Путін готовий окупувати і Білорусь, і Україну

815
Російський президент Володимир Путін заявив про те, що його країна створила резерв силовиків на допомогу режиму Олександра Лукашенка

Путін зазначив, що цей резерв “не буде використаний, поки ситуація не почне виходити з-під контролю. І коли екстремістські — я хочу це підкреслити — елементи, прикриваючись політичними гаслами, не перейдуть певну межу і не приступлять просто до розбою”.

Простіше кажучи, Путін не буде використовувати своїх силовиків до того моменту, поки не зрозуміє, що з’явилася реальна загроза правлінню Лукашенка, що білоруські силовики вже не можуть впоратися з власним народом.  І тоді  почнуть діяти російські силовики, а можливо — і російська армія, яка дислокована на території Білорусі.  Яким же треба бути наївним, щоб припускати, що російські солдати перебувають у Білорусі для протистояння міфічній загрозі НАТО.  Ні, російський солдат знаходиться в Білорусі виключно для того, щоб стріляти в білоруса, якщо білорус відмовиться підкорятися кремлівській кліці і своєму маріонетковому режиму.  І саме для цього російські війська вводилися у 2014-му році в Україну — щоб зберегти маріонетковий режим Віктора Януковича і утримати український народ в покорі Кремлю.  Зараз ситуація повторюється.  Просто з Україною у Росії не було юридичних домовленостей, які дозволили б використовувати російські війська для допомоги маріонетковому режиму. Єдине, що міг зробити тоді Володимир Путін, так використовувати в якості окупаційного контингенту злощасний Чорноморський флот, це угруповання зрадників на іржавих посудинах.

В Білорусі у Путіна такі можливості є. Це до сьогоднішнього дня горезвісна союзна держава була симулякром, який дозволяв Лукашенку виманювати гроші у росіян в обмін на примітивну балаканину про дружбу і братерство.  А зараз ця союзна держава перетворюється на те, заради чого її було створено — на інструмент окупації Білорусі.  Яку 2014-му році база Чорноморського флоту в Севастополі перетворилася на те, заради чого вона була створена — на інструмент окупації Криму.

Білорусам необхідно точно зрозуміти: у своєму прагненні до свободи вони протистоять не Лукашенку і його злочинному оточенню.  Вони протистоять Росії, вони протистоять Путіну, вони протистоять російським шовіністам, які мріють про знищення їхньої країни, їх народу, їхньої мови, їх історичної спадщини.  Які хочуть підмінити Україну і Білорусь Росією.

Нам теж не завадить це зрозуміти. Протистояння з Росією — головний виклик нашій державності.  Ніяка популістська балаканина, ніяка клоунада у коридорах влади, ніяка безвідповідальність жителів, які не хочуть ставати громадянами, не скасують цього протистояння.  Україні та Білорусі належить або відбитися від російської експансії, або безславно зникнути з політичної карти сучасного світу.

Віталій Портников

Поделиться:
Загрузка...