Що відбувається в Ізраїлі?

223
Наче все було тихо і спокійно? Поясню стисло.
Росія відверто підтримує «Хамас», бойовики якого продовжують обстріли Ізраїля. Путін ще у 2006 запрошував делегацію до Москви, Лавров запевняв їх у підтримці, ритуально згадуючи про мирні ініціативи. Тоді цей візит стався напередодні палестинських виборів, на яких переміг «Хамас».
Зараз Росія роздуває пожежу на Близькому Сході, переслідуючи дві мети. Перша — асиметрична відповідь підтримці України збоку США, оскільки ізраїльська безпека завжди є приоритетом для Вашингтона. І друга — Кремлю важливо, щоб прихильний і повністю залежний від присутності РФ в Сирії «Хамас», знову переміг на виборах в Палестині, які мають відбутись 22 травня вперше з 2006 року, адже нинішній оберт насилля мобілізує прихильників радикальних течій.
Це ще раз доводить, що РФ — не держава, а терорист. І що нам треба готуватись. Вибори в РФ восени. І якщо в Україні вичищати посіпак терористів, то всіх, а не вибірково. І армію забезпечувати належно, а не провалювати закупівлі і красти на контрактах, як зараз. ППО Ізраїля щойно показало ефективність, українська влада натомість згортає ракетні програми, а про розвиток повітряної оборони краще промовчу.

Volodymyr Ariev

P.S. З понеділка понад 850 ракет перетнули територію Ізраїлю після запуску з Гази, ще 200 впали у прибережному анклаві, контрольованому палестинським рухом ХАМАС. Декілька ракет влучили у будівлі та машини в Ізраїлі, внаслідок чого загинуло п’ятеро людей, пише Jerusalem Post. За різними даними, кількість жертв може бути вищою.

Арабо-ізраїльські мешканці міста неподалік Лоди, 52-річний Халіл Авад і його 16-річна донька Надін, загинули внаслідок прямого потрапляння ракети в авто вранці середи. Ще дві жінки загинули в Ашкелоні вчора вдень, а увечері одна жінка померла від ракети в Рісон ле-Ціон.

Посольство Ізраїлю в Україні у Facebook додає, що вночі ракетою було збито автобус в Холоні.

Фото: facebook.com/IsraelinUkraine
.

«Одна жінка була вбита, а більше 11 ізраїльтян отримали поранення», – йдеться у повідомленні.

Прессекретар Збройних сил Ізраїлю (ЦАХАЛ), генерал Хідаї Зільберман, сказав, що обстріл центру Ізраїля почався після того, як ПВС атакували і вбили топкерівництво ХАМАС і палестинського Ісламського джихаду.

Сирени повітряної тривоги не стихали в Тель-Авіві та Беер-Шеві всю ніч.

Фото: EPA/UPG

Фото: EPA/UPG

Фото: EPA/UPG

Фото: EPA/UPG

Фото: EPA/UPG
.

За даними міністерства охорони здоров’я, у Газі загинули 35 палестинців, зокрема 10 дітей. Поранено більше 200 осіб.

У арабських общинах по всьому Ізраїлю почалися заворушення – радикально налаштовані мешканці палять авто та вступають у суперечки з поліцією, пише Associated Press.

Ці бої між Ізраїлем і ХАМАС є найбільш інтенсивними після війним 2014 року.

Новий етап ескалації між Палестиною та Ізраїлем почався на тлі слухань про примусове виселення палестинців з будинків у Єрусалимі, а також напередодні святкування Ізраїлем Дня Єрусалима. І Палестина, І Ізраїль вважають це місто своїм.

У ніч з 9 на 10 травня відбулися мітинги палестинців проти маршу ізраїльських націоналістів з нагоди Дня Єрусалима. Під час них відбулися сутички з правоохоронцями, потім з міркувань безпеки для відвідин закрили Храмову гору – священне місце як для мусульман, так і для іудеїв.

Поделиться:
Загрузка...