Російські війська залишаються біля кордону України

49

Загроза вторгнення російських регулярних військ в Україну зберігається, оскільки техніка 41-ї армії ЗС РФ залишається на полігоні під Воронежем.

Про це повідомляє Укрінформ.

Не зважаючи на наказ міністра оборони РФ С. Шойгу, який доручив до 1 травня 2021 року повернути задіяні у “раптовій перевірці” військових до пунктів постійної дислокації. До вересня на полігоні «Погоново» під Воронежем залишається бойова техніка 41-ї армії РФ.

“До першого травня 2021 роки повернути особовий склад 58-ї армії Південного військового округу, 41-ї армії Центрального військового округу, Сьомий, 76-ї десантно-штурмових і 98-й повітряно-десантних дивізій Повітряно-десантних військ в пункти постійної дислокації” , – заявив Шойгу в четвер на нараді в Криму.

Це рішення може означати поступове відведення російських військ з українського Криму та від кордонів української держави.

Проте, на супутникових знімках військового табору, що були оприлюднені російськими ЗМІ, помітні: стоянка бойової техніки моторизованої бригади; батальйон інженерної та хімічного захисту; батареї ППО; артилерія і зенітні установки.

Також, виявлена реактивна артилерія, ракетне озброєння та САУ «Мста-С». Крім того, зафіксований табір підготовки особового складу та житлові намети військовослужбовців, польовий госпіталь, опорний пункт, спортивні майданчики.

Минулого тижня, в маневрах на полігоні “Опук” в окупованому Кримі було задіяно 10 тис. військовослужбовців.

Було задіяно 1,2 тис. одиниць озброєння і військової техніки зі складу загальновійськового об’єднання ПВО (південного військового округу), Чорноморського флоту, Каспійської флотилії і з’єднань ВДВ, та понад 40 бойових кораблів і 20 судів забезпечення.

На початку квітня, стало відомо, що Росія тренує свої війська під приводом ротно-тактичних навчань, керування яких здійснювалося в єдиній системі управління.

Російська мотострілецька бригада на полігоні Погоново у Воронежі, Росія. Супутникове зображення, зроблене 10 квітня. Супутникове зображення © 2021 Maxar Technologies

Всі ротно-тактичні навчання проходили за одним задумом та в одному інформаційному полі вздовж кордону з Україною.

Одночасно у системі тренувалися у трьох загальновійськових з’єднаннях – Чорноморського флоту, берегових силах Каспійської флотилії та прикордонному з Україною Південному військовому окрузі.

Кораблі Північного флоту РФ після «навчань» залишилися в Чорному морі

Кораблі Північного флоту військово-морського флоту РФ (Російської Федерації) після так званих «навчань» цього місяця поблизу окупованого Криму залишилися в Чорному морі

Про це пише Интерфакс з посиланням на російських військових.

Мова йде про два великі десантні кораблі Північного флоту ВМФ «Александр Отраковский» та«Кондопога».

У маневрах, що проводились минулого тижня у Чорному морі, екіпажі десантних кораблів «Александр Отраковский» та «Кондопога» відпрацьовували навчальні завдання спільно з військами Південного військового округу Росії.

Великі десантні кораблі Північного флоту продовжують діяти в акваторії Чорного моря відповідно до планів далекого походу, – повідомила пресслужба Північного флоту РФ.

У Чорне море два великі десантні кораблі Північного флоту Російської Федерації зайшли 17 квітня 2021 року.

ВДК "Кондопога" ПФ РФ, проходження Босфору 17 квітня 2021 року

Після них ще два російські десантні кораблі «Калининград» та «Королев» Балтійського флоту також зайшли у Чорне море.

Фото з їх заходом традиційно оприлюднив турецький споттер Yörük Işık:

У маневрах, за даними міністерства оборони Російської Федерації, задіяли понад 10 тисяч військовослужбовців, 1,2 тисяч одиниць озброєння і військової техніки, понад 40 бойових кораблів і 20 судів забезпечення.

Окрім десантних кораблів Балтійського та Північного флотів, до Чорного моря зайшли катери Каспійської флотилії військово-морського флоту РФ.

Путин подписал указ о призыве россиян на военные сборы

Согласно документу, опубликованному на портале правовой информации, запасникам в 2021 году предстоит пройти сборы в Вооруженных силах и органах Федеральной службы безопасности (пограничная служба).

Обеспечить призыв и проведение сборов поручается правительству и органам исполнительной власти субъектов РФ, говорится в указе, который вступает в силу незамедлительно — в день официального опубликования.

Сроки проведения сборов, которые до 2018 года четко прописывались в соответствующих указах президента, на этот раз не указаны. Всего в документе три пункта с грифом «для служебного пользования».

Согласно законодательству, регулирующему призыв, на сборы могут призвать граждан России в возрасте до 60 лет — как служивших, так и не проходивших службу в армии.

На период сборов граждане находятся на казарменном положении и на них распространяется статус военнослужащих. В мирное время ограниченно годные к военной службе не подлежат призыву.

Также освобождаются от сборов женщины, сотрудники силовых и чрезвычайных ведомств, работники авиационного, железнодорожного, речного и морского транспорта, педагоги, граждане, занятые на посевных работах, студенты, многодетные (имеющих трех и более несовершеннолетних детей), члены Совета Федерации РФ, высшие должностные лица субъектов РФ (руководители высших исполнительных органов государственной власти субъектов РФ), граждане, временно исполняющие обязанности высшего должностного лица субъекта РФ (руководителя высшего исполнительного органа государственной власти субъекта РФ).

Повестка для вызова в военкомат должна быть вручена лично в руки. За неявку в установленные время и место без уважительной причины предусмотрена административная ответственность в виде предупреждения или наложение административного штрафа.

Соединенные Штаты Америки продолжат внимательно наблюдать за отводом военных сил Российской Федерации от границ Украины, поскольку еще рано утверждать, что российские войска отведены.

Об этом во время брифинга в Министерстве обороны США сообщил представитель Пентагона Джон Кирби.

«Без углубления в детали, поскольку мы не можем здесь говорить об информации разведки, мы видели определенный отвод части российских войск от Украины … но еще рано говорить и достоверно верить тому, что, по словам России, это были военные учения, и они уже закончились, и они всех возвращают «, — сказал спикер.

Подытоживая, Кирби заверил, что «мы собираемся продолжать очень пристально следить за этим (отводом войск РФ от Украины, — ред.)».

Поделиться:
Загрузка...