Росія — це історична помилка українців

126
Україна в свій час завезла цивілізацію на болота, які в майбутньому назвуть московськими, а тоді це були просто болота.
Ось факт. І не треба казати, що це була не Україна, а якась інша країна, «бо вона називалася по-іншому». Велика Британія в свій час теж називалася по-іншому, просто Англією, а Італія була Венецією, Генуєю і Папською областю. Туреччина — Імперією Османів, а Іран — Персією. «Інша назва» це доволі дебільний аргумент, але він чомусь проходить не тільки для наших ворогів, але і щирих українців, які чомусь соромляться своїх прав на власну історію.
Важливо, щоб країна мала історичну і культурну тяглість. Візантію завойовники-турки стерли під корінь і на її землі створили власну цивілізацію. А зулуси на болотах (у майбутньому — московських) розмовляли своїми фіно-угорськими говірками, а зараз ці зулуси розмовляють мовою колонізаторів. Вони повністю втратили свою культурну тяглість. А країн, щоб можна було порівняти, у них і взагалі не було. Принаймні їхні назви невідомі. Булгарія, яку казанські татари мають можливість вважати своєю прабатьківщиною, існувала, кочові держави степу існували, а ці болота і ліси були просто географічною областю. Периферією цивілізації. Окраїною.
Русь же розмовляла українською мовою. Графіті в Софії Київській, що зберегли цілі фрази простих українців 11 ст, показують, що мова Русі відрізнялася від сучасної української навіть менше, ніж англійська мова 11 ст. — періоду завоювання норманами — відрізняється від сучасної англійської. Сучасний українець навіть не потребує перекладача, щоб зрозуміти фрази простих українців тих часів. Більш того, ми можемо сміливо стверджувати, що і Русь не була точкою відліку українства, а фактично стала лише появою нової царської династії на землі, де і до того було потужне державне утворення.
Далі руські князі і шляхта нікуди не зникли навіть після падіння Русі від монгольської навали. На відміну від тотального зачищення згаданими вікінгами попереднього правлячого класу в завойованій Англії, руські шляхетні роди продовжували тягнутися до козацьких часів, багато з них, як наприклад, князівські роди Вишневецьких, Ружинських і ін, прийняли участь у заснуванні козацтва і створенню з нього організованої воєнної сили. А потім Русь покозачилася і стала Гетьманщиною. А там вже і до наших часів рукою подати.
Так, дуже сильний удар по українству було завдано в період другої ординської окупації. Але ми вистояли і в кінцевому рахунку зберегли себе.
Росія — це історична помилка українців. Ось це простий факт, який треба розуміти. Помилки ж народи мають виправляти.
Поделиться:
Загрузка...