Категории: Боевые действия

Российская артиллерия дважды обстреляла Авдеевку, командование ответный огонь приказало не открывать

В субботу, 28 августа, российская артиллерия дважды обстреляла Авдеевку Донецкой области — это произошло впервые с 2017 года.

Об этом на странице в Facebook сообщает Юрий Бутусов.

«Украинское командование ООС молчит и ответный огонь по оккупантам приказало не открывать. Полная безответственность», — отмечает он..

По его словам, два артиллерийских налета прямо по Авдеевке произошли в 6.30 и в 9.00.

Как сообщают источники с места событий, обстрелян район, в котором базируется одно из тыловых подразделений ВСУ.

Зафиксировано свыше 60 попаданий по самой Авдеевке, данные не полные. Применялись, по предварительным данным, минометы 120 мм и гаубицы 122 мм — смотрите какие следы попаданий на бетоне на фотографии.

В результате обстрела ранения средней тяжести получил один украинский военнослужащий, его состояние стабильное.

Уничтожены 2 легковых автомобиля и один грузовой. Легкие повреждения получили три грузовых автомашины.

«Самое шокирующее — ни в первом ни во втором случае украинские войска ответный огонь по российским оккупантам не открывали. Увы, да.

Российские оккупанты дважды обстреляли украинский город, обстреляли базу украинских войск, уверенные в своей безнаказанности.

Ответственность за это молчание несет новый командующий ООС Александр Павлюк», — подчеркивает Бутусов.

Он отмечает, что с 2017 года обстрелов Авдеевки не было, поскольку россияне понимали, что безнаказанно это им не сойдет, поскольку ответный огонь в таких случаях всегда открывался.

В сводке ООС за 7.00 об обстреле нет упоминаний, однако ООС только что издало новое сообщение о ранении военнослужащего, без указания деталей.

«Я понимаю, что приказ «не стрелять» идет из Киева. Понимаю, что от военных в обмен на продвижение в карьере политическое руководство требует продолжать имитировать не существующее «перемирие», объявленное президентом Зеленским. Но так обманывать армию и народ ради того, чтобы угодить фантазиям офиса президента — это просто аморально.

Если не будут предприняты ответные действия, я напишу об этом в ближайшее время и в куда более резких выражениях. Во время войны задача военного командования — защита вверенной территории страны, а не быть молчаливыми «терпилами».

Искренне надеюсь, что новый главком ВСУ Валерий Залужный немедленно даст оценку происшедшему и сумеет предпринять адекватные меры.

Победить в войне парадами нельзя», — написал Бутусов.

Так виглялає Авдіівка сьогодні.
Це наслідки дій держави-агресора. Вперше з 2017 було безпосередньо обстріляне саме місто.
Росія не боїться. Вона розуміє, що показований «патріотизм» Зеленського не більше ніж медійна картинка у Мосейчук чи Шустера. Не більше, бо за цієї бутафорною картинкою стоїть боязнь назвати речі своїми іменами: хто є ворог, з ким треба боротись на всіх фронтах.
Я хотів би бачити сьогодні чітку реакцію президента, РНБО, міністра оборони, Офісу президента. Цього немає. А навіть якщо і буде, це не змінить факту, що Зеленський не хоче продукувати реальні дії, які мали б зміцнити держави та показати нашу силу, самостійність, бажання боротись за себе.
Сьогодніші дії Кремля не Донбасі це демонстрація остаточної червоної лінії: ніякого «миру», ніяких поступок НЕ БУДЕ.
Це має затямити влада раз і назавжди.

P.S.

«Укрзалізниця» припинила рух поїздів до залізничної станції Авдіївка. Рішення зумовлене артилерійськими обстрілами з окупованих Росією територій Донеччини.
У зв’язку з цим два важливі висновки.
В очах Путіна ніхто й ніколи не побачить миру. Це аксіома. Наївні публічні заяви, що у найближчі тижні Нормандській четвірці вдасться досягти відчутного прогресу, – марні й безвідповідальні. Москва свідомо і регулярно порушує режим припинення вогню, гинуть українські воїни, існує постійна загроза для цивільного населення на вільній прифронтовій території.
.
Висновок другий. Мирне врегулювання нашвидкуруч не вийде. Росія просто так не піде ні з Донеччини та Луганщини, ні з Криму. Лише під тиском примусу з боку України і міжнародного співтовариства. Окрім того, Москва повинна не лише піти з окупованих територій України, а й заплатити за всі збитки, завдані нашій державі та українським громадянам. Такі рішення з наскоку не готуються. Вони потребують тривалої і скрупульозної підготовки.
Про вибори на деокупованих територіях поговоримо лише після вирішення ось цих базових питань – безумовного звільнення захоплених територій і розплати загарбника за страшні злочини.
Арсеній Яценюк

Обстріл Авдіївки підводить жирну риску під спробами загравання Зеленського з Путіним.
Більше двох втрачнних років, зниження боєздатності ЗСУ, втрата монолітності антипутінської коаліції, зірвані оборонні замовлення, репресії проти військових — ось чим розплачуються українці за свою наївну довіру до уклоністів.
Тепер для «слуґ» все продовжиться з набагато гірших позицій, ніж залишав їм Порошенко, Кремль явно демонструє вимогу капітулювати, і скоріше за все це буде імплементація «формули Штайнмаєра», про яку вже неприховано натякали навіть з Європи.
У Зеленського два варіанти: або продовжувати вигляд, що нічого не відбувається (що він і робить останній рік) і нарватися на ще більше загострення — або визнати провал своєї потітики, а разом з нею всю передвиборчу брехню про «зарабатування на війні» та нарешті жорстко опиратися Кремлю.
Але з ким він це буде робити?
З Міловановим в Оборонпромі?
З паркетним Тараном?
З Єрмаком-Подоляком?
З євразійцем Арєстовічєм в платтячку?
З силовиками, які тримають бойових офіцерів в клітках?
З Колєй-котлєтой та ватним Арахамією?
З «лейтенантом» Бакановим?
Так що скоріше за все між війною і ганьбою він обере ганьбу — а українці отримають і одне, і інше, як сьогодні в Авдіївці.
Валерій Прозапас
Когда то находясь в зоне ООС на одной из баз, я спросил у военных и руководства, а разве противник не может нанести удар по базе? Ведь он явно знает координаты.
Конечно могут, ответили военные, но они знают, что мы лупанем в ответ по их базах. Поэтому, нет в этом никакого смысла.
Видать, сегодня при Зеленском противник уверен, что ответа на обстрел украинских баз не последует. Если это действительно так, то мне просто страшно.
В туже ночь был обстрел мирных жителей и наших территорий. Последовал ответ, в следствии которого погиб один из лидеров боевиков Мамай. Утром, всем военным раздали копии подводки новости для повышения настроения, об удачном попадании снаряда, где находился боевик.

Последние новости

Крим без води. Кому потрібна Каховська гребля

До 2014 року Автономна Республіка Крим та місто Севастополь були глибоко інтегровані у водогосподарський комплекс материкової України. Історично Крим –…

5 часов назад

Хто і чому залишив країну без ракетного щита?

Україна могла зустріти 24 лютого сотнями ракет. Хто і чому залишив країну без ракетного щита? У період з 2014 по…

8 часов назад

«Східна Малопольща» як польська «Новоросія»

«Східна Малопольща» як польська «Новоросія»: Чому Київ не має права мовчати Сучасний колоніалізм не потребує окупаційних адміністрацій чи військових гарнізонів.…

8 часов назад

Білорусь завершує будівництво воєнної інфраструктури вздовж кордону з Україною

Президенту Володимиру Зеленському доповіли про фактичне завершення будівництва військової інфраструктури, доріг та баз зберігання боєприпасів вздовж українського кордону в Білорусі, що…

8 часов назад

Багатокілометровий затор перед Керченським мостом. СУПУТНИКОВІ ФОТО

Перед Керченським мостом в окупованому Криму утворився багатокілометровий затор.  Про це пише проєкт "Схеми". Що відомо? На супутникових фото за 24 червня…

8 часов назад

Мадяр: Очищення Криму від хробаків

Різнобарвʼя цілей Птахів СБС на окупованій території у оперативній глибині противника - вночі 25 червня відпрацьовано 38 цілей. Серед них…

8 часов назад