Сокупія і орда – два типи держави, два типи поведінки українського і російського етносів

1 188

Українці і росіяни мають не те що протилежні, а потойбічні уявлення про життя та його організацію. Єдиний спосіб їх співіснування – повна ізоляція. Велика стіна з мінним полем і річкою з крокодилами.

Головна відмінність у поведінці українців і росіян

Почнімо з головної відмінності. Ми про це вже говорили: українець шукає згоду, росіянин – домінування.

Українець вибудовує горизонтальні зв’язки і шукає друзів. Росіянин підкоряється сильнішому і прагне підкорити слабкіших.

Мрія українця – бути вільним серед вільних. Мрія росіянина – бути рабом доброго начальника і мати власних рабів.

З погляду соціально психології, прагнення до згоди є проявом психічної функції «етика духу» (етика любові), натомість прагнення домінування є проявом психічної функції «сенсорика примусу». Ці психічні функції є потойбічними.

В українського етносу «етика духу» є головною психічною функцією, а «сенсорика примусу» – вразливою (точкою найменшого опору). Це означає, що миролюбність є природною поведінкою типового українця, натомість зазнання примусу або необхідність самому здійснювати примус викликає душевний біль.

У російського етносу навпаки: «сенсорика примусу» є головною, а «етика духу» – вразливою. Це означає, що здійснення примусу і, відповідно, власне підкорення більшій силі, для типового росіянина є побутовою нормою, справою звичною і буденною – як дихати повітрям. Натомість такі речі як дружба, згода, домовленості та їх виконання розглядаються як прояви слабкості. Наприклад, добровільне виконання обіцянок розглядається як безумство, а заклики виконувати підписані договори – як відверте знущання.

Тому українець ставиться до сусіда як до рівного партнера і потенційного друга.

Натомість росіянин ставиться до сусіда як до ворога, який ще не підпорядкований, і потенційного раба. «Паритет для них неможливий, рівноправність означає невизначеність. Так, щоб ніхто нікого не пригнічував – не вийде. Адже інакше – як визначити, хто старший, кого слухатися? Стан агресії – нормальний стан. Вони кажуть: б’є – значить любить. Любов – це соплі і слабкість, а сильний – завойовує» – розповідає Олександр Зеленько, доцент кафедри загальної психології Київського національного університету імені Тараса Шевченка.

Українці і росіяни діаметрально відрізняються і за трьома іншими головними психологічними вартостями (базовими психічними функціями):

Для українського етносу, після «етики духу», такими трьома вартостями є:

  • логіка чесної праці
  • сенсорика краси і якості
  • інтуїція талантів здібностей.

Для російського етносу, після «сенсорики примусу», такими трьома вартостями є:

  • інтуїція суперечностей (розуміння людських вад і слабкостей)
  • логіка контролю
  • етика драматичних емоцій (пафос війни).

Діаметрально протилежна ментальність українців і росіян приводить до того, що вони будують держави протилежних типів.

Арійська Сокупія, Священний лад.

Два типи держави – сокупія і орда

Українці будують спільноту, основану на взаємній згоді – консенсусі. Узгоджене висування вгору представників низових громад формує громади другого, третього і вищих «поверхів». Так вирощується ієрархія – «священний лад». Такий тип держави традиційно називається «сокупія» (зібрання), звідси Скупія–Скуфія–Скіфія. Цей тип держави називається республікою.

Росіяни будують жорстку вертикаль домінування і підкорення – піраміду примусу. Такий тип держави називається Орда («ordo» – порядок). Цей порядок  механічний і бездушний. Нагорі є цар, а всі інші є його рабами. З ними цар робить те, що вважає за потрібне на власний розсуд. Що він суворіший, то краще. Природно, що найбільшою повагою в Росії користуються Іван Грозний і Сталін. Цей тип держави ще називається диктатурою.

Яку б державу не будували українці, в них виходить СОКУПІЯ – ієрархія громад – Великий Рій. Правова система такої держави називається Копне право (купне право, тобто право громад).

Яку б державу не будували росіяни, у них завжди виходить ОРДА – тиранія –  Велика Тюрма. Правова система номінально існує, але де-факто її нема, адже все вирішує ситуативне застосування брутальної сили.

Висновок

Український і російський етноси є носіями діаметрально протилежних, потойбічних типів ментальностей. Дружба чи навіть партнерство між ними неможливі – ні теоретично, ні практично. Єдиний спосіб співіснування з Росією – повний розрив усіх стосунків і повна ізоляція, а також наявність в України інструментарію, спроможного ліквідувати Мордор. Лише загроза повного знищення стримуватиме Росію від агресії.

Захід є Захід, а Схід є Схід, і їм не зійтися вдвох
Допоки Землю і Небеса на Суд не покличе Бог.
Редьярд Кіплінґ, «Балада про Схід і Захід».
Поделиться:
Загрузка...