Категории: Боевые действия

Ситуація на Сході загострилась. Ворог наступає на Куп’янському напрямку, йдуть запеклі бої

На Сході ситуація дещо загострилась. Ворог два дні поспіль активно наступає на Куп’янському напрямку на Харківщині.

Про це повідомила у телеграм-каналі заступниця міністра оборони Ганна Маляр.

«Ми в обороні. Ідуть запеклі бої, положення сторін змінюються динамічно по кілька разів на добу», — йдеться у повідомленні.

За словами Маляр, на Бахмутському напрямку ми рухаємось поступово вперед.

«На південному флангу довкола Бахмута щодня є просування. На північному фланзі намагаємось втримати зайняті позиції, ворог атакує. В самому Бахмуті ми обстрілюємо ворога, ворог — нас», — йдеться у повідомленні.

Також зазначається, що на Авдіївському та Мар’їнському напрямках ворог продовжує наступальні дії. Наші оборонці продовжують їх ефективно стримувати. Тривають гарячі бої без зміни положень. 


P.S. Том Купер. Війна в Україні 15 липня 2023

Усім вітання! [Опубліковано 15 липня близько 11 години за Києвом]

Просто «короткий та приблизний» допис про актуальне…

Загалом, зараз дуже мало повідомлень про те, що відбувається. Навіть пропагандистська машина путіна мовчить – певне, для цього є вагомі причини. Уже чотири дні росіяни ведуть масштабні контратаки майже всюди вздовж лінії фронту: від західної Луганщини аж до півдня Запорізької області.

Як я вже писав у минулих двох звітах, дві контратаки росіян на заході Луганщини – одну в районі Куземівки, другу на Торське – вдалося відбити досить легко. Насправді нічого дивного: українці там добре закріпилися, і це була «лише» четверта найсильніша контратака росії за минулий тиждень. Перш за все, я не можу позбутись думки, ніби всі ті росіяни знали, що їх кинули в безнадійний бій, аби виграти більше часу, поки їх всіх не вб’ють чи покалічать, а ЗСУ доведеться поповнити боєкомплект. Здається, БАРС-6 досяг дещо більших успіхів у південному секторі лісу на південь від Кремінної: ймовірно, захопив кілька сотень метрів уздовж річки Сіверський Донець.

На північ від Бахмута 54-та механізована бригада ЗСУ атакувала і розбила більшу частину БАРСа-29, але російські ПВК «поток» і «факел» зупинили її просування на північний захід від Яковлівки. Або українці вирішили зупинитися і почекати поставок снарядів ДПІКМ [Dual-purpose improved conventional munition або Удосконалений звичайний боєприпас подвійного призначення — сімейство артилерійських та реактивних касетних снарядів, виготовлених у США – перекл.]. Не впевнений.

Російська контратака в районі Берхівки була другою за потужністю минулого тижня і завдала втрат 57-мій моторизованій бригаді, проте дорогою ціною, а українці все ще залишаються в селі (так воно й мало бути, коли танки відправили у «міську» зону без достатньої підтримки піхоти . Найперше, високою була та ціна для російських 51-го та 217-го полків ВДВ, 9-го та 1428-го мотострілецьких полків (зверніть увагу: у контратаку було відправлено чотири полки, по суті, на один український батальйон!). Артилерія 43-тьої та 45-тої артилерійських бригад завдала потужного удару по російській артилерії, розгорнутій уздовж траси М3, а також по колонах постачання в цьому ж районі. Побоюючись можливого заколоту, місцеве російське командування відмовляється від евакуації: поранених, якщо вони ще не загинули, залишають помирати. Командир чеченського батальйону, дислокованого в цьому районі, доповів, що, по суті, посилити військо немає чим: судячи з якості мобіків, яких йому прислали, він очікує, що командування далі пришле (цитую) «шахтарів з кирками» для заміни втраченого особового складу.

На південь від Бахмута БАРС-13, 374-тий батальйон спецназу та 83-тя бригада ВДВ ВСрф здійснили третю за потужністю контратаку за минулий тиждень і зуміли відкинути українців (загалом чотири батальйони з чотирьох різних бригад) приблизно на 100 метрів – але, знову ж таки, жахливою ціною. ЗСУ не вдалося утримати село, але вони продовжують тримати під «вогневим контролем»  його та всі підступи до нього.

Наскільки я можу сказати, найбільший російський контрудар відбувся в районі Веселого, на північ від Авдіївки, 8-9 липня. Там 9-та бригада морської піхоти та 1454-й мотострілецький полк атакували позиції повної 110-тої механізованої бригади, й були розбиті. Буквально. Бачив близько десятка відео з цієї місцевості, і вони вказують на втрати 20-30 російських БТРів  і понад 200 військових… Схожа спроба росіян у районі Водяного закінчилася так само…

Південь Запорізької області… Минулі два дні майже без новин. За одним винятком: не знаю, скільки разів українці намагалися атакувати Жереб’янку, але вчора [14.07.2023] чергову українську атаку було відбито.

Із хороших новин – ось кадр із відео, який свідчить про кваліфікацію сучасного російського спецназу, дислокованого в Україні:

…зверніть увагу: солдат намагався скинути ту бомбу в трубу саме “в такий спосіб” не менше ніж тричі ….

Переклад: Тетяна Саніна

Том Купер

Последние новости

Том Купер: звіт про війну в Україні за 22 червня 2026 року

Не знаю, як ви, але я вважаю себе «щасливчиком» — хоча б тому, що мені не треба щоранку їздити на…

11 часов назад

Уражено газопереробний та гелієвий заводи в Оренбурзькій області РФ

У ніч на 24 червня 2026 року підрозділи Сил оборони України в Оренбурзькій області РФ уразили Оренбурзький газопереробний завод та єдиний у…

11 часов назад

Загальні бойові втрати ворога з 24.02.22 по 24.06.26

Загальні бойові втрати противника з 24.02.22 по 24.06.26 орієнтовно склали / The estimated total combat losses of the enemy from…

18 часов назад

Уражено головну електропідстанцію окупованого Севастополя, — командувач СБС Мадяр

У тимчасово окупованому Севастополі воїни Сил безпілотних систем уразили головну електропідстанцію. Про це повідомив командувач Роберт Бровді (Мадяр). "Ждет Севастополь, ждет Камчатка,…

19 часов назад

Наслідки удару Сил оборони по автівці з військовими РФ: один спалений, інший — без голови

У мережі опублікували відеозапис, на якому росіянин фільмує наслідки удару Сил оборони по російській автівці. Внаслідок ураження у спаленій техніці окупант…

1 день назад