РПЦ закликає Кремль не поспішати з поверненням Україні краденої ікони XVIII століття

168
У Російській православній церкві вважають передчасним передавати Україні старовинну ікону святого Миколая, подаровану міністру закордонних справ РФ Сергію Лаврову у Боснії, до проведення експертизи

З такою заявою в етері федерального пропагандистського телеканалу «Росія-24» виступив керівник синодального відділу зовнішніх церковних зв’язків РПЦ митрополит Іларіон.

«Наскільки мені відомо, досі не надано доказів того, що ця ікона є надбанням України. Я думаю, що тут повинні попрацювати експерти, і якщо це крадена ікона, про що міг не знати дарувальник цієї ікони, тоді, звичайно, вона має бути повернута», — зазначив митрополит.

Однак якщо це не так, тоді знову ж таки, на думку митрополита, має бути експертний висновок, який підтвердить походження ікони.

  • Нагадаємо, як заявила перед цим заявила заступниця міністра культури і інформаційної політики України Світлана Фоменко, печатка на іконі, яку влада Боснії і Герцеговині подарувала міністру закордонних справ Росії Сергію Лаврову, свідчить про те, що ікона з України.
Поделиться:
Загрузка...