Минулого року, у травні, німецька оборонна компанія Rheinmetall офіційно «зайшла» в оборонно-промисловий комплекс України, створивши з акціонерним товариством «Укроборонпром» спільне підприємство у бронетанковій сфері.
А раніше вже цього року повідомлялося, що в Україні було відкрито першу ремонтно-виробничу ділянку цього спільного підприємства.
Водночас днями вийшло інтерв’ю очільника німецького гіганта Rheinmetall Арміна Паппергера, який поспілкувався з виданням ТСН, в інтерв’ю якому він розповів деталі про те, як станом на сьогодні проходить оборонна співпраця України та Німеччини.
Передусім він відзначив, що Rheinmetall має «багато хороших планів» у контексті виробництва зброї в Україні, зокрема наголошує, що перший завод вже розпочав свою роботу: «Наприкінці року ми вже матимемо першу сучасну бойову машину піхоти Lynx в Україні, на сьогодні також обслуговуємо БМП та основні бойові танки».
Водночас в інтерв’ю виданню Welt Паппергер розповів, що перша серійна партія Lynx складатиметься з 10 машин, водночас, на його думку, потреба Сил оборони України у цих БМП становить аж 3000 одиниць.
Загалом Rheinmetall планує побудувати в Україні чотири заводи — один вже працює, ще три на різних стадіях реалізації. «Ми зараз на шляху до будівництва порохового заводу та заводу з виробництва боєприпасів, і також ми хочемо налагодити виробництво систем протиповітряної оборони, щоб ви могли себе захищати», — відзначив Паппергер. Згодом він додає, що другий завод «вже на підході» і що він тепер наполягає на прискорення процесів через нестачу часу.
Нагадаємо, що якщо говорити про завод з виробництва боєприпасів, то фактично йдеться про будівництво «під ключ», і раніше були озвучені його строки та вартість, а саме два роки та «тризначний діапазон у мільйонах євро». Для порівняння, будівництво боєприпасного заводу в Угорщині тривало трохи більш як півтора року.
БМП Lynx розроблений компанією Rheinmetall. Він уперше представлений у 2018 році.
Її основне озброєння – башта LANCE з 30 або 35-мм гарматою та пусковою установкою для протитанкових ракет, яка може бути оснащена відповідно до вимог замовника. Екіпаж – три людини, десант – до дев’яти солдатів.
БМП захищена від 30-мм снарядів у лобовій проекції та від 14,5 мм – у бокових. Дно машини гарантує захист від вибуху еквівалентом 10 кг тротилу. Силова установка БМП – 1470 сильний двигун Liebherr D9612, який дозволяє розвивати швидкість 70 км/год. Запас ходу по трасі – 500 км.
Близько трьох десятків бойових машин та півтори сотні штурмовиків втратила російська армія під час марної спроби масованої атаки на південному…
Німеччина передала українським військовим артсистеми Zuzana 2, більш як півсотні одиниць бронетехніки, піхотне озброєння, системи протиповітряної оборони тощо. Відповідне оновлення оприлюднили на…
Загальні бойові втрати противника з 24.02.22 по 17.04.25 орієнтовно склали / The estimated total combat losses of the enemy from…
Росіянам вдалось просунутись біля двох населених пунктів на Донеччині. Про це пишуть DeepState. "Ворог просунувся біля Котлярівки та Запоріжжя", - йдеться в…
Інформація щодо поточних втрат рф внаслідок санкцій, станом на 15.04.2025 1. рф втрачає статус енергетичної наддержави: уряд рф прогнозує обвальне…