Саміт Україна ЄС: приз для втіхи побитої дипломатії Зеленського

37
Сьогодні відбувся черговий саміт Україна ЄС
Зеленський тут же оголосив, що це не просто перемога.
Що ЄС визнало його «любімай женой» (закреслено), Найвеличнішим.
І що вони визнали, що корупцію вже подолано, бо Урсула ван дер Ляєн та Шарль Мішель письмово засвідчили, що антиолігархічний закон – це здорово.
А ще типу похвалили судову реформу, яка теж практично успішно завершилася.
Отак.
Якщо коротко:
1) Найбільше Зе!команда прагнула, щоб нам оголосили сроки вступу до ЄС. З цим вийшов облом.
2) От дійсно, дуже здивувало нахвалювання «антиолігархічного» закону. Де тут прорив – загадка. Думаю, що тут похвалу в сторону Зеленського слід відмітити як аванс. Типу похвалимо, може й правда прищемлять Коломойського.
3) Дійсним проривом стало підписання «Відкритого неба». Це і насправді призведе до збільшення кількості лоукостів, конкуренції авіаперевізників.
4) Був реверанс і вбік зрушення з місця законів у судовій сфері. Але там перехвалювання не було.
5) Врешті решт ЄС наполягає на своїй давній формулі: більше реформ – більше грошей.
6) ЄС обіщнувся надати 600 млн. євро і без співпраці України з МВФ. І це ну просто величезний фінансовий аванс для України.
7) Дещо розмито, але обнадійливо виглядало: започаткування переговорів щодо прискорення та розширення сфери скасування ввізного мита.
😎 Ну і запланована інвест-програма для України на 6,5 мільярди євро.
Це конкретика. А ще багато декларацій, хоча і приємних. Щодо визнання РФ агресором, про малазійський боїнг і ще різні декларативні ніщячки.
Основний висновок, який я роблю: дуже класний текст і гарячі обіцяник Україні – це по-перше – аванс. Типу: старайтеся, пробуйте, ми з вами.
А по-друге: це своєрідне вибачення старої Європи за Північний потік2. Цей проект точно підкосить і економічну базу і стане безпековою проблемою. Це косяк Старої Європи.
І перед нами таки чином вибачаються.
Щоправда, для внутрішнього вжитку це буде піар можливістю для Зеленського показати свої зовнішньо-політичні перемоги.
А це всього лише приз для втіхи побитої дипломатії Зеленського.
Віктор Бобиренко
Увага! На зелених пабліках і деяких ЗМІ розносять чутку, ніби Євросоюз за результатами чергового Самміту підтримав так званий «закон про деолігархізацію«.
Так от. ЦЕ БРЕХНЯ!
Пункт про підтримку ЄС ЗЕлігархізації з фінального комюніке був виключений. Натомість в комюніке говорить про підтримку «юридично обгрунтоване прийняття та впровадження відповідного законодавства».
ЄС прямо дав зрозуміти що чекає від влади не липової ЗЕолігархізації, а продовження лінії розпочатої Петром Порошенко — прийняття і віпровадження ефективного антимонопольного та антикорупційного законодавства. Ще — врахування думки Венеційської комісії щодо закону та юридичної чистоти в ухваленні законодавчих рішень.
Бо очевидно, закон про ЗЕоблігархізацію за саму лише процедуру прийняття, з правкою тексту після голосування розгромить будь-який об’єктивний Конституційний суд.
Вас щось дивує? Мене — ні. Ці хлопчики уже і слова Байдена перекручували і слова Меркель… Чого дивуватися?
Поделиться:
Загрузка...