Категории: Экономика

Рашистів до дна

У новий пакет санкцій ЄС, що вводиться до річниці початку повномасштабного вторгнення росії в Україну, планують включити чотири російські банки, включаючи Альфа-банк.
Також до санкційного списку можуть включити близько 130 фізосіб та організацій.
Крім цього, Брюссель має намір заборонити експорт з ЄС до росії вантажівок і будівельної техніки, а в зворотному напрямку — заборонити імпорт з росії в європейські країни каучуку та бітуму.
Поки що невідомо, чи потрапить під заборону російський експорт алмазів. Повідомляють також, що не досягнуто згоди про санкції на росатом і ядерну індустрію рф загалом.
В цілому, за попередніми даними, пакет виходить слабшим, ніж анонсувалось. ЄС упритул наближається до необхідності задіювати механізми, щоб обходити вплив тих членів, які не бажають розривати ті чи інші стосунки з рф через внутрішні питання.
У цій ситуації марно нарікати. Натомість Україна має мобілізувати всі сили для переконання союзників. Влада повинна забути пихатий підхід «ми все самі» — настає період, коли єдність знову є питанням виживання.
І необхідно уникати будь-яких ситуацій, які дають аргументи «розуміючим путіна». Тому спроби «пропетляти» із розслідуванням корупційних скандалів чи під шумок протягти антидемокоатичні закони під виглядом «європейських» мають бути забуті.
Чим глибший вплив санкцій, тим більш переконливою і словом, і ділом має бути Україна.
А поки працюють ті санкції, які вже ухвалені.
1. росія готова продавати свою нафту по 49 дол США.
Формула дисконту постійно переглядається, і доходи падають.
2. Невдала агресія — поганий помічник для просування своїх товарів: росія втрачає найбільшого покупця зброї.
Індія заморозила переговори щодо вертольотів та літаків.
3. Центробанк рф повідомив про підвищення норм резервування для боротьби з надмірною ліквідністю грошей у системі. Центробанк росії підвищує з березня нормативи обов’язкових резервів.
Хочуть стримати ріст цін — але одночасно гальмують і без того напівдохлу економіку.
4. Італійська Ansaldo Energia, постачальник послуг для енергетичної промисловості, підписала у Баку угоду з Azerenerji, найбільшим виробником електроенергії в Азербайджані.
Рим шукає нових постачальників, щоб замістити імпорт з росії, і має намір покінчити із залежністю від російського газу до кінця цього року, сказав міністр промисловості Італії.
Частка російської сировини в італійському газовому імпорті склала 16% минулого року, тоді як 2021 року сягала 40%.
5. А Єврокомісія повідомляє, що споживання газу в ЄС у жовтні-листопаді було на 25% нижчим за середній рівень за 5 років.
Теги: RostyslavPavlenko

Последние новости

Поточні втрати рф внаслідок санкцій, станом на 04-05.05.2025

Інформація щодо поточних втрат рф внаслідок санкцій, станом на 04.05.2025 1. У 2025 році військові витрати росії сягнуть майже 15,5…

1 час назад

Ізраїль прийняв рішення окупувати весь сектор Газа

Кабінет безпеки Ізраїлю під головуванням прем’єр-міністра Нетаньягу вчора ввечері одноголосно схвалив оперативний план наступного етапу кампанії в секторі Газа, який…

4 часа назад

Ціни на нафту стрімко падають після рішення “ОПЕК+” збільшити видобуток

В понеділок, 5 травня, через рішення країн ОПЕК+ збільшити квоту на видобуток нафти, ціни на ф’ючерси передових брендів втратили по…

5 часов назад

Загальні бойові втрати ворога з 24.02.22 по 05.05.25

Загальні бойові втрати противника з 24.02.22 по 05.05.25 орієнтовно склали / The estimated total combat losses of the enemy from…

14 часов назад

Поточні втрати рф внаслідок санкцій, станом на 03.05.2025

Інформація щодо поточних втрат рф внаслідок санкцій, станом на 03.05.2025 1. росія — світовий лідер за кількістю санкцій. - З…

1 день назад

«Птахи Мадяра» відзвітувалися за свою роботу у квітні ВІДЕО

За словами комбрига 414 обр ПМ, в середньому на знищення одного "йоблика" витрачалося 24 хвилини. А якщо стисло, результати бригади…

1 день назад