Що українцям до протестів проти Путіна у далекому Хабаровську?

63
А ось що. Подивіться на цю карту. Їй рівно 100 років. І ось та територія за 9000 км від України позначена як «Державна колонія України». Вона більш відома як «Республіка Зелений Клин».

Якихось сто років тому українці Зеленого Клину навіть ухвалювали якісь рішення, щоб вважати Республіку колонією вільної незалежної демократичної України. Уже тоді в тій республіці жили близько 300 тисяч українців. Для порівняння: це як населення Херсона, або Полтави, або Чернігова, або три Слов’янська. Нова Полтава, Мала Чернігівка, Київка, Львівка — це все населені пункти під Хабаровськом та Владивостоком.
Так, потім прийшли до влади червоні і почали переслідувати українців Зеленого Клину. Репресії, асиміляція, русифікація і все таке.
І ось минає 100 років, і «російські скріпи» програють українським корінням. Так, протестувальники можуть не ідентифікувати себе українцями, довгий час українцям доводилося приховувати свою ідентичність. Але дух свободи — наче «код нації» нікуди не подівся)
І ось тепер давайте дамо відповідь: а що нам до протестів проти Путіна у Хабаровську? Виявляється, є що. Та й будь яке послаблення ворога йде нам на користь.
То чому б офіційним особам України не нагадати Кремлю про Зелений Клин? Висловити стурбованість через події у Хабаровську. Застерегти від переслідувань етнічних українців. Вимагати більшої автономії для цілого краю. Десь тролити, десь грати на слабкостях, десь підтримувати протести. Це ж і є елементами гібридної війни.
Якщо хтось в Росії виступає з гаслами «Москва, пошла вон!» та «Путин зассал!», то як нам не підтримати таких людей?)
Поделиться:
Загрузка...