Саботаж українських інтересів: Україна підписала договір з РФ по риболовлі на Азовському морі

258

Державного агентства рибного господарства України готується до підписання нового протоколу про рибальство в акваторії Азовського моря за договором з Росією від 1993 року.

Про це йдеться у матеріалі Цензор.НЕТ.

МЗС коментуючи нове підписання журналістам посилається на положення Конвенції ООН, зокрема про розподіл квот на вилов риби в Азовському морі.

Зокрема питання підготовки і підписання протоколу про рибальство в акваторії Азовського моря МЗС назвав винятковою компетенцією Державного агентства рибного господарства України.

МЗС не коментує питання про те, за якими адмінкордонами буде розподілено квоти, і чи означає ця угода фактичне визнання кордонів, на яких наполягає РФ, вимагаючи визнати Крим російською територією.

Минулого року внаслідок прямого втручання низки народних депутатів, члени російської делегації були змушені покинути Україну ні з чим.

Нагадаємо, що окрім розподілу квот на риболовлю, в рамках договору відбувається дослідження акваторії Азовського моря.

Дослідження здійснюються профільним російським Азовським науково-дослідним інститутом рибного господарства, що після анексії Криму, також є відповідальним за рибний промисел в прибережних водах окупованого півострова:

Зона відповідальності Азовського науково-дослідного інституту рибного господарства з їх офіційного сайту

Роботи здійснюються судном «Володимир Усков» проекту.1328, тип «Балтика» (маломірний риболовний траулер рефрижераторний).

Це судно було побудовано у 2005 році на ВАТ «Сосновський суднобудівний завод», у Кіровській області РФ. До 2011 року судно майже не використовувалось та прийшло до занедбаного стану, коли вперше став на ремонт на «Азовская судоверфь» у місті Азов та мав занедбаний стан:

Судно «Владимир Усков» на «Азовская судоверфь» у 2011 році

На Азовській судноверфі здійснювались заходи щодо ремонту обладнання, які закінчені не були.

Кошти на ремонт знайшлись у 2017 році, тоді «Росриболовство» надало кошти у розмірі 13 781 684 рублів для проведення ремонту та переобладнання МРТК «Володимир Усков» для проведення спеціалізованих наукових досліджень в Азовському та Чорному морях.

Вигляд судна Владивир Усков після проведення відповідних робіт у 2017 році

Короткі технічні характеристики судна:

Водотоннажність: 36 тонн
Валова ємкість: 143 тонн
Довжина: 25,46 метрів
Ширина: 7 метрів
Осадка: 2,37 метрів
Вантажопідйомність: 26,2 т
Температура в трюмах: -0,5…-2°С
Швидкість: 9,5 вуз
Автономність плавання по запасам палива: 6 діб
Кількість ліжкових місць: 5
Потужність ГД: 1×220 кВт

Відповідно до вищезазначеної угоди це російське судно, або орендоване для потреб досліджень може пересуватись у територіальних водах України та здійснювати дослідження.

Ось деякі ділянки узбережжя для яких передбачений доступ дослідницьких суден Російської Федерації для досліджень у відповідності до протоколу минулорічної сесії російсько-української комісії з питань риболовства в Азовському морі:

Ділянка №1

Ділянка №2

Тобто на законних підставах російські дослідні судна без огляду українськими прикордонниками можуть вільно заходити в українські територіальні води та здійснювати дослідницьку діяльність районів, що визначені як потенційно небезпечні та використані для подальшої російської агресії з моря.

На фоні гібридної економічної блокади українських портів, через зупинку цивільних торговельних суден російськими прикордонниками перед Керченською протокою та у Азовському з метою зірвання доставки вантажів у Бердянськ та Маріуполь, дія цієї Угоди виглядає як саботаж українських інтересів.

Нагадаємо, раніше глава Меджлісу Рефат Чубаров заявив, що Держагентство рибного господарства вийшло на пряму фінішну підписання з російською стороною «сумнівного протоколу» про розподіл квот на вилов риби в Азовському морі на 2020 рік, і нагадав, що рівно рік тому, 23 жовтня 2018 року, унаслідок прямого втручання низки народних депутатів, і його зокрема, члени російської делегації були змушені покинути Україну ні з чим.

«Пізніше, на початку 2019 року, Державне агентство рибного господарства України все-таки підписало з російською стороною протокол про розподіл квот на вилов риби в Азовському морі на 2019 рік. Ніщо тоді не зупинило українських чиновників і рибних ділків від принизливого дійства: ні мораль, ні право, ні справедливість. Підписання та обмін документами відбулися… по дипломатичних каналах», — написав Чубаров.


Поделиться:
Загрузка...