Саміт «асоційованого тріо»: Зеленському на заході відведена роль «дипломатичної нахаби» та неврівноваженого «шантажиста»

312

Результати Батумського саміту «асоційованого тріо» по праву можна вважати позитивними для євроінтеграційного порядку денного найамбітніших країн-учасниць Східного партнерства.


Фактично, цей захід підбив підсумки чотирьох років боротьби євро орієнтованих політичних сил Києва, Тбілісі та Кишинева щодо формалізації та запуску формату, який має стати у майбутньому новою хвилею розширення Європейського Союзу.
Проте, якщо у попередні роки лідируючу роль у формуванні такого «тріо» відігравала саме Україна, сьогодні змушені констатувати, що «пальми першості» віддані іншим.

Що не так?

⁃ Проведення Саміту «Тріо» стало можливим, в першу чергу, через перемогу на молдовських президентських виборах Майї Санду. Раніше за часів Додона, незважаючи на пропозиції Києва та Тбілісі, запустити формат «тріо» на найвищому рівні було неможливо.

⁃ Проведення установчого саміту «асоційованого тріо» саме в Батумі пояснюється, по-перше, прагненням Грузії зафіксувати своє лідерство як у питаннях європейського, так і євроатлантичного порядку денного серед країн регіону, а, по-друге, майстерним використанням Тбілісі факту візиту в регіон Південного Кавказу Президента Європейської Ради Шарля Мішеля, який є щирим прихильником зміцнення партнерства ЄС з країнами Східного партнерства, зокрема Україною, Грузією, Молдовою. Якщо існують сумніви, тоді чому Банкова не спромоглась організувати такий Саміт під час березневого візиту Шарля Мішеля до Києва?

Зеленському на заході була відведена роль «дипломатичної нахаби» та «традиційного шантажиста». Сигнали Зеленського про те, що для нас СхП важливе та цікаве у разі забезпечення європейської перспективи та реального руху на євроінтеграційному шляху, є послідовним та вірним продовженням позиції української дипломатії попередніх часів. Водночас прозорі натяки-погрози щодо наступного саміту СхП наприкінці року, за формою привабливі, але за змістом безперспективні заклики до Мішеля якнайшвидше поставити руба питання європерспективи на саміті лідерів ЄС на фоні «китайського романтизму» Банкової лише закріпили за Зеленським образ неврівноваженого «шантажиста».

⁃ Високий представницький рівень ЄС на саміті та участь Президента Євроради є, звичайно, доброю новиною та ознакою певної успішності саміту. Проте, очевидно, що Шарль Мішель без Урсули фон дер Ляйєн — це ознака здебільшого декларативної підтримки ідеї з боку Брюсселя, оскільки саме Президент Єврокомісії опікується та опікуватиметься практичною імплементацією як ініціативи Східного партнерства, так і політики розширення Євросоюзу. А отже боротьба за «зелене світло» для «асоційованого тріо» з боку Брюсселя триватиме.

Костянтин Єлісєєв

Послевкусие пустоты

«Наличие общих целей еще не предполагает совпадение интересов сторон»

 Клаузевиц К. «Принципы ведения войны»

Форум в Батуми закончился скандалом. Скандалом вполне  прогнозируемым  и тем более, болезненным.
После официальной церемонии в Батуми президент Грузии Саломе Зурабишвили отклонила предложение о встрече  высказанное Зеленским.
Причины этого вполне понятны. Нахождение осужденного в Грузии,  Михеэла Саакашвили  в государственной системе Украины делает невозможным установление прямых контактов между руководством Грузии и Украины.
Не понимать этого невозможно,  но политика Зеленского в привлечении во власть «личных врагов Порошенко» сыграла тут свою роль.
Далее последовал абсолютно ожидаемый демарш Молдовы.
Согласие на встречу было получено только от президента Молдовы Майи Санду.
Видимо грузины что то подозревали, потому засунули место проведения разговора в «пенал». Это внутренняя комната без окон.
Санду в маске, оставив у входа свою делегацию,
бросив портфель помощнице, не садясь спросила глядя на Зеленского «Где Чаус?»
Ответить попытался Ермак, но Санду даже не обратив на него внимания обратилась  к  Кулебе, примостившемуся на самом краю стола — «А ты кто у них? Министр иностранных дел, или тряпка?». Кулеба промолчал.
Усевшись за стол, Санду минут пятнадцать ровным голосом чеканила все, что о них думает. О российских войсках, которые ездят в Приднестровье через Украину, про электроэнергию, которую поставляет Украина Приднестровью, про контакты Ермака с Красносельским, ну и «деле Чауса».
«Мы знаем, что он у вас. Это знает Лондон, это знает Вашингтон». 
 
«Я пришла сюда, потому что уважаю Украину и ее народ. И я буду делать все, чтобы сохранить это взаимное уважение, но иметь дело с вами не желаю. Все вопросы — официально, под  документы и протокол. И так будет до решения всех вопросов.».
Далее со стороны украинской делегации последовало то, что описывать мы не желаем. Нам просто стыдно за страну.
Вся встреча — около тридцати минут.
Итоги форума — абсолютно пустой документ и явные признаки  растущей международной изоляции Украины. 
timeze2019.blogspot.com
Поделиться:
Загрузка...