Руслана Хомчака звільнено з посади Головнокомандувача Збройними силами України

81

Руслана Хомчака звільнено з посади Головнокомандувача Збройними силами України, яку він займав з 27 березня 2020 року. Про це повідомив прес-секретарь Зеленського Сергій Никифоров.

«З посади йде Головнокомандувач ЗСУ — Руслан Хомчак. Це рішення президента України. Володимир Зеленський не сумнівається у патріотизмі і вірності присязі, фаховості Руслана Хомчака, але він хоче бачити синергію між Міністерством оборони та ЗСУ. Тако синергії ми, на жаль, не бачимо», — повідомив прес-секретарь Зеленського Сергій Никифоров.

«Президент вдячний Руслану Хомчаку за службу. Але на його місце призначено Валерія Залужного, командувача Оперативного командування «Північ». Руслан Хомчак відповідно переходить на посаду першого заступника секретаря РНБО. На цій посаді він замінить Михайло Коваля», — додав прес-секретарь президента України.

Валерій Залужний

Залужний Валерій Федорович народився 8 липня 1973 року в місті Новоград-Волинський Житомирської області. У 1997 році він з відзнакою закінчив загальновійськовий факультет Одеського вищого об’єднаного командного училища, у 2007 році – із золотою медаллю закінчив навчання в Національній Академії оборони України.

В тому ж 2007 році Валерій Залужний був призначений на посаду начальника штабу – першого заступника командира 24-ї окремої механізованої бригади. За два роки, 13 жовтня 2009 року він був призначений командиром 51-ї окремої механізованої бригади.

23 серпня 2017 року Валерій Залужний отримав звання генерал-майора. У 2017 році Валерій Залужний служив на посаді начальника штабу – першого заступника командувача військ оперативного командуваннкя «Захід» Сухопутних військ Збройних Сил України. У 2018 році Валерій Залужний отримав посаду начальника Об’єднаного оперативного штабу ЗСУ – першого заступника Командувача об’єднаних сил.

9 грудня 2019 року генерал-майор Валерій Залужний був призначений на посаду Командувача військ оперативного командування «Північ», і на цій посаді він перебував до сьогоднішнього дня та до моменту призначення Головнокомандувачем ЗСУ.

Генерал-майор Валерій Залужний під час прощання з загиблим офіцером 58-ї бригади Володимиром Шпаком

Технологія та сама, напартачити і завалити все що тільки можна — а потім списати стрілочника.
Так було з Гончаруком, з Пристайком, з Загороднюком, зі Степановим, хто зараз згадає хто вони?
І от тепер з Хомчаком — все задля рейтингу Зеленського.
Насправді Хомчак піде, але система залишиться.
І деградація армії продовжиться, і військових переслідуватимуть, і реформування не відновиться, і на фронті після всіх тих «розведень» та поступок окупанту навряд чи ЗСУ буде дозволено повернути свої спроможності.
Бо не в прізвищах справа — а в загальній політиці тих, хто прийшов як «новиє ліца», а стали тупо врєдітєлями та саботажниками.
Тому місце колективного Хомчака на слідстві, давати свідчення про нанесення шкоди національним інтересам, а не в богадєльнє, на яку перетворили РНБО.
І змінювати треба всю владу, а не «пєрєтрахівать» кадри, вона ж веде нас до катастрофи — дипломатичної, економічної, соціальної та військової.
Але є проблема — важко вимагати розуміння цього у суспільства, 41% якого на восьмому році війни вважає себе «однім народом» з кремлівськими упирями.
Біда.
Так, я не до конца понимать.
1) Сняли Хомчака, ну, предположим. Но мне крайне не понравилась фраза пресс-секретаря Зеленского о формальных причинах. Отсутствие синергии с министром? Конфликты с министром? Да, конфликты были. Но прозвучало так, что Хомчака сняли, а Таран «победил». Вот это прям совсем нехорошо.
2) В копилочку к первому пункту идет то, что заместителя министра Халимона, который просрал все полимеры и провалил все закупки, формально сняли конечно. Но. его сразу же назначили советником Тарана. Влияния он точно не потеряет, договорняки (а я ФАКТИЧЕСКИ знаю о чем говорю) — продолжит.
3) Про Валерия Федоровича Залужного воспоминания рабоче-позитивные. Во всех вопросах, где мы пересекались.
Но вот про Тарана я не понимать.
Юрій Бірюков
Ви хотіли почути реакцію Президента на обстріл з важкої артилерії в районі селища Піски під Донецьком позицій конотопської 58-ї окремої мотопіхотної бригади ЗСУ? 26 липня там за наводкою беспілотника розгромили командно-спостережний пункт батальйону і семеро поранених.
Ця реакція сьогодні була. Всі зосередилися на відставці Хомчака і воно пройшло непомітно. Але, тим не менше, прес-служба ОПУ пзицію озвучила.
Було сказано, що за рік перемир‘я значно менше вбитих і поранених, ніж було за рік до нього. Тому перемир‘я не ідеальне, але Зеленський продовжує боротися за мир.
І все! Ніякої оцінки порушень з боку ворога. Ніякої підтримки власних захисників. Нічого!
А те, що ворожі беспілотники літають як в себе вдома і громлять з важкої артилерії командні пункти — не викликало ніяких рефлексій. Ніякої зміни в діях противника в ОПУ не помічають.
Улыбаемся и машем…
Поделиться:
Загрузка...