Категории: ВПК

Росіяни суттєво модернізували дрони Shahed та «Гербера» – ГУР

Портал War&Sanctions опублікував новий масив даних про іноземні компоненти у російському озброєнні, зокрема в ударних безпілотниках, якими Росія тероризує українську інфраструктуру.

Про це інформувало Головне управління розвідки.

Повідомляється, що з початку 2025 року фахівцями зафіксовано суттєві зміни в конструкції Shahed-136, які мають локальну назву «Герань-2».

Дрони отримали нову бойову частину, яка тепер має вагу 90 кг. Польотний контролер, блок розподілу потужності та акумуляторну батарею перенесено з носової частини у хвостову. У конструкцію дрона додано баласт.

На завадозахищеній 8-канальній CRP-антені супутникової навігації з круговим розміщенням периферійних патч-антен виявлено стікер із маркуванням китайською та англійською мовами: Agricultural equipment parts і номером, що вказує на виробництво у 2024 році.

Спосіб виготовлення та колір корпусу цієї антени схожі на компоненти Shahed серії «Ы», що виробляються в Ірані та РФ. Ймовірно, стікер використано для приховування справжнього походження та призначення пристрою.

Розвідка повідомляє, що Росія дедалі активніше використовує китайські компоненти замість деталей зі США, ЄС та інших країн.

У нових 8-канальних антенах Shahed-136 росіяни замінили критично важливий чіп XILINX Kintex-7 (виробництва США) на інтегральну схему Beijing Microelectronics Technology (КНР).

БПЛА, виготовлені в особливій економічній зоні Єлабуга, отримали нову серію — «Ъ».

Дрони, що виробляються на електромеханічному заводі «Купол» (м. Іжевськ), поповнилися серією «КЦ», додавшись до попередніх «К» та «КБ».

Окрім 8-канальних антен «Комета М8», у російських ударних БПЛА почали використовуватися нові 12-канальні CRP-антени «Комета».

Для зйомки та передачі відео ураження цілі росіяни використовують одноразові Telegram-боти, міні-комп’ютер Raspberry Pi, веб-камеру та 3G/LTE-модеми.

Дрони «Гербера», які раніше виконували імітаційну функцію, тепер оснащуються бойовими частинами ОФБЧ-2,5 (виробництва заводу «Базальт») та інженерними боєприпасами КЗ-6.

Активація бойової частини здійснюється через твердотільне реле RUICHI SSR-10DD, підключене до польотного контролера.

Росія також налагоджує виробництво аналога Shahed-238 — «Герань-3». Він оснащений малогабаритним турбореактивним двоконтурним двигуном Tolou-10/13, що забезпечує швидкість польоту до 550-600 км/год і дальність до 2500 км.

Інформація про іноземні технології, що допомагають РФ виробляти зброю для ведення війни, регулярно оновлюється на порталі War&Sanctions.

База вже містить 4400 ідентифікованих компонентів у російському озброєнні, 140 типів БПЛА та 88 підприємств, залучених до їхнього виробництва.

ГУР МО України нагадує, що у світі існують ефективні механізми для створення «компонентного голоду» у військово-промисловому комплексі РФ. Санкції, експортний контроль, комплаєнс, KYC та CHPL здатні обмежити доступ агресора до критичних технологій.

Компетентні органи різних країн — від OFAC до TAXUD, а також компанії-виробники, журналісти та розслідувачі можуть відіграти ключову роль у припиненні постачання компонентів, необхідних для виробництва російського озброєння.

mil.in.ua

 

Последние новости

Російські загарбники просунулись у Запорізькій та Донецькій областях, — DeepState

Російські загарбники просунулись у П'ятихатках та Андріївці.  Про це повідомляють аналітики проєкту DeepState. "Ворог просунувся в П'ятихатках (Запорізька область) та Андріївці (Донецька область)",…

3 часа назад

ЗСУ спалили велику колону російської бронетехніки під Андріївкою ВІДЕО

Російська штурмова група з дюжини бронемашин вирушила у самовбивчий наступ похідною колоною та була повністю розбита дронами та артилерією. Кадри…

7 часов назад

Данія виділяє Україні черговий пакет допомоги на майже $1 млрд

Данія оголосила про виділення Україні 25-го пакета допомоги на 6,7 млрд данських крон (майже 970 млн доларів). Новий пакет забезпечує військову підтримку України…

7 часов назад

Глава Пентагону вперше відмовився від участі у зустрічі по Україні у форматі «Рамштайн»

Глава Пентагону Піт Гегсет не відвідає зустрічі представників 50 країн для координації військової підтримки України (у форматі "Рамштайн"), яка планується…

12 часов назад

Митні тарифи Трампа це не про економіку

Митні тарифи Трампа це не про економіку і не про торгівельний дефіцит та великий внутрішній борг. Це підготовка до війни.…

12 часов назад