Категории: ВидеоПолитика

Слуги сьогодні в захист 9 травня були єдині із… ОПЗЖ

Придушити малороса в собі…
Сьогодні Слуги Народу в Раді відмовилися скасувати «святкове 9 травня». Ще раз — партія Зеленського вирішила і надалі користуватися РОСІЙСЬКО-РАДЯНСЬКИМ наративом про «день перемоги». Більше того, замість принципових рішень, владні фракції ухвалили імпотентну заяву про недопущення монополізації Росією 9 травня.
Десь умільонно рида керівник пропаганд відділу ФСБ.
Що мав би зробити Зеленський? Користуючись правом президента внести від себе як термінові і невідкладні зміни до двох законів. Ці зміни б раз і назавжди перенесли все, що стосується завершення Другої Світової в Європі на 8 травня, як це в усіх цивілізованих країнах. Зеленський цього не зробив.
І не треба в коментарях писати про єдність і не_на_часі. Україна веде війну за те, щоб бути собою і не бути Малоросією чи трішечкиУРСР_це_ж_наша_історія. І голосування за совкові маркери, це зрада тих, хто на фронті. Що важливо — слуги сьогодні в захист 9 травня були єдині із… ОПЗЖ.
Законопроект 7297 заблоковано, хоча він пройшов комітет. Чому? Тому що парламентська більшість не придушила в собі малороса…

Я завжди підсумовував результати роботи в парламенті коротким оглядом ухвалених законопроєктів.

Але нині важливішим стало те, що парламент не ухвалив – проєкт 7297, який міг позбавити нас від побєдобєсія вже цього року.

Натомість ВРУ підтримала заяву «З нагоди 77-ї річниці перемоги над нацизмом та про неприпустимість присвоєння Російською Федерацією перемоги над нацизмом». Депутати колишньої ОПЗЖ підтримали її одноголосно.

Саме цим порожнім папірцем депутати намагаються прикрити свій страх перед Путіним і неготовність ухвалити законопроєкт 7297, який відміняє «Дєнь пабєди» 9 травня.

Базоване на міфі 9го травня побєдобєсіє є одним із ключових інструментів російської пропаганди.

Саме виховані в дусі побєдобєсія і 9 травня молоді росіяни вбивали, мирних українців у Бучі.

Свого часу як голова інституту національної пам’яті я ініціював законодавчі зміни, які докорінно змінили правове й інформаційне поле.

Визначили, що була не міфічна «Велика вітчизняна», а розпочата Гітлером і Сталіним у 39-му Друга світова. Заборонили нацистську й комуністичну символіку, георгіївські стрічки. Встановили 8 травня День пам’яті і примирення. І як тимчасовий компроміс, доки суспільство визріє до відмови від штучної дати 9 травня, визначили її як День перемоги над нацизмом.

Зараз суспільство не просто визріло. Воно вимагає скасувати 9 травня. Ми не маємо ні потреби, ні права чіплятися за цю дату російських шабашів.

Тридцять депутатів з усіх фракцій зареєстрували проєкт 7297, який передбачає чіткі кроки:

— Відзначати 8го травня разом з усією Європою День пам’яті й перемоги над нацизмом у Другій світовій війні.

— Саме цей день зробити вихідним після закінчення воєнного стану.

— А 9 травня разом з усіма країнами ЄС відзначати День Європи.

Проєкт був чудово сприйнятий у суспільстві й парламенті. Комітет проголосував за його підтримку в цілому.

Але його розгляд раптово заблокувала правляча фракція. І цей ганебний крок неможливо прикрити фіговим листочком нашвидкоруч написаного звернення. Текст якого скопійований з методичок Інституту національної пам’яті семирічної давнини.

Часи змінилися і суспільство пішло далеко вперед.

Соромно й безвідповідально, що реальні законодавчі зміни заміняють цим сурогатом.

ВОЛОДИМИР В’ЯТРОВИЧ, історик, народний депутат України

Прикро, що багатьох навіть війна не переконала відмовитися від «свята» 9 травня і порвати із цим радянським спадком танців на кістах.
Сьогодні наша фракція утрималася під час голосування постанови Верховної Ради про засудження привласнення/монополізації росією перемоги над нацизмом, бо цього замало.
Укотре наполягаю: ми маємо вшановувати пам’ять жертв Другої світової разом з усім цивілізованим світом 8 травня, а 9 травня святкувати День Європи.
Подивіться, яким непотребом обвішані зараз наші тимчасово окуповані міста. «Дєнь пабєди» 9 травня і ця війна мають прямий причинно-наслідковий зв’язок.
Ми і далі будемо добиватися ухвалення законопроєкту 7297, яким пропонуємо 8 травня відзначати державне свято – День пам’яті та перемоги над нацизмом у Другій світовій війні.

Последние новости

США припинили розслідування воєнних злочинів РФ в Україні

Адміністрація Трампа докладає спільних зусиль, щоб скасувати ініціативи, спрямовані на притягнення Росії та її лідера і союзників до відповідальності за…

26 минут назад

США відмовляться від посередництва між РФ та Україною, якщо нашу пропозицію відхилять, — Венс

Віцепрезидент США Джей Ді Венс заявив, що Штати відмовляться від посередництва у переговорах між Росією та Україною, якщо пропозицію США відхилять. Про…

33 минуты назад

Росіяни атакували дроном автобус у Марганці: 9 людей загинули, 30 — постраждали

У середу, 23 квітня, російські окупаційні війська завдали удару дроном-камікадзе по автобусу в Марганці, що на Дніпропетровщині. Про це повідомив очільник Дніпропетровської…

46 минут назад

Загальні бойові втрати ворога з 24.02.22 по 23.04.25

Загальні бойові втрати противника з 24.02.22 по 23.04.25 орієнтовно склали / The estimated total combat losses of the enemy from…

53 минуты назад

Поточні втрати рф внаслідок санкцій, станом на 21.04.2025

Інформація щодо поточних втрат рф внаслідок санкцій, станом на 21.04.2025 1. росія готується до падіння нафтових доходів: Мінекономрозвитку знизило прогноз…

14 часов назад