СБУ попереджає про реальність зупинки теплогенеруючих підприємств України

60

Служба безпеки України надіслала Кабінету міністрів України звіт щодо контррозвідувального забезпечення об’єктів критичної інфраструктури в електроенергетичній сфері.

Згідно з текстом повідомлення, який редакції ZN.UA передали джерела в уряді, Україна за крок від зупинки теплогенеруючих підприємств, які забезпечують опаленням цілі регіони через критично низькі запаси вугілля.

«Одним із негативних явищ під час проходження осінньо-зимового періоду (ОЗП) 2021-2022 є невжиття належних заходів з накопичення вугілля на складах ТЕС/ТЕЦ. Зокрема, станом на 01.12.2021 на складах знаходиться 486,2 тис. тонн вугілля при плановому накопиченні 2632,7 тис. тонн (відхилення ─ 2146,5 тис. тонн), що у свою чергу свідчить про критичний запас вказаного палива», ─ сказано у звіті.

Наголошує Служба і на те, що під загрозою відсутності опалення опинилися цілі регіони, які забезпечуються деякими ТЕЦ та ТЕС:

Слов’янська ТЕС має у 50 разів нижчий за необхідний запас вугілля

Луганська ТЕС має в чотири рази нижчі за мінімально необхідні запаси

Чернігівська ТЕЦ ─ запаси у п’ять разів нижче норми

Дарницька ТЕЦ взагалі не має запасів

СБУ попереджає уряд, що така ситуація створює загрозу енергетичній безпеці держави та надійному проходженню опалювального сезону. Це, своєю чергою, може призвести до «надзвичайних подій техногенного характеру, зростання соціальної напруги серед населення та дискредитації органів державної влади». 


P.S. Проблема з вугіллям на сьогодні вирішена, — Шмигаль 

На сьогодні проблема із постачанням вугілля на теплові електростанції та теплоелектроцентралі вирішена, щомісячне постачання палива становить 2 млн тонн при споживанні 1,7 млн тонн.

Про це під час години запитань до уряду у Верховній Раді заявив прем’єр-міністр Денис Шмигаль, повідомляє Укрінформ.

«Стосовно наявності вугілля, сьогодні баланс позитивний. Ми видобуваємо й імпортуємо у сумі 2 млн тонн у місяць при споживанні 1,7 млн т. З вугіллям на сьогодні проблема, за інформацією Міністерства енергетики, вирішена», — сказав Шмигаль.

За його словами, уряд прийняв усі необхідні рішення, щоб забезпечити стабільність енергосистеми. Зокрема, Шмигаль прокоментував ситуацію із запасами вугілля на Луганській ТЕС.

«У разі продовження зі сторони РФ заборони на провезення вугілля на Луганську ТЕС, оскільки іншого залізничного шляху немає, буде подаватися газ за відповідною ціною як додаткова послуга», — сказав він.

Шмигаль запевнив, що місто Щастя та інші населені пункти, які Луганська ТЕС забезпечує теплом, не залишаться без послуги. 

Поделиться:
Загрузка...