«Ситуація дуже критична», — голова МЗС Австрії Лінхарт про військову загрозу Україні з боку РФ

45

Актуальна ситуація із військовою загрозою Україні від Росії «дуже критична», і Євросоюзу слід чітко дати зрозуміти Кремлю – не варто йти на ескалацію.

Таку думку висловив перед засіданням Ради ЄС на рівні міністрів закордонних справ голова МЗС Австрії Міхаель Лінхарт.

За оцінкою керівника австрійської дипломатії, якого спочатку запитували про Балкани, а потім перейшли до України, «там ситуація також дуже критична».

«Йдеться про те, щоб ми як ЄС направили повністю чіткий сигнал Росії: треба повернутися до мирної ситуації й не допустити ескалації», – сказав Лінхарт і пішов на засідання. 

P.S. НАТО уважно спостерігає за ситуацією на російсько-українському кордоні і готове реагувати, — Столтенберг 

Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг заявив, що північноатлантичний альянс уважно стежить за розвитком ситуації на кордоні Росії та України і готовий реагувати на зміни ситуації.

«Ми уважно спостерігаємо за незвичайними пересуваннями російських військ на кордоні з Україною», — сказав він в ефірі телеканалу HBO у програмі «Axios on HBO».

Він зазначив, що альянс «напоготові» і готовий «до будь-якого розвитку ситуації».

Водночас генсек визнав, що Україна розчарована тим, що раніше ця обіцянка про приєднання країни до плану дій щодо членства в НАТО для захисту від Росії ще не виконана.

Столтенберг пояснив, що членство може бути досягнуто лише у тому випадку, якщо всі 30 країн-членів підтримають його.

У 2008 році керівництво України звернулося з проханням про приєднання до плану з перспективою прийняття до НАТО, проте на Бухарестському саміті альянсу через позицію Німеччини та Франції їй було відмовлено. Проте після цього колишній генсек НАТО Яп де Хоп Схеффер заявив, що Україна згодом стане повноправним членом альянсу.

 

Поделиться:
Загрузка...