Швеція офіційно погодилась розглянути надання Україні самохідних артилерійських установок “Archer”.
Про це повідомила глава МЗС Швеції Анн Лінде.
Вона також заявила, що Швеція розгляне передачу Україні переносних зенітно-ракетних комплексів “RBS 70”.
“Шведський уряд надає сьомий пакет військової допомоги Міністерству оборони України з артилерійськими снарядами на суму 500 млн шведських крон. Це не останній пакет. Управління матеріально-технічного забезпечення (FMV) і Збройні сили оцінять можливість надання артилерії Archer, ПЗРК RBS 70 тощо“, – заявила міністерка.
Кілька днів тому міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба закликав Швецію надати самохідні гаубиці “Archer” та ПЗРК “RBS-70” і більше снарядів для артилерійських систем.
“Найкраще, що Швеція може зробити в галузі оборони найближчими тижнями, – це надати Україні свої знамениті самохідні гаубиці Archer, зенітно-ракетні комплекси RBS-70 і більше снарядів для наших артилерійських систем“, – сказав 29 серпня Дмитро Кулеба.
Тоді Кулеба також подякував Швеції за виділення нового пакету допомоги України, половина з якого спрямована на оборонні цілі.
Артилерійська частина САУ “Archer” представлена гарматою FH 77B калібром 155-мм з довжиною ствола у 52 калібри.
Апарат заряджання дозволяє випускати 6 снарядів за 30 секунд по різних траєкторіях.
Комплекс може транспортуватися військово-транспортним літаком Airbus A400M.
Максимальна дальність стрільби складає 30 км звичайним снарядом (HE), 40 км — активно-реактивним снарядом (HE ER) та 60 км — керованим снарядом “Excalibur”.
Максимальна скорострільність САУ Archer складає 8-9 пострілів за хвилину, а час розгортання – 30 секунд.
У січні 2020 року шведський підрозділ BAE Systems розпочав випробування артилерійської системи на німецькому шасі Rheinmetall MAN Military Vehicles (RMMV) HX2 (8×8).
“RBS 70” – переносний зенітний ракетний комплекс шведського виробництва ближнього радіуса дії, ведення ракети якого здійснюється на випромінювання лазера за яким створюється коридор по якому летить ракета.
При пуску ракета “Rb-70” викидається із контейнера зі швидкістю 50м/с. Потім включається маршовий двигун, який працює протягом 6с, розганяючи ракету до надзвукової швидкості (М=1.6).
Завдання оператора – утримання цілі у полі зору стабілізованого прицілу. Лазерний промінь, що випускається блоком наведення, утворює “коридор”, центром якого рухається ракета.
Хоча кожна пускова установка може використовуватися незалежно, основний варіант використання – застосування “RBS-70” у комплексі з імпульсно-доплерівською РЛС “PS-70 Giraffe”. РЛС працює в діапазоні 5,4-5,9 ГГц і забезпечує дальність виявлення повітряної цілі до 40 км, дальність супроводу – до 20км.
Інформація щодо поточних втрат рф внаслідок санкцій, станом на 18.04.2025 1. росія відібрала у американського інвестора компанію «Главпродукт» для постачання…
Покровський напрямок. Щодня противник намагається прорватися лісосмугою, нехтуючи тілами своїх загиблих. Аеророзвідка «СКАЛИ» ефективно реагує — FPV-дрони та інші засоби…
Україна повернула додому тіла ще 909 своїх воїнів, які загинули на полі бою. Після прибуття тіл до спеціалізованих державних установ…
Насправді Петро Порошенко здобув у суді грандіозну перемогу. Суд визнав що Порошенко ні в чому не винний. Позаяк санкції проти…
Ну от у «Washington post» і прозвучало те, про що ми з вами тут говорили вже давно. Якщо Трампу прогнозовано…