Вищий антикорупційний суд визнав винним Андрія Одарченка і призначив йому покаранням 8 років позбавлення волі.
14 листопада 2024 року ВАКС оголосив обвинувальний вирок народному депутату України IX скликання, якого викрили на наданні неправомірної вигоди голові Державного агентства відновлення та розвитку інфраструктури України.
Суд зважив на докази, зібрані в ході досудового розслідування детективами НАБУ і прокурорами САП, та визнав депутата винуватим у вчиненні злочину, передбаченого ч. 4 ст. 369 КК України.
За вироком суду нардепу призначено покарання у виді 8 років позбавлення волі з конфіскацією майна та з позбавленням права обіймати певні посади строком на три роки.
У Одарченка конфіскували:
▪️Дві квартири в Харкові площею 61 та 51 метри квадратні
▪️Житловий будинок під Харковом площею 100 квадратів
▪️Житловий будинок у Харкові площею 159 квадратів
▪️Чотири земельні ділянки
▪️Дві нежитлові будівлі площею 89 і 625 метри квадратні
Суд також застосував спецконфіскацію до 0,33 біткойна. Речові докази (два iPhone) конфіскували в дохід держави.
Це перша в історії антикорупційних органів неправомірна вигода, яку вдалося задокументувати у криптовалюті.
Нагадаємо, 18 вересня 2024 року народний депутат не з’явився у судове засідання. Про причини неявки нардеп суд та прокурора не повідомив. Захисники обвинуваченого також не змогли повідомити суду про місце перебування їхнього підзахисного та наголосили на відсутності зв’язку з ним.
19 вересня 2024 року ВАКС задовольнив клопотання прокурора САП та оголосив у державний та міжнародний розшук указаного народного депутата.
Після оголошення у розшук суд постановив ухвалу про здійснення спеціального судового провадження. Незважаючи на те, що надалі судовий розгляд мав здійснюватись за відсутності обвинуваченого (in absentia), останньому було надано можливість брати участь у судових засіданнях в режимі відеоконференції, надавати показання та навіть виступити у судових дебатах та з останнім словом.
У листопаді 2023 року слідство повідомило про підозру Андрію Одарченку за спробу підкупу голови Агентства відновлення Мустафи Найєма.
За даними правоохоронців, політик домовлявся з Найємом про виділення бюджетних коштів на ремонт будівель Державного біотехнологічного університету, де він залишився ректором. Узамін Одарченко пообіцяв надати хабаря у розмірі $50-100 тис. плюс 8% від виділеної суми на ремонт вишу.
На початку вересня 2023 року Андрій Одарченко перерахував Найєму частину хабаря крипотовалютою Bitcoin (0,39 ВТС, що дорівнювало $10 тис.).
Згодом Вищий антикорупційний суд арештував численне майно покійного харківського вченого і професора Миколи Одарченка (батька нардепа Андрія Одарченка) у рамках кримінального провадження про підкуп Мустафи Найєма.
12 січня 2024 року детективи Національного антикорупційного бюро завершили слідство відносно двох народних депутатів, які намагалися дати хабар очільнику Державного агентства відновлення та розвитку інфраструктури.
В НАБУ оголосили підозри народним депутатам Андрію Одарченку і Сергію Лабазюку у спробі підкупу віцепрем’єр-міністра з відновлення Олександра Кубракова та голови Державного агентства відновлення та розвитку інфраструктури Мустафи Найєма.
Згодом стало відомо, що Одарченко втік з України.