «сирійський» телефон (+963-931-42-562).
 1. З електронних адрес, з яких завербовані «вагнерівці» відправляли на прохання «Сергія Петровича» фотокопії документів про себе і свою участь у бойових діях на Донбасі і в Сирії, будуть виявлені наші віртуальні поштові скриньки, які вказані в листі начальника 5 управління Департаменту контррозвідки СБУ Олександра Поклада за № 2/5/3-834нт від 13.07.2020 року: «[email protected]» та «[email protected]».
 2. З цих електронних адрес ФСБ узнає, які документи «вагнерівці» вислали на наші поштові скриньки, навіть якщо вони їх видалили після відправки.
 3. За допомогою куплених електронних авіаквитків на рейс Мінськ-Стамбул на 25 і 30 липня ФСБ встановить коли, у якій компанії і ким вони були куплені, на чию електронну пошту (кому) і коли були відправлені і де роздруковані. Будуть виявлені наші туристичні фірми, через які ми купували ці квитки.
 1. ФСБ також встановить, що трудові договори завербованих на роботу «вагнерівців» — липові, підписи і печатки на них підроблені.
 2. Буде встановлено, що компанія «Роснафта» була нами використана в темну, а її електронний адрес: «[email protected]» в Росії не зареєстрований і є видуманим.
 3. В політичному плані Путін і ФСБ використають цю ситуацію в інформаційній війні проти України, щоб погіршити її відносини з Білорусь, а Лукашенка зробити ще більш залежним від Росії.
 4. Треба очікувати, що російські ЗМІ, з посиланням на свої джерела у ФСБ, зроблять сенсаційне повідомлення: Україна навмисно влаштувала провокацію із затриманням «вагнерівців» на передодні президентських виборів в Білорусі, щоб посварити її з Росією. Спочатку СБУ виманила їх у Білорусь за фальшивими трудовими контрактами, а потім повідомила КДБ РБ, що «вагнерівці» прибули в Мінськ для дестабілізації ситуації в країні, розраховуючи, що Лукашенко, в знак подяки, екстрадує їх в Україну на її запит, оскільки вони вчинили воєнні злочини на Донбасі і об’явлені в міжнародний розшук,- підсумував мій співрозмовник «Андрій Невідомий».

Колега із СБУ виявився не лише професіоналом-контррозвідником і політичним аналітиком, але й провидцем, що підтвердилося через тиждень. 6 серпня о 23:45 за московським часом на сайті газети «Комсомольская правда» появилася стаття Олександра Коца під заголовком «Арешт 33 росіян в Мінську виявився провокацією спецслужб України».

Та, як інколи буває в нашій професії, фортуна посміхнулася, і під вечір 28 серпня я отримав ту ланку, якої не вистачало, щоб замкнути весь ланцюг державної зради на самісінькому політичному олімпі України.

Зауважу, що після моєї заяви на «Прямому» на мене 24 і 25 серпня вийшли (окремо) три оперативні працівники СБУ, які брали безпосередню участь у проведенні цієї спецоперації. Кожен із них розповів про свою роль у ній і те, що йому відомо. З їхніх розповідей картина проведення операції «вагнерівців» в загальному контексті збігалася і ставала цілісною.

Свої свідчення вони підтвердили фотокопіями документів, рапортів, довідок із грифом «таємно», на яких стояли резолюції їхніх начальників, паспортів і автобіографій «вагнерівців», їхніх фото, електронних авіаквитків на рейс «Мінськ-Стамбул» на 25 липня. Ці та інші документи про «вагнерівців» мені на першій зустрічі 31 липня показував мій колега з СБУ «Андрій Невідомий».

Я знову прослухав аудіо і подивився відеозаписи, на яких «вагнерівці» розповідають про свої «подвиги» на Донбасі, «рекламуючи» себе. Частина з цих документів і аудіозаписів уже були оприлюднені журналістами і мною прослухані ще 31 липня.

Колеги по «цеху» розповіли, що операція з виявлення, анкетування і документування «вагнерівців», які брали участь у війні на Донбасі, причетних до знищення українських військових літаків і гелікоптерів, а також збиття малайзійського «Боїнга» та вчинення воєнних злочинів, розпочалася в минулому році, коли головою СБУ був Василь Грицак, а генпрокурором Юрій Луценко, яким добре відомо про неї.

«Вагнерівців» вербували на роботу під легендою охороняти наф­тові свердловини в Сирії і Венесуелі. Загальна кількість бажаючих поїхати на заробітки складала понад півтори сотні осіб. Серед них були і ті, хто воювали на Донбасі і вчинили різні злочини, в тому числі теракти.

Реальних же бойовиків-терористів, яким слідчі могли пред’явити підозру відразу при затриманні в Україні, було відібрано майже пісотні. Їх розбили на групи. У першій, основній, із 33 осіб, які повинні були вилетіти 25 липня і вже були зареєстровані на рейс «Мінськ-Стамбул», реальних терористів було 28. П’ятеро було для розбавлення «коктейлю».

Фактичні дані, добуті оперативним шляхом, стверджували офіцери, вони передавали своїм безпосереднім начальникам. Далі матеріали направляли слідчим СБУ і в Генеральну прокуратуру, прокурори якої здійснювали процесуальне керівництво, для процесуального оформлення, щоб оперативні матеріали отримали статус доказів у кримінальному провадженні, яке веде ГСУ СБУ.

Один із співрозмовників розповів, що літак із «вагнерівцями», який повинен був вилетіти з Мінська до Стамбула в першій половині дня 25 липня, планували посадити в Борисполі через штучно створену «ситуацію», яка перед­бачає вимушену посадку – різке погіршення здоров’я у пасажира (наш оперативний співробітник) і імітація втрати ним свідомості. Роль лікаря, який би виявився серед пасажирів, виконував би також наш оперативник.

Під час зустрічі офіцери пропонували мені взяти копії документів, які підтверджували правдивість їх свідчень. Я вирішив не брати з кількох причин.

По-перше, я раніше ознайомився із значно більшим обсягом документів про «вагнерівців» і не виключав, що це може бути «підстава», організована СБУ після моєї першої зустрічі 31 липня з старшим офіцером СБУ «Андрієм Невідомим» і ця зустріч відбувається під візуальним і технічним «ковпаком». І після отримання документів я буду затриманий і звинувачений у спробі заволодіння документами, які є державною таємницею.

По-друге, вивчивши їх документи, я ще раз наочно переконався в тому, що спецоперація проводилася, а опублікована журналістами інформація — достовірна. І це було головною метою моїх зустрічей з колегами.

По-третє, я запропонував офіцерам дати свідчення Тимчасовій слідчій комісії Верховної Ради, якщо вона буде створена у вересні, коли розпочнеться сесія, або на Комітеті з питань національної безпеки, оборони і розвідки. І передати ці документи членам ТСК або Комітету чи ж підтвердити достовірність документів, уже оприлюднених в інтернеті.

Писати рапорти на ім’я президента Зеленського з цього приводу я не рекомендував, оскільки він є головним винуватцем провалу операції із затримання «вагнерівців».

ЗРАДА ЗЕЛЕНСЬКОГО І ЄРМАКА

Після провалу операції, 3 серпня Зеленський зібрав у себе ту ж саму групу осіб, яка була в нього на нараді 24 липня.

Начальник ГУР Бурба заявив президенту Зеленському про повний провал дуже дорогої спецоперації, і що причина провалу — ЗРАДА! Бурба вимагав розпочати перевірку всіх, у кого була інформація про операцію, і провести перевірку на поліграфі його самого і тих, хто був на нараді у Зеленського 24 липня,- повідомив Юрій Бутусов.

Мої джерела підтвердили достовірність інформації Бутусова. Мені також стало відомо, що Зеленський занервував від такої вимоги Бурби і перейшов на підвищений тон. Адже в цій ситуації перевірку на поліграфі мусив пройти і він сам.

За моїми даними, обидві наради у Зеленського (24 липня і 3 серпня) велися під аудіозапис. Не виключаю, що вони з’являться в інтернеті, як і аудіозаписи «вагнерівців».

Зеленський, відчуваючи свою провину в провалі операції (адже вона була перенесена на 30 липня за його усним наказом!) не прислухався до вимог Бурби і не призначив службового розслідування, не дав доручення СБУ порушити кримінальне провадження для виявлення «крота», який «злив» спецслужбам РФ інформацію про заплановану операцію із затримання «вагнерівців».

Більше того, 5 серпня без будь-яких пояснень, обґрунтувань і мотивів Зеленський своїм указом №307/2020 звільнив Бурбу з посади начальника ГУР МОУ і на його місце призначив Кирила Буданова.

Справа вагнерівців та захід №16...GF: як США вирішили провести оперативну перевірку Зеленського та його близького оточення 21

10 серпня 2020 року президент Зеленський представив нового голову ГУР МО Кирила Буданова

Через два тижні Буданов «подякував» Зеленському за своє призначення запереченням того, що українські спецслужби проводили операцію із затримання «вагнервців», зробивши заяву: «Лише необізнана людина може повірити у казку, ніби цих «наївних» бойовиків могли обманом затягнути до Мінська… Напередодні місцевих виборів українські політичні сили чи корупційно-бізнесові клани вирішили використати ситуацію задля критики влади і запускають на базі російського фейку свої додаткові інформаційні хвилі»,- наголосив новоспечений керівник ГУР МО України.

Зауважу, вперше за всю історію незалежної України очільником ГУР МО була призначена 34-річна особа без будь-якого управлінського і аналітичного досвіду на керівних посадах в розвідці.

Віддаю належне і шану за мужність і відвагу, проявлені на війні з російським агресором, учаснику бойових дій, повному кавалеру ордена «За мужність» Кирилу Буданову як офіцеру-оперативнику розвідувальної і диверсійної діяльності. Але робити такі непрофесійні, брехливі заяви на догоду Зеленському як вдячність за своє призначення – це принижувати честь і гідність бойового офіцера!

Під підозру підпадають усі, хто був на нараді у Зеленського 24 липня: Андрій Єрмак, Руслан Демченко, Роман Машовець, секретар президента Марія Левченко, Бурба, Баранецький і сам Зеленський. Усі вони повинні були пройти перевірку на поліграфі, як пропонував Бурба.

Я запропонував, щоб експертизу на поліграфі щодо них проводили міжнародні незалежні експерти, зокрема, поліграфологи із ФБР і ЦРУ США за спеціально розробленою комп’ютерною програмою, яку спецслужби США та інших країн, використовують в подібних ситуаціях для виявлення агентів іноземних розвідок. Програма забезпечує майже стовідсотковий результат. А якщо додати до перевірки на поліграфі ще й допит підозрюваного у шпигунстві в стані глибокого сну під гіпнозом – шансів у «крота» приховати свою шпигунську діяльність немає!

Зауважу, що якби Зеленський не був причетний до провалу операції із затримання «вагнерівців», він би дав доручення провести перевірку в запропонованому мною варіанті всіх тих, хто був присутнім у нього на нараді 24 липня, включаючи, в першу чергу себе і Єрмака!

Із групою експертів-контррозвідників я провів аналіз-перевірку, хто з зазначених осіб, які були на нараді у Зеленського в той день, міг бути «кротом».

Отримана нами інформація, аналіз минулої політичної, партійної, громадської діяльності (роботи) тих, хто був на нараді, їх зв’язки з Росією, політичні й ідеологічні погляди, спосіб життя, участь (не участь) в АТО дали нам підстави зробити висновок.

Найімовірнішими «кротами», які працюють на агресора — Російську Федерацію, є президент Зеленський і глава його офісу Єрмак.

Аналіз діяльності Андрія Єрмака, його зв’язки в Росії та утаємниченість особистого життя, на мою думку, дають підстави зробити висновок: ймовірність того, що він є агентом або під прикриттям кадровим офіцером ФСБ або ГРУ ГШ РФ, майже стовідсоткова.

Це підтвер­джували і працівники СБУ, з якими я мав зустріч. Один із них повідомив, що після наради у Зеленського в період із 25 по 27 липня Єрмак телефонував декілька разів по закритому зв’язку в Москву батькові і Козаку — помічнику президента Путіна.

Наскільки ця інформація відповідає дійсності, необхідно щоб її перевірили технічні спеціалісти СБУ. Встановити кому, куди і коли Єрмак дзвонив з мобільних телефонів, дуже легко, як і отримати від оператора мобільного зв’язку аудіозапис (або роздруківку) цих розмов, якщо вони збереглися, за рішенням суду.

Не виключаю, що дзвінки і розмови Єрмака були перехоплені електронною розвідкою США і Великобританії. І це стало однією з головних причин «запрошення» Зеленського на «чай» до керівника англійської розвідки МІ-6 Річарда Мура.

Залишилося одне – щоб наші слідчі зі спеціалістами ФБР і ЦРУ США або МІ-6 Великобританії допитали Єрмака на поліграфі.

За таких умов провалу операції «вагнерівців» Єрмак мав бути негайно звільненим iз займаної посади, взятий під варту, а його діяльністю повинна «щільно» зайнятися контррозвідка СБУ. Але хто ж його звільнить, а тим більше – «посадить», коли він майже «пам’ятник», а Баканов і Зеленський — близькі його друзі!

Незвільнення до цього часу з займаної посади Єрмака, може свідчити про те, що Зеленський, щоб не сердити Путіна, особисто дав доручення Єрмаку повідомити в Москву, що на 30 липня СБУ запланована операція із затримання «вагнерівців», які будуть летіти з Мінська до Стамбулу з вимушеною посадкою в Києві. І Єрмак успішно виконав доручення свого «шефа».

Проте отримана ввечері 28 серпня конфіденційна інформація внесла певні корективи про «крота», який міг злити інформацію в Москву щодо «вагнерівців». Згідно з цією інформацією, 26 липня, приблизно о 17 годині, Зеленський із власної ініціативи зателефонував Путіну, з яким мав розмову про перемир’я, призупинення вогню, звільнення утримуваних на Донбасі, про його особливий статус, зміни в Конституцію, про майбутній нормандський саміт і т. д.

І найголовніше: джерело повідомило, що під час розмови Зеленський чи то необережно обмовився, чи то натякнув Путіну про «заробітчан», які перебувають у Мінську і збираються летіти в Стамбул, та улесливо зауважив, що краще було б, від гріха подалі, якби вони не летіли через Україну.

Путін, буцімто, жартома відповів Зеленському: вони в мене долітаються, надов­го запам’ятають, і подякував Зеленському за дружню пораду…

Окрім того, джерело також зауважило, що Путін, нібито, сам підвів Зеленського до розмови про «вагнерівців»: кажуть, що з Білорусі гості до вас збираються?

Отримавши таку інформацію, я почав негайну її перевірку. Перше, що необхідно було з’ясувати, чи мала місце ця телефона розмова і коли, чи є офіційне її підтвердження на сайті президента України і Росії та чи збереглася вона, адже минув місяць. Якщо є, то порівняти виклад змісту, про що Зеленський говорив із Путіним (якщо зміст цієї розмови є) з отриманою конфіденційною інформацією і в чому вона збігається.

На основі порівняльного аналізу, з урахуванням вищевикладеної інформації про Зеленського, необхідно було встановити рівень (низький, середній, високий або є фактом) достовірності конфіденційної інформації.

А також змоделювати ситуацію, чи міг Зеленський «злити» Путіну інформацію про «вагнерівців» у зв’язку із встановленням «всеосяжного» перемир’я», яке наступало на Донбасі через сім годин після розмови з Путіним, щоб «задобрити» його і не ускладнювати стосунки з ним із затриманням «вагнерівців»?

На офіційному сайті президента України я знайшов (!) повідомлення про те, що дійсно 26 липня президент України Володимир Зеленський провів телефонну розмову з президентом РФ Володимиром Путіним. Інформація про це була виставлена на сайті о 17:41.

На сайті президента РФ також було повідомлення (26.07.2020 р. о 18:05 – за московським часом), що «за ініціативою української сторони відбулася телефонна розмова Володимира Путіна з президентом України Володимиром Зеленським«.

***

Панове Бурба і Баранецький, ви теж винні!

А тепер відповім на запитання, який був допущений «прокол» начальником ГУР МОУ Василем Бурбою і першим заступником голови СБУ Русланом Баранецьким на фінальній стадії цієї спецоперації?

До ключового моменту завершення операції (яка йшла повним ходом!) — затримання «вагнерівців» — залишалося менше пів доби! Колеги (Бурба і Баранецький), не ображайтесь за жорсткість (ви учасники бойових дій, маєте досвід оперативної роботи, проведення бойових операцій — за це вам повага і вдячність, а держава відзначила вас бойовими орденами!).

Але це ж якими треба було бути «розумниками», щоб доповідати про хід операції «інфантильному ідіоту» Зеленському (оцінка вашого ізраїльського колеги Якова Кедмі) та ще й серед кагалу таких же «ідіотів», коли рахунок до завершення операції пішов на години, всі задіяні співробітники були приведені в повну бойову готовність, а нервово-психологічна напруга оперативників, причетних до операції під легендою-прикриттям, які були в Мінську, була на межі…

Передусім, ви, пане Бурба і Баранецький винні в зриві операції! Бо доповідали про неї Зеленському в присутності третіх осіб – Єрмака та інших! Це уже з вашого боку, як мінімум, службова недбалість, з ознаками злочину!

У подібних випадках главі дер­жави доповідають після завершення операції її результати, не розкриваючи оперативних методів і способів її проведення і не ставлять операцію під загрозу провалу від таких профанів у безпековій сфері, як Зеленський і Єрмак!

Запам’ятайте! Існує неписане правило: керівник розвідки робить свою доповідь виключно особисто президенту країни (у парламентській республіці – прем’єр-міністру) без присутності будь-яких третіх осіб! На таких зустрічах не повинно бути нікого!!!

«БУМЕРАНГ» — ПЛАН ОЗНАЙОМЛЕННЯ СУСПІЛЬСТВА ІЗ ОПЕРАЦІЄЮ «ВАГНЕРІВЦІ» І ЗРАДОЮ ВЛАДИ

Аналізуючи пред’явлені колегою «Андрієм Невідомим» 31 липня фактичні дані (документальні докази!), слухаючи його пояснення і відповіді на запитання для мене (як слідчого і начальника відділу військової контррозвідки СБУ в минулому) не було ніяких сумнівів, що операція із виманювання і затримання «вагнерівців» була!

План операції «Вагнерівці» «злили» в Москву після наради у президента Зеленського 24 липня. Операція була провалена з вини Зеленського, який дозволив бути на цій нараді третім особам і віддав наказ про перенесення затримання «вагнерівців» на 30 липня, чим, на мою думку, вчинив державну зраду.

За своєю масштабністю, професійністю підготовки і виконання операція із вербування, документування, заманювання і запланованого затримання «вагнерівців» просто вражала! Якби не надані документальні докази з аудіо і відео записами, повірити в існування такої операції було б майже неможливо.

Успішне виконання операції із затримання «вагнерівців» завдало б нищівного, непоправного міжнародного, юридичного, політичного, морального і професійного удару особисто Путіну!

Але з вини Зеленського, який продовжує заглядати йому у вічі, та його друга Єрмака унікальна операція, яка проводилася ГУР МО і СБУ спільно із спецслужбами країн НАТО (США, Туреччини, Великої Британії) без єдиного проколу впродовж півтора року, була провалена в результаті державної зради Офісу президента.

Залишалося встановити, хто саме з присутніх на нараді у Зеленського 24 липня є «кротом» спецслужб РФ, який проінформував своїх кураторів про операцію затримання «вагнерівців», заплановане на 30 липня.

Необхідно було також продумати план, як інформацію про операцію і її провал через зраду в офісі президента довести до суспільства. Офіцерам спецслужб, які брали участь в операції із затримання «вагнерівців», проводити прес-конференцію – не можна. Це, думаю, зрозуміло всім.

Провести самому брифінг або зробити відповідну заяву з цього питання у ЗМІ – мені як генералу СБУ було не зовсім етично. Зробити це я міг лише в крайньому випадку – якби інформація про операцію «Вагнерівці» не була оприлюднена журналістами або народними депутатами.

Вирішили зупинитися на старому, перевіреному способі, який спецслужби часто використовують у подібних випадках. Передати матеріали журналістам, які мають довіру у людей, відомі своїми об’єктивними публікаціями і розслідуваннями, мають принципову громадянську українську патріотичну позицію (у нашому випадку це було дуже важливо!) або мають свої джерела в СБУ і ГУР, яким довіряють. Таке було і в моїй практиці, коли очолював відділ військової контррозвідки СБУ.

З метою донесення суспільству правди про спецоперацію «Вагнерівці» ми розпочали власну операцію під кодовою назвою «Бумеранг».

Після зустрічі колега «Андрій Невідомий» заявив, що співробітники СБУ і ГУР, які брали участь в цій операції, вважають, що Зеленський зрадив не лише їх, а й рідних загиблих захисників України. Таке не пробачається,- наголосив офіцер. Вони вирішили оприлюднити через журналістів і політиків інформацію про провал операції із затримання «вагнерівців», щоб встановити, хто зрадив, і заслужено покарати зрадників.

Судячи з обсягів і змісту публікацій, оприлюднених документів, часу їх появи – оперативні працівники спецслужб і журналісти спрацювали професійно! За що їм дякую від імені нашої команди.

Заяви Зеленського, Єрмака, керівників ГУР, СБУ і СЗР, що спільної з спецслужбами країн НАТО операції по затриманню «вагнерівців» не було, —  є цинічною брехнею українському народу!

Те, що така операція проводилася, беззаперечно доведено вищенаведеними неспростовними доказами!

У випадку провалу подібних операцій керівники спецслужб західних країн мовчать і нічого не коментують!

Про своє звільнення з посади начальника ГУР МО Бурба заявив, що він «iз повагою ставиться до рішення Верховного Головнокомандувача здійснити ротацію». «Як військовослужбовець я був і залишаюся поза політикою… Не все на війні залежить від нас», — наголосив генерал-полковник Бурба.

Проте сказати публічно правду про операцію після такого принизливого звільнення і політичного скандалу з її провалом через зраду в офісі президента Зеленського, у генерала забракло духу і громадянської мужності, попри те, що він учасник бойових дій і відзначений державними бойовими орденами.

Наслідки провалу операції будуть негативні, якщо скандал навколо неї вб’є перспективи підвищення рівня переданих Україні розвідувальних даних від США, в т. ч. даних космічної розвідки.

А такий наслідок цілком реальний, оскільки американцям немає сенсу ділитися розвідданими, якщо є серйозна небезпека, що всі ці відомості відразу стануть надбанням ФСБ РФ.

***

ТАЄМНА ЗУСТРІЧ ЗЕЛЕНСЬКОГО З КЕРІВНИКОМ МІ-6 МУРОМ

На початку жовтня (7-8 числа) Зеленський відвідав з офіційним візитом Велику Британію, де мав прийом герцогом і герцогинею Кембриджськими у Букінгемському палаці і зустріч з прем’єр-міністром Борисом Джонсоном. Все це спостерігали мільйони українців.

Поки ЗМІ обговорювали ці прийоми і зустрічі, а експерти аналізували підписані договори, президент Зеленський за рекомендацією (чи на прохання) прем’єр-міністра Джонсона провів таємну двогодинну зустріч з новопризначеним керівником британської розвідки МІ-6 Річардом Муром, яку офіс президента не афішував. Зеленський, мабуть, розраховував на те, що про неї ніхто не дізнається.

Витік інформації про зустріч був зроблений навмисно. Офіс МІ-6 ніяких повідомлень і коментарів про неї не дає.

***

ПРО ЩО МОГЛА БУТИ РОЗМОВА ПРОФЕСІЙНОГО РОЗВІДНИКА І «НАЇВНОГО ІДІОТА»

Про що ж могли говорити Мур і Зеленський за закритими дверима і чому прес-служба президента так приховувала інформацію про цю зустріч? Адже за словами самого Зеленського, якого ЗМІ змусили визнати, що зустріч ця була, більшість питань голови МІ-6 стосувалися допомоги Україні щодо захисту суверенітету й територіальної цілісності, а також боротьби з фейковими новинами.

Видання «Дзеркало тижня» (12.10.2020) повідомило, що на зустрічі з керівником МІ-6 Річардом Муром з українського боку брали участь лише Зеленський і Баканов (але були відсутні представники офісу президента). На ній обговорювали такі три основні теми.

Перша – атаки української влади на антикорупційні органи в Україні й прагнення офісу президента взяти під контроль САП, НАБУ, Офіс генерального прокурора, а також судові інстанції.

Друга – ситуація на Сході України й дії Росії.

І, нарешті, третя (що стосується, зокрема, й російської тематики) – оточення Зеленського, не тільки офіційне, а й неформальне, яке має значний вплив на главу Української держави.

Як розповіло наше джерело, зазначає видання «ДТ», закритість зустрічі була продиктована саме обговорюванням персон із оточення Зеленського: британці бачать, як ВИТІКАЄ ІНФОРМАЦІЯ з України в Москву. Зазначимо, що раніше тему найближчого оточення президента України на переговорах з Зеленським порушували американці. Але їхній кейс був тиском на українську владу. А у британців це було попередження – «на той випадок, якщо Зеленський не до кінця дає собі звіт щодо дії людей, із якими його асоціюють»,- наголошує «ДТ».

Зеленський заявив, що на зустрічі з керівником МІ-6 був інший склад, ніж пише преса. Проте не називає, хто саме був з ним на зустрічі з Муром і порадив українським ЗМІ «ретельніше перевіряти інформацію, яку вони публікують». Так чому ж Зеленський не називає тих, хто був з ним на зустрічі, а лише дає поради пресі? Яка може бути державна таємниця, якщо наприклад, на цій зустрічі з ним були керівники ГУР МО і СЗР?

***

«ОПЕРАТИВНИЙ ЗАХІД №16…GF»

Зустріч Зеленського з главою МІ-6 Річардом Муром відбулася 8 жовтня. Місяцем раніше, 4 вересня, в газеті «Україна молода» я опублікував статтю з заголовком «Служу Росії? Як спецслужби США виявили ЗЕ! «кротів» Москви на Банковій».

Особливу увагу на неї звернули відповідні працівники окремих посольств країн – членів НАТО в України, з якими я мав зустрічі після виходу статті.

Нагадаю основні положення цієї публікації. Думаю, що прочитавши її і вищевикладене, ви зрозумієте, чому Зеленського «покликали на килим» до керівника МІ-6 за «джентльменською порадою» прем’єр-міністра Великобританії Бориса Джонсона.

14 лютого цього року група американських сенаторів від Демократичної та Республіканської партій (Крістофер Мерфі, Рональд Джонсон і Джон Баррассо) відвідала Україну і зустрілася із президентом Зеленським (на фото).

Справа вагнерівців та захід №16...GF: як США вирішили провести оперативну перевірку Зеленського та його близького оточення 22

14.02.2020. Київ. Зустріч президента Зеленського з сенаторами США

18 лютого сенатори передали свої міркування, викладені в доповіді про результати свого візиту в Україну, Комітету з питань зовнішніх зв’язків Сенату США.

Основний розлом думок з приводу військової допомоги Україні був у питанні про розширення співпраці розвідувальних структур США та України й підвищення рівня переданих Україні розвідувальних даних від США, в тому числі й більш повних даних космічної розвідки, на чому наполягала частина членів сенатського комітету з внутрішньої безпеки та державних справ.

Проти цього активно виступало керівництво Національної розвідки США.

Після досить гострих дискусій за пропозицією одного з сенаторів було реалізовано «оперативний захід №16…GF», який означав, що спецслужби США проводять комплекс оперативних і розвідувальних заходів iз верифікації та документування зв’язків вищого керівництва України з державними структурами РФ, насамперед з її спецслужбами.

Для глибшого розуміння що таке «оперативні заходи №16…GF» рекомендую керівникам СБУ, ГУР і СЗР ознайомитися з моєю публікацією в «УМ» (07.02.18.) під заголовком «Ігрища на крові: «Фіговий листок» американських санкцій проти Росії«, де йдеться, зокрема, про політичні ігри Путіна і Трампа та спецслужб США і РФ.

На необхідність застосування «№16…GF» вплинуло й оприлюднення тексту липневої 2019 року телефонної розмови між Трампом і Зеленським, через яку розпочали процедуру імпічменту щодо президента США. Стенограма їхньої розмови була оприлюднена напередодні їхньої зустрічі 25 вересня 2019 року на полях 74-ї сесії ГА ООН.

Іншими словами, США вирішили провести оперативну перевірку Зеленського. та його близького оточення, а також призначених Зеленським керівників спецслужб і силових відомств, чи не є вони «кротами» Москви.

Останньою краплею для ухвалення цього рішення став таємний візит Зеленського з Єрмаком в Оман на початку січня 2020 року і зустріч їх iз представником Путіна. Після візиту в Оман і спілкування там з людьми Путіна Зеленський призначає Єрмака керівником свого офісу (11.02.2020) і членом РНБО (12.02.2020).

Суть заходу була проста. Залучивши як довіреного учасника розвідку Великобританії МІ-6, через ГУР МО України США запропонували українській стороні свою участь в операції iз затримання бійців ПВК «Вагнера», які воювали як на території України, так і на території Сирії та Лівії.

Сам результат операції iз затримання «вагнерівців» майже не цікавив США і Великобританію. Участь Росії в сирійському і лівійському воєнних конфліктах добре задокументовано спецслужбами США і декілька сотень «вагнерівців» були знищені в пісках арабських країн.

Головним для США була фіксація наявності (або відсутності) витоків інформації та її обсягів у Росію з українських державних структур: Офісу президента, МО, ГУР, СБУ, СЗР.

Українська сторона (президент Зеленський, глава його офісу Єрмак і керівники спецслужб) навіть не здогадувалася, що розвідка США при взаємодії з союзниками Великої Британії МІ-6 та інших країн НАТО проводила операцію «китайська шкатулка» або «подвійне дно» (назва умовна). ГУР і СБУ було запропоновано провести спільну операцію по вербуванню найманців ПВК «Вагнера» на роботу в Сирію чи Венесуелу. Виманити їх із Росії в Білорусь, а далі літаком до Туреччини. Потім вимушена посадка літака на одному з аеропортів України і захопленням «заробітчан». Як кажуть, класика жанру.

Операція була розроблена ГУР МО і СБУ разом із спеціалістами спецслужб США і Великої Британії (МІ-6), які мають досвід проведення подібних операцій і володіли повним обсягом інформації про ПВГ «Вагнер». Американці запропонували ГУР МО України через військове відомство Англії об’єднати зусилля iз затримання «вагнерівців», які вчинили воєнні злочини в Україні, Сирії і Лівії.

Українська сторона з вдячністю погодилася на пропозицію, оскільки ГУР і СБУ самостійно вели оперативний пошук iз фіксації місця перебування і документування даних про російських «вагнерівців» і найманців-бойовиків, які брали участь у бойових діях на Донбасі проти України, після збиття ними українських військових літаків, гелікоптерів і пасажирського літака Малайзійських авіаліній 17 липня 2014 році.

Спільна операція спецслужб України і США розпочалася понад рік тому, коли Зеленський уже був обраний президентом (21.04.19.), а голова СБУ Василь Грицак (звільнений 27.12.19.) і генпрокурор Юрій Луценко ще залишалися на своїх посадах (звільнений 29.08.19). Пізніше до операції була залучена розвідка Туреччини (член НАТО).

27 серпня 2020 року в ефірі «Право на владу» Луценко підтвердив, що українські спецслужби iз західними партнерами дійсно проводили масштабну спецоперацію щодо затримання «вагнерівців».

Керівництво спецслужб України не знало, що для їх американських і британських колег пріоритетною метою в спільній операції було встановити, чи є російські «кроти» в оточенні новообраного президента України Зеленського і серед призначених ним керівників спецслужб та оборонного відомства і чи не є «кротом» Путіна сам Зеленський.

Для нових керівників спецслужб України коротко поясню суть спецоперації під умовною назвою «китайська шкатулка», яку досить часто практикують спецслужби Заходу (шкатулка-головоломка, яка може бути відкрита лише після якоїсь неявної дії або серії маніпуляцій. Для відкриття шкатулки потрібний рух ряду невеликих її частин).

Кінцеву мету спільної операції щодо «вагнерівців» знали лише її організатори — керівництво Національної розвідки США і МІ-6. У нашому випадку операція мала дві мети.

Про першу знали залучені сторони (ГУР і СБУ), які вважали, що єдиною метою операції є вербування «вагнерівців» на заробітки у Сирію і Венесуелу, збір їх в декілька груп, доставка основної групи на чолі з «Шаманом» з Росії в Білорусь, а далі літаком рейсу «Мінськ-Стамбул» до Туреччини, маршрут якого проходив через повітряний простір України. Далі — вимушена посадка на одному з наших аеродромів і захоплення спецназом «Альфа» всіх 33 «вагнерівців-заробітчан».

Так повинна була завершитися спільна українсько-американська-турецька операція iз затримання «вагнерівців» ще в першій половині дня 25 липня, якби б не було доповіді керівників ГУР МО і СБУ (Бурби і Баранецького) 24 липня Зеленському в присутності Єрмака та інших осіб, що призвело до «зливу» інформації Москву і в кінцевому результаті — провалу операції.

На мою думку, представник ЦРУ в СБУ для досягнення головної мети операції для США і Великої Британії (чи є «кроти» в офісі президента і серед керівництва спецслужб України) міг порадити керівнику СБУ Баканову або його заступнику Баранецькому доповісти президенту Зеленському про фінальну стадію операції із захоплення «вагнерівців», яка була запланована на 25 липня – за дві доби до «припинення вогню і встановлення тиші». Що Баранецький і зробив з начальником ГУР МО Бурбою 24 липня.

Представник ЦРУ доповів (не міг не доповісти!) своєму керівництву в Вашингтон про заключну фазу операції «Вагнерівці» і перенесення її на 30 липня. Залишалося лише чекати, чи проявить себе московський «кріт» і хто він.

Результат «оперативного заходу №16…GF» ЦРУ США (головної мети операції) такий: Росія отримала як мінімум два повідомлення від своїх «кротів» у Києві про підготовку «українськими і американськими спецслужбами операції затримання російських «вагнерівців» і відразу після їх арешту в Мінську вибухнула масштабною інформаційною кампанією про «провокацію з боку України, щоб посварити Білорусь і Росію», що, власне, було вже лише додатковим підтвердженням витоку інформації з найближчого оточення Зеленського або і від нього самого.

Американські та англійські спецслужби зафіксували витік інформації та канали цього витоку.

Висновки з цього факту зроблені й матимуть дуже сильний вплив на багато процесів в Україні. Не виключаю, що незабаром про все це буде в пресі,- зауважив я у своїй статті 4 вересня.

Згодом мій прогноз отримав підтвердження, зокрема, результатами поїздок Зеленського до Брюсселя і Лондона.

За моєю інформацією аналітичного характеру, на зустрічі Річард Мур і розвідники МІ-6 продемонстрували Зеленському і Баканову документальні докази, в тому числі аудіозаписи перехоплених телефонних розмов і аргументовано доказали їм, що в офісі президента, парламенті та інших органах державної влади присутня російська агентура, хто з політиків має контакти в Росії, з ким і які саме. Показали канали витоку важливої державної інформації в Москву і через кого, які олігархи мають вплив на владу і конкретних посадових осіб і в якій формі, їх грошові потоки та схеми фінансування проросійських ЗМІ.

Думаю, що зрозуміло, чому Єрмака та інших осіб з офісу президента не допустили на зустріч з Річардом Муром.

***

Сподіваюся також, що всім розуміло, чому Зеленський і його фракція «слуг» разом з «ОПЗЖ» категорично виступають проти створення парламентської ТСК з розслідування причин провалу спецоперації «Вагнерівці».

Як відомо, рідні та близькі загиблих на Донбасі українських воїнів звернулися до Верховної Ради з вимогою створити ТСК для розслідування ситуації навколо видачі «вагнерівців», затриманих у Білорусі, російській владі. Серед тих, хто вимагає створення ТСК, – мати загиблого в літаку Іл-76 Віталія Бондаренка Ніна Бондаренко, батько загиблого в Іл-76 Павла Ніконова Сергій Степанович Ніконов, вдова Героя України, командира літака АН-30Б, що був збитий російськими найманцями у червні 2014 року, Костянтина Могилка Віталіна Тарасова, Тетяна Котова, дружина Олександра Котова, який загинув у збитому літаку Іл-76.

«Не розумію, чому було зірвано спецоперацію стосовно передачі так званих «вагнерівців» до України. Це особи, які влітку 14-го року збивали наші літаки та гелікоптери. Попіл від цих літаків та пілотів, що згоріли заживо, ще й досі на руках цих людей. Вимагаю від Верховної Ради України, від СБУ створити Тимчасову слідчу комісію, яка дасть відповіді на такі запитання. Кому було вигідно зірвати цю спецоперацію та віддати до Росії людей, які вбили наших рідних? Вимагаю прізвищ зрадників, справедливості та правди», – говорить Віта Тарасова.

«Ми наполягаємо на тому, щоб така ТСК розпочала свою роботу негайно. Ігнорування наших вимог, як і вимог активної, небайдужої частини суспільства, буде наругою над пам’яттю загиблих захисників України», – наголошують родичі загиблих українських воїнів.

Голова фракції «Слуга народу» Давид Арахамія виступив «категорично проти» створення будь-якої тимчасової слідчої комісії Верховної Ради, яка б стосувалася роботи спецслужб у справі операції щодо «вагнерівців» і запропонував представникам опозиції альтернативний майданчик для дискусії — підкомітет з питань розвідки, який він очолює. Про це він заявив у коментарі журналістам біля Верховної Ради.

Народний депутат з фракції «Опозиційна платформа – за життя» (голова політради партії кум Путіна Медведчук) Нестор Шуфрич в ефірі програми «Свобода слова Савіка Шустера» заявив, що ніякої Тимчасової слідчої комісії по справі «вагнерівців» у парламенті створено не буде, бо ніякої спецоперації українських спецслужб із затримання російських найманців не було.

Попри те, що «ОПЗЖ» жорстко критикує Зеленського і знаходиться в опозиції до нього, Шуфрич підтримав (найімовірніше, за вказівкою Путіна, переданою через Віктора Медведчука) позицію, яку раніше висловлювали Зеленський і Єрмак стосовно резонансної інформації щодо зриву спецоперації із затримання «вагнерівців» після доповіді про неї в офісі президента, оприлюдненої у ЗМІ.

На мою думку, блокування створення ТСК у справі «вагнерівців» робиться з метою, щоб не було офіційного визнання, що така операція була (це буде гучним ляпасом особисто Путіну!) і головне – не виявити «крота» в офісі президента Зеленського, який «злив» інформацію про неї в Москву.

Наголошую, якщо президент Зеленський негайно не звільнить Єрмака з займаної посади і не буде створена парламентська ТСК у справі «вагнерівців», то це, на мою думку, буде прямим доказом того, що Зеленський і Єрмак – агенти Москви, які разом працюють на РФ, а фракції &