Росія готує операцію під чужим прапором на сході України, щоб виправдати вторгнення

33

Росія підготувала групу оперативників для проведення операції під чужим прапором на сході України, щоб створити привід для вторгнення в країну. 

Про це з посиланням на неназваного американського чиновника повідомляє СNN.

За його словами, у США є докази того, що бойовики навчені вести бої в міських умовах та використовувати вибухівку «для проведення актів саботажу».

За словами джерела телеканалу, російські військові планують розпочати підставну операцію за кілька тижнів до вторгнення в Україну, яке може розпочатися «між серединою січня та серединою лютого».

Він зазначив, що російська влада почала готувати аудиторію до можливого втручання, заявляючи про погіршення становища з правами людини в Україні та посилення войовничості українських лідерів.

13 січня помічник президента США з національної безпеки Джейк Салліван повідомив із посиланням на дані розвідки, що Росія збирається сфабрикувати привід для вторгнення в Україну та звинуватити українську сторону «у підготовці нападу на російські сили» на сході країни.

За словами Саллівана, Росія має намір використати, зокрема, саботаж та «інформаційні операції».

Головне управління розвідки Міноборони України 14 січня повідомило, що російські спецслужби готують провокації проти військовослужбовців РФ, щоб звинуватити Україну.

За даними розвідки, 13 січня на військовій нараді в Придністров’ї особовому складу доповіли про провокації, що нібито готуються з боку України в районі села Ковбасни, де розташовано великий склад боєприпасів й оперативну групу російських військ.

Так, цікаво, на RT 40 хв. тому почали розкручувати тему, що РФ варто висадити десант у Придністров’ї типу для захисту складів боєприпасів від України, яка типу «без 5 хв. у НАТО».
А 4 години тому ГУР МОУ видали повідомлення, що російські спецслужби готують провокації проти своїх військових, щоб звинуватити Україну.
«За інформацією воєнної розвідки України 13 січня у 3 омсбр ЗС Придністровського регіону Республіки Молдова було проведено службову нараду під час якої особовому складу доведено, що очікуються провокації зі сторони України в районі н. п. Ковбасна (артсклади оперативної групи військ РФ).
Розпорядження про приведення бригади у вищі ступені бойової готовності не доводились, але було наголошено про готовність особового складу “за першою командою” виконувати завдання за призначенням», — йшлося у повідомленні ГУР.
Поделиться:
Загрузка...