Рада ухвалила ресурсний законопроєкт 5600

49

Верховна Рада ухвалила ресурсний законопроєкт 5600.

За таке рішення — 255 народних депутатів.

Перед тим депутати розглядали поправки до законопроєкту. Зокрема важливу 97-му поправку, яка стосується руди. Спікер Руслан Стефанчук повідомив, що комітет її підтримав. Але в залі голова фракції СН Давид Арахамія попросив не підтримувати поправку, коли спікер поставить їі за процедурою на підтвердження.

Зрештою депутати провалили голосування, віддавши за неї лише 49 голосів «за».

Документ №5600 стосується як підприємств, так громадян України та набирає чинності з 1 січня 2022 року у разі підписання президентом. Ухвалення цього законопроєкту значиться у меморандумі України з Міжнародним валютним фондом (МВФ). Згідно з ним, Україна зобов’язалася до кінця листопада ухвалити цей закон, що дасть змогу наступного року збільшити доходну частину бюджету на 0,5% ВВП.

Зокрема, законом вводиться мінімальне податкове зобов’язання щодо земельної ділянки. Якщо оцінка землі становитиме стандартні для України 28 тисяч гривень за гектар, мінімальне зобов’язання становитиме 1,4 тисячі гривень за гектар на рік.

Також встановлюється 18%-й податок на доходи, отримані від продажу власної сільськогосподарської продукції на суму, що перевищує 12 розмірів мінімальної заробітної плати (6500 гривень).

Документом передбачено зменшення мінімальної площі землі фермерського господарства, що дає право переходу на спрощену систему оподаткування з 2 гектарів до 0,5 гектара.

Законом виключаються з платників єдиного податку 4 групи платники, основним видом діяльності яких є розведення свійської птиці (крім курей).

Згідно з документом, дохід, отриманий від продажу протягом року другого об’єкта нерухомості оподатковується за ставкою 5%, третього та наступних об’єктів нерухомості — за ставкою 18%.

Крім того, встановлюється обмеження у праві виїзду керівника юридичної особи — боржника за кордон. Законом передбачається і встановлення обмеження у праві виїзду керівників юридичних осіб або постійних представництв нерезидентів — боржників за межі України у разі невиконання податкового обов’язку.

Також законом підвищуються ставки екологічного податку, рентної плати за користування надрами та ставки акцизного податку на алкоголь сигарети. 

P.S.

Подякуйте пану Гетманцеву, який, як поранений звір, захищає в цьому «дуже корисному для держави законопроекті» інтереси Банкової і свої ініціативи.
Ні міністр економіки, ні міністр фінансів не змогли, навіть не намагалися «зламати» шкідливі для всієї країни норми, яких до другого читання з’явилося досить багато.
Вони вже давно порахували кожну гривню в кишенях платників податків і включили до доходів державного бюджету на 2022 рік.
Ну, і ретельно з усіх ефірів готували людей до того, що 5600 — невідворотність.
Тому, мені здається, сьогоднішній розгляд 5600 — лише формальність.
На жаль, ми знову бачимо (вкотре за останній час), як влада відмовляється від економічних реформ, обіцяних нею ж самою людям і необхідних країні, як повітря.
Ніна Южаніна

Серпом по рейтингу
Згідно проголосованого «ресурсного» закону імені Гетьманцева — тепер, якщо у вас город більше 50 соток у межах міста — ви будете за нього платити фіксований податок.
За земельні ділянки, які знаходяться за межами населених пунктів – селяни мають сплачувати не менше мінімальної суми податку, тобто десь 1,5 тис. грн із одного гектара.
Тобто, якщо на Полтавщині — середній пай у 5 гетарів — то будьтєлюбєзни — 7,5 тисяч у бюджет.
Селяни сильно зрадіють. І з рейтингів Зеленського це канєшно висипеться.
А Ляшко може танцювати. І розказувати Ахметову, що у нього знову є шанс пройти у Раду.
Особливо, якщо взяти до уваги, що це підвищення ніяк не вплине на великі агрохолдинги, оскільки вони не є власниками землі.
Все заплатять селяни.
І це посилить лівацькі настрої на селі.

Законопроект 5600 є за 5 хвилин законом. За нього проголосували «Слуги народа» з олігархічними групами «За майбутнє» і «Довіра». Запам’ятайте це.
Для фермерів, малого і середнього бізнеса виглядає приблизно так:
(С) Banksy
В принципі, всі відносини влади Зеленського і народу України так виглядають.
Поделиться:
Загрузка...