Росія та Білорусь не знали про українську спецоперацію із затримання «вагнерівців», — Bellingcat

22

Олександр Лукашенко був упевнений, що 33 вагнерівці прибули до Мінська для участі масових заворушень. А влада РФ виявила український слід у цій спецоперації лише за тиждень після затримання найманців.

Про це йдеться у спільному розслідуванні журналістів The Isider і Bellingcat.

Так, один із затриманих у Білорусі «вагнерівців» розповів, що після затримання білоруські силовики питали у них, чи знають вони Сергія Тихановського та Миколу Статкевича (лідери білоруської опозиції, на той час уже перебували за ґратами. – Ред).

«За словами одного з найманців, який поговорив з Bellingcat, люди, які допитували їх, виглядали впевненими, що мають справу з учасниками майбутнього перевороту, і навіть запитували, чи можливо, що найманці не знали, що їх збираються використовувати для повалення уряду», — пише видання.

Тож саме в організації масових заворушень висунули звинувачення найманцям. Лукашенко у публічній заяві звинуватив «вагнерівців» у тому, що вони прибули для втручання у майбутні вибори.

Bellingcat зазначає, що влада Росії «мабуть, здивувалася від арештів та звинувачень, які висунув Лукашенко на їхню адресу», і перші дні не розуміла, що ці 33 людини робили в Мінську.

«Очевидно, навіть 3 серпня представники Кремля ще не знали справжніх причин такого становища 33 росіян, оскільки і Пєсков, і російський консул у Мінську заявляли, що ці люди були співробітниками приватної охоронної компанії, які «направлялися до третьої країни» і просто не потрапили на рейс», — йдеться у розслідуванні.

За даними Bellingcat, російське ФСБ виявило український слід у спецоперації через тиждень після затримання найманців. Виявлену інформацію було опубліковано у прокремлівській газеті «Комсомольська Правда», а наступного дня Володимир Путін зателефонував до Олександра Лукашенка, щоб обговорити ситуацію із затриманими. 

P.S.

Після зриву спецоперації директор Головного управління розвідки Міноборони Василь Бурба пропонував всім, хто знав про неї, крім президента, пройти тест на поліграфі, щоб з’ясувати, чи не було витоку інформації до Білорусі.

Про це йдеться у спільному розслідуванні журналістів The Insider та Bellingcat.

Журналісти посилаються при цьому на колишніх оперативників ГУР Міноборони та кажуть, що ті зазначали: між Бурбою та Офісом Президента вже були розбіжності.

«Тріумфальне завершення настільки значущої спецоперації зробило б його (Бурбу. — Ред.) героєм в очах широкого загалу і додало б йому політичної ваги, чого, нібито, хотіли уникнути в апараті Зеленського», — пише The Insider.

Видання зазначає, що одразу після того, як «вагнерівців» затримали в Білорусі тамтешні спецслужби, Бурба пропонував усім, хто знав про спецоперацію, крім президента, пройти тест на детекторі брехні. Але натомість за кілька днів після арештів він був відсторонений від виконання обов’язків.

Нагадаємо, також журналісти The Insider та Bellingcat дійшли висновку, що спецоперацію було відкладено за пропозицією голови Офісу Президента Андрія Єрмака. І що влада Білорусі та Росії не знала про її проведення, й лише за тиждень після затримання «вагнерівців» розібралася, що й до чого. 

Отже, операцію із затримки путінських убивць таки зірвали в Офісі Зеленського. Беллінкат фактично підтвердив те, про що говорилось з серпня минулого року.
Виходить, Зеленський знав, Єрмак відстрочив. Операцію, яка могла увійти в золотий фонд спецслужб, зірвали.
Сьогодні, завтра і в підсумкових ефірах трубадури Банкової ще будуть розповідати, що «ви нє понімаєтє, ето другоє».
Але ця піна схлине швидко — бо не заходить. Тоді вони спробують тиснути на емоцію: мовляв, вони не хотіли зірвати перемир‘я.
Але цей посил спростований життям.
Не отримали ані перемир‘я, ані «вагнерівців».
Лише ганьбу зрадників.
Як ми і попереджали.
#Зекоманда дедалі дорожче обходиться державі.
Час, певне, платити по рахунках.

Rostyslav Pavlenko

Беллінгкет вийшов!
Що в сухому залишку, крім того, що ми й так знали.
Андрій Борисович Єрмак, який формує
графік президента, зробив все для того, щоби в день доповіді спецслужб їх керівники до президента не потрапили. Замість нього вийшов до них та давав якісь вказівки про перенесення спецоперації, про яку за посадою навіть знати не мав! В усній формі? Чи як?
А потім щось таке відбулося, що операція в принципі зірвалася.
Вітаю Андрія Борисовича з майбутньою кримінальною справою!
Пані Мар’яну Безуглу, яка все це майстерно не встановила, також вітаю з тим самим.
Володимира Олександровича Зеленського вітаю принаймні із тим, що він як нічого не розумів, так нічого і мабуть вже й не зрозуміє.
А тепер все просто — після відходу Зе від крісла президента кримінальне розслідування за статтями «Державна зрада», «Розголошення держтаємниці», «Підрив обороноздатності» та «Перевищення службових повноважень» повинне встановити усі пробіли, до яких не дотягнулися руки журналістів! Усі підстави на руках!
Поделиться:
Загрузка...