Шмигаль: Україна готова забезпечувати Криму водою

156

Прем’єр-міністр Денис Шмигаль допускає можливість поставок прісної води з материкової частини України в анексований Крим у разі гуманітарної катастрофи на півострові.

Про це він розповів в інтерв’ю «Радіо Свобода».

«У разі необхідності забезпечити людей водою, якщо гуманітарна катастрофа, звичайно, Україна будь-де в Криму чи десь в іншому місці, буде забезпечувати українців водою і всім необхідним, медикаментами, їжею і так далі», — сказав Шмигаль.

При цьому він сказав, що Україна не буде постачати воду «окупантам, окупаційним військам, та для потреб військових баз». «Це неможливо», – наголосив Шмигаль.

Він також зазначив, що на даний момент технічно неможливо постачати дніпровську воду до Криму.

«Кримський канал перекритий, і вже не одне розслідування журналісти зробили, що неможливо сьогодні поставити воду в Крим по наявній інфраструктурі, необхідно вкладати кошти, ремонтувати цю інфраструктуру», — додав прем’єр.

Нагадаємо, до 2014 року близько 85% потреб жителів Криму в воді забезпечував Північно-Кримський канал, вода по якому йшла з України. Але після анексії Криму Росією Україна припинила поставки води.

Українська влада неодноразово робили заяви про те, що водопостачання анексованого півострова буде відновлено тільки після деокупації.

У серпні 2019 року окупаційна влада Криму заявили, що потрібно «почати зондаж» про відновлення роботи Північно-Кримського каналу, тому що в Дніпрі «вода, що йде з території РФ». Постпред президента України в Криму Антон Кориневич у відповідь заявив, що Дніпро по території Криму не протікає.

У лютому 2020 постпред президента Володимира Зеленського в Криму Антон Кориневич виключив подачу води до Криму до деокупації. Після цього глава фракції «Слуги народу» Давид Арахамія заявив, що погодився б пустити воду в Крим в обмін на поступки з боку президента Росії Володимира Путіна по Донбасу.

У березні Шмигаль виступив за подачу води до Криму «цистернами, каністрами, бутлями».

P.S.
Дипломат Роман Безсмертний наголосив, що відповідні заяви про те, що Україна готова дати воду в Крим у разі гуманітарної катастрофи, кидають аби відчути реакцію суспільства

«Очевидно, це кинуто пробний камінь. Камінь для того, щоб відчути реакцію. Дуже шкода, що український прем’єр-міністр (Денис Шмигаль – ред.) кидаючи такі речі не пояснює. А про що треба говорити? Міжнародне право, писані й неписані правила війни, про що в Україні, дуже жаль, що про це не знають і не говорять, а про це взагалі не чули й не розуміють що таке в Росії. А що ще гірше, ми ведемо війну з Росією. І в цьому випадку очевидно, що воно буде використовуватися Росією на свій розсуд», — зазначив Безсмертний.

Він зауважив, що зараз найперша проблема не тільки в Криму, і й на півдні українських областей – нестача води.

«А якщо говорити про питну воду, то цю проблему відчувають декілька районів Херсонської області, декілька районів Запорізької області, Миколаївської області», — повідомив дипломат.

За словами Безсмертного, заяви прем’єр-міністра спрямовані на те, щоб розхитувати настрої суспільства.

«І оці заяви, які робилися першим президентом України Кравчуком, колишнім прем’єр-міністром Фокіним про вільну економічну зону, про якісь там інші підходи – все це складає цілісну концепцію тої політики, яку я б назвав би українські єрмачизми сучасної епохи. Тому що Україна все більше і більше стає об’єктом. І подібні речі вважаються за потрібні прокатувати на суспільних настроях», — зауважив він.

 

Поделиться:
Загрузка...