Рада сьогодні не розглянула законопроєкт Бужанського про продовження навчання російською

90

Народні депутати на засіданні 17 липня не розглянули законопроєкт «слуги народу» Максима Бужанського про продовження навчання в школах російською мовою до 2023 року.

Сьогодні — останній день засідання третьої сесії. На наступний тиждень «Слуга народу» скликає ще два засідання, однак поки невідомо, чи буде законопроєкт внесений до порядку денного.

Внести законопроєкт в порядок денний цього сесійного тижня запропонував голова партії «Слуга народу» Олександр Корнієнко. Він аргументував це тим, що зміни, які встановлює документ, мають відбутися вже у вересні, тому його необхідно розглядати до кінця цієї сесії.

Пропозиція розгляду викликала обурення в суспільстві — під парламентом два дні поспіль мітингують люди, закликаючи не ухвалювати проєкт закону.

Фото: Макс Требухов

Фото: Макс Требухов

Фото: Макс Требухов

Відповідно до законів «Про освіту» та «Про забезпечення функціонування української мови як державної», учні, які не належать до однієї з національних меншин країн Європейського Союзу, зобов’язані перейти на навчання українською мовою у 2020 році. Ті, хто є представником нацменшини країни ЄС (приміром Угорщини), має зробити це у 2023 році.

На думку Бужанського, закон «Про освіту» дискримінує російськомовне населення України. Він запропонував продовжити навчання в школах російською також до 2023, а не вересня 2020, як встановлено законом.

Проти законопроєкту Бужанського виступили кілька нардепів від «Слуги народу» і мовний омбудсман Тарас Кремінь.

Поделиться:
Загрузка...