Розвідка Британії індетифікувала голову ОПУ Андрія Єрмака як російського агента

480

Голова Офісу Зеленського Андрій Єрмак був ідентифікований розвідувальною службою Великої Британії МІ-6 як російський агент, про що колишня топ-працівниця посольства США нібито повідомила Зеленського в жовтні 2020 року.

Про це пише у своїй статті для журналу Foreign Policy Сурія Еванс-Прітчард Джаянті – американська експертка з міжнародної енергетичної політики, що спеціалізується на Східній Європі. Вона працювала в дипломатичному корпусі США з 2012 по 2020 рік, останнім часом в якості голови відділу енергетики посольства США в Києві, Україна, з 2018 по 2020 рік.

“Нафтогаз”, друга за величиною і, можливо, найважливіша компанія України. 28 квітня Кабінет Міністрів України без попередження звільнив генерального директора “Нафтогазу” Андрія Коболєва. Номінальної причиною стало оголошення напередодні про збитки “Нафтогазу” в розмірі 685 мільйонів доларів у 2020 році, коли постраждали всі нафтові компанії.

Штаб-квартира Нафтогазу, Київ, Україна 

Однак є багато припущень про те, якими були справжні мотиви, особливо з урахуванням того, що Коболєв був замінений виконувачем обов’язків міністра енергетики Юрієм Вітренко, який раніше був другим номером у “Нафтогазі”. Вітренко був звільнений з “Нафтогазу” в травні 2020 року, після того, як у вересні 2018 року розв’язав щось на кшталт громадянської війни після сварки з Коболєвим. Його звільнили після багатьох років роботи в “Нафтогазі” і не дивлячись на помітний успіх у Стокгольмському арбітражі проти російського “Газпрому”.

Зі свого боку, Коболєв у якості генерального директора перетворив “Нафтогаз” зі збиткової компанії в 2015 році на таку, що дає до 20% щорічного бюджету України. Та й тодішній прем’єр Володимир Гройсман теж намагався звільнити Коболєва.

У своєму очевидному прагненні звільнити Коболєва Гройсман в односторонньому порядку переписав корпоративний статут “Нафтогазу” в 2019 році, щоб позбавити міжнародну і незалежну наглядову раду компанії – на користь уряду – одноосібної влади по найму і звільнення вищого керівництва.

Постійне втручання уряду, відкат корпоративного управління і політичні баталії в кінцевому підсумку призвели до відставки з наглядової ради “Нафтогазу” колишнього посланника президента США і заступника помічника держсекретаря Амоса Хохштейна. У жовтні 2020 року Хохштейн написав у відкритому листі, що йде у відставку через відмову уряду України дозволити компанії працювати без перешкод.

І ось український уряд зробив це знову. Щоб звільнити Коболєва, Кабінет Міністрів був змушений скрутити юридичні вузли, призупинивши діяльність наглядової ради компанії на 48 годин. Після припинення Кабмін звільнив Коболєва, не сказавши йому про це.

“Неясно, чого уряд сподівався досягти, але абсолютно очевидно, що єдиним бенефіціаром є Росія. Росія довгий час використовувала” ненадійність України “як пропагандистський аргумент, прагнучи маргіналізувати меншу країну. Російські офіційні особи неодноразово заявляли, що Україна не є надійним партнером з транзиту газу . Свідченням цього було поки що неповне поділ “Нафтогазу”, процес, який демонополізувати газову монополію відповідно до законодавства Європейського Союзу шляхом виділення функцій транзиту газу в нову організацію 1 січня 2020 року. Росія використовувала недотримання цього закону, щоб стверджувати, що Україна є ненадійним , як привід для відмови від підписання контракту за кілька годин до закінчення попереднього транзитного контракту”, – пише Сурія Еванс-Прітчард Джаянті.

А ще Росія використовує свої скарги на нестабільність і ненадійність України для обґрунтування свого проекту “Північний потік-2” з Німеччиною. Зазначається, що Німеччина не може покладатися на український газ, тому їй потрібен новий газопровід, щоб в обхід України доставляти газ безпосередньо з Росії. Неважливо, що Україна стикається з перебоями в постачанні лише тоді, коли Росія припиняє транзит газу через Україну в якості політичного тиску.

Все ж Україна не може дозволити собі посилити позицію Росії щодо будівництва “Північного потоку – 2”.

Більшість політиків в Україні вважають, що ключовим джерелом інформації для президента Зеленського є його голова адміністрації Андрій Єрмак.

Як стало відомо з преси в кінці 2020 року, Єрмак був ідентифікований розвідувальною службою Великої Британії МІ-6 як російський агент, про що вона нібито повідомила Зеленському в жовтні 2020 року.

Припускаючи, що Єрмак брав участь у призупиненні діяльності наглядової ради “Нафтогазу” і звільненні Коболєва – цілком розумне припущення, що цей крок йде на користь Росії.

bykvu.com

P.S.

В Сеть попала стенограмма того самого разговора Руди Джулиани с Ермаком, где первый выдал заказ второму на сбор компромата относительно конкурента действующего тогда президента Трампа – Джо Байдена. Эта эпопея уже обсуждалась множество раз, но теперь, когда понятно, что они обсуждали и в каком виде, становится понятно, что эпопея Ричарда Никсона, известная теперь как «Уотергейт» – была просто тренировкой по сравнению с тем, что исполнил Трамп и его люди в этот раз.

В самом деле, более сорока лет назад скандал вспыхнул потому, что Никсон и его команда устроили прослушку своих конкурентов по президентским выборам в отеле Уотергейт, что было обнаружено и в конце концов привело к известным последствиям. Конгресс начал процедуру импичмента и хоть Никсон считал себя испанским летчиком, не признавая своей вины, ему все же пришлось покинуть свой пост «по семейным обстоятельствам» так, чтобы его сменщик, вице-президент Джеральд Форд смог его помиловать и тем самым – закрыть уголовное преследование по всем позициям возможного обвинения.

Но тут надо понимать, что Никсон действовал исключительно в пределах США, а в его операции были вовлечены только граждане США. Кроме того, преступления Никсона носили все же пассивный характер, поскольку их целью был сбор данных о конкурентах, чтобы быть в курсе того, что те собираются предпринимать в конкурентной, политической борьбе. А здесь же ситуация намного хуже.

В самом деле, сама операция, проводимая Джулиани в пользу Трампа, носила активный характер, поскольку конечной целью этих мероприятий было не получение каких-то оперативных данных, необходимых в предвыборной борьбе, но эти данные должны были стать оружием, которым Трамп смог бы уничтожить своего оппонента – Джо Байдена. То есть, конечной целью Трампа было выведение из игры Байдена путем привлечения его к уголовной ответственности.

Эта схема говорит о Трампе и о Байдене лучше, чем любые пространные описания. Просто задумаемся над тем, что против Трампа идет сразу несколько уголовных расследований и он погряз в гражданских исках о возмещении ущерба. Во что это выльется – увидим, но просто надо иметь ввиду, что большая часть этих эпопей началась еще тогда, когда Трамп был президентом или даже до этого момента. Это значит, что искать на него компромат не нужно. Его столько, что хоть отбавляй, и все – внутри США.

Можно не сомневаться в том, что в попытках дискредитировать Байдена люди Трампа перепахали Штаты вдоль и поперек и не нашли ничего, за что можно было бы зацепиться и потому – поиски раскинулись по всему миру. В конце концов, и наверное – не без подсказки людей друга Владимира, они обратились к такому себе Ермаку, который сам говорил о том, что регулярно звонит Путину и о чем-то там разговаривает. Видимо, из Москвы посоветовали обратиться к этому пациенту, который исполнит «любэ». И в результате, состоялся тот самый телефонный разговор, стенограмму которого теперь можно увидеть на страницах издания BuzzFeed. Сомнений в том, что это был именно заказ с пояснением его цели – нет сомнений, как нет сомнений и в том, что Ермак его принял и пообещал сделать все, что от него требуется, для удовлетворения желания Джулиани-Трампа.

Что характерно, в прессе уже всплывают фамилии лиц, которые были в команде янелоха и которые присутствовали при этом разговоре. Мало того, эти фамилии не просто всплывают, а они уже там дают соответствующие показания. Так что его бывшие экс-советники и прочие товарищи, которые либо присутствовали при переговорах, либо получили соответствующие задания, в плане исполнения заказа, уже «крепят» Ермака и янелоха в полный рост. И открытым остается всего один вопрос, кто кого сдаст первым. А это уже напоминает скорее не бой скорпионов в банке, а шоу трансвеститов. И скорее всего, нас тут ждет масса интересного.

ANTI-COLORADOS

Поделиться:
Загрузка...