Росія почне вторгнення в Україну з повітря», − генерал-лейтенант Романенко

22
Саме повітряно-десантні сили готували на навчаннях «Захід-2021».

Про це заявив генерал-лейтенант, колишній заступник начальника генштабу ЗСУ Ігор Романенко в прямому етері програми «Підсумки з Анною Валевською».

Генерал зауважив, що ситуація на кордонах України напружена, хоч скупчення військ незначне, проте дуже якісне, зокрема через постачання нової техніки. Окрім того, за словами Романенка, «на Сході відбулись командно-штабні навчання, зокрема в ОРДЛО, Криму, в так званому 1-му та 2-му армійських корпусах, які входять до Південного округу Збройних сил Росії».

Також він додав, що може бути й напад з боку Білорусі, проте основна маса російських військ скоординована на Сході та Півдні: «Як відомо, російські війська ставили собі за мету пробити коридор, туди потрапляє Маріуполь, а також це десантно-морська операція в районі Одеси», − сказав він.

Також генерал зазначив, що українська армія готова до наступу російських військ, проте цього не достатньо − потрібна також ґрунтовна підготовка держструктур та суспільства, необхідні належні навчання.

«Зокрема з 1 січня 2022 року вступить в дію Закон про національний спротив, в частині закону йдеться про територіальну оборону. Це означає, що вже потрібно гуртувати суспільство і залучати до цього. Попередньо на навчання вже зголосились близько 200 тис. осіб, які зокрема брали участь в бойових діях на Сході. Цей потенціал треба використовувати», − наголосив Романенко.

На думку експерта, Росія розпочне атаки з повітряного кордону.

«Для Путіна буде дуже затратно залучати сухопутні війська, тож вони почнуть із залучення повітряно-космічних сил, тобто ударних літальних апаратів, літаків, гелікоптерів, а також ракет. Це російські військові й відпрацьовували під час навчань «Захід-2021», − сказав генерал.

  • Нагадаємо, 31 жовтня американське видання The Washington Post оприлюднило інформацію про те, що США і ЄС фіксують перекидання російських військ до кордону з Україною.

  • Згодом американське видання Politico оприлюднило знімки з супутника, які свідчать про перекидання Росією військ і техніки до кордонів України.

  • У Офісі президента України заявили, що не мають підтвердженої інформації про стягування російських військ до кордону з Україною.

P.S.

Я бы конечно поменял заголовок на «Почему на конец ноября не видно реальной подготовки к атаке» и эксперта бы выпилил, но редактору виднее.
Причин несколько.
РФ в состоянии развернуть против Украины 125-130 батальонных групп, а мы пока видим около 40. Из которых 30 ППД находятся в 150-300 км.
Нет признаков переброски 15-17 авиационных полков РФ с баз до Урала на аэродромы Белгорода и Ростова — это очень характерная картинка с сотнями заправщиков, палаточных городков и кунгов.
Большинство подразделений звоночков — морпехи Северного флота и Каспийской флотилии, 5-ая бурятская ОТБР, части ВДВ, инженеры сидят в ППД. Росгвардия, СОБРЫ и Вымпелы, которые катались в Чечню, а она вся не сильно больше 1 Харьковской агломерации, тоже сидят на заднице ровно.
В Украине же должно было начаться то, что сделали в 2014 году — призыв в военкоматы до полных штатов, БХВТ, тыл и ПВО. То, что даст потом закрутить в феврале жернова мобилизаций. Но пока у нас только поездки МО в США и совместные заявления с поляками.
А еще статьи в Insider, Bloomberg и Mirror обошлись РФ падением рубля ниже 74 за доллар и трехмесячным минимумом по акциям. Возможно, что это элемент экономической войны и противостояния сертификации СП-2.
Естественно, нельзя сбрасывать со счетов ни заявления ГУР, ни информацию по каналам союзников, ни шумиху в СМИ. Но пока так.

Рух Опору Капітуляції закликає всі державницькі сили скоординувати дії для захисту суверенітету України та нейтралізації російської агентури у владі
З кожним днем збільшується ймовірність розгортання нового етапу російської агресії проти України, яка може відбутися як у формі прямого військового вторгнення, так і на дипломатичному фронті, до чого нашу владу активно схиляє ворог, застосовуючи різні методи впливу.

.
Між тим, в найвищому політичному керівництві країни перебувають як відверті російські агенти впливу, так і ті, хто сприяє проросійському реваншу: Єрмак, Татаров, Демченко, Смірнов, Шурма.
Зрив операції «Авеню» та цинічна брехня влади цьому лише підтвердили цей факт. Також очевидно, що головний лобіст капітуляції Андрій Єрмак має аномальний вплив на Президента України.

.
Підривна діяльність і сам факт перебування на високих посадах агентів впливу Кремля ставить під загрозу безпеку та суверенітет держави. Особливо гостро постає це питання напередодні можливого широкомасштабного вторгнення Росії.

.
21 листопада під час акції присвяченої Революції Гідності громадськість висунула вимогу до Зеленського: до 1 грудня звільнити Єрмака. Такий вчинок міг би частково зняти суспільну напругу у непростий час.
За цих умов Рух Опору Капітуляції закликає всі державницькі сили згуртуватися для порятунку держави і разом 1 грудня дати відсіч російській агентурі.
Тому ми звертаємося до парламентської та позапарламентської опозиції, до партій, організацій та рухів з пропозицією розпочати консультації для формування спільного плану дій та переліку вимог.
Ми повинні змусити владу робити реальні кроки для захисту суверенітету і першим таким кроком є нейтралізація російської агентури на Банковій.

.
Наша мета не дестабілізація, як каже агентура ворога, а зміцнення національної безпеки.
Продумані та злагоджені дії українських сил дозволять стабілізувати Україну, очистити її від злочинців та виступити єдиним фронтом, щоб зустріти агресора, як це належить українцям.
Запрошуємо всі патріотичні сили до діалогу та проведення спільних консультацій. Для зв’язку пропонуємо звертатися за адресою:
[email protected]

Myroslav Hai

Поделиться:
Загрузка...