Про зрив операції із захоплення «вагнерівців»: Зеленський відтермінував завершення, а Єрмак забезпечив інформування Лукашенка

206
Дипломат Роман Безсмертний заявив, що рішення про відтермінування спецоперації з затримання бойовиків ПВК «Вагнера», міг ухвалювати президент Володимир Зеленський, проте контакт із Олександром Лукашенко забезпечив очільник ОПУ Андрій Єрмак

Про це він заявив в ефірі 5 каналу.

«Для мене очевидно, що злив інформації відбувся з Києва, і я навіть по інформації, яка на той момент була, і по розумінню, що таке Білорусь, можу сказати, в які пункти це робилося, через кого канал цей працював, хто із присутніх на нараді народив цю ідею, хто забезпечив технологічно цей напрямок і хто рішення прийняв», – заявив Безсмертний.

Він зазначив, що треба розуміти, що це за держава – Білорусь. Адже вона знаходиться в руках однієї людини – Олександра Лукашенка.

«Ми повинні розуміти, що це за держава – Білорусь. Це держава, яка знаходиться в руках однієї людини. Біля нього є тільки одна особа, яка має постійний прямий зв’язок із контрагентами в Києві. Міністр закордонних справ Білорусі нинішній Володимир Макей. Його візаві могла бути тільки одна людина – це керівник Офісу (Андрій Єрмак – ред.), тому що це відповідний рівень. А чи могли хтось з українського боку виходити безпосередньо на Лукашенка? Даруйте, але для того, щоб з ним говорити, треба розуміти, що це – особа статусного характеру. З ним могла говорити тільки перша особа», – пояснив Безсмертний.

Він також зауважив, що без такої розмови між украінською та білоруською стороною не могла відбутися передача документів щодо «вагнерівців».

«Бо треба розуміти – це 31 особа, з яких частина були «підсажені». Тобто їх треба було сегментувати. Це означало, що був ще «поштальйон», який передавав документи. У зв’язку з тим, що як всі знають, затримання відбулося не всіх одразу – означає, що їх сегментувли по частинах. А затримували з відповідним зовнішнім «театром», пам’ятаєте, шеврони показували – ну як це завжди робиться», – сказав Безсмертний.

Він наголосив, що рішення приймав безпосередньо президент Володимир Зеленський, «бо це рішення ніхто інший не міг приймати. А от контакт забезпечував керівник Офісу».

За словами Безсмертного, в Офісі Зеленського не усвідомлювали на той момент всю відповідальність за цю спецоперацію.

«На хвилинку давайте задумаємось: в кабінеті президента знаходяться люди, які за своє життя взагалі не усвідомлювали, що таке рішення і наслідки. Вони взагалі продовжують грати роль. За винятком керівника ГУР Міністерства оборони і заступника голови Служби безпеки. Всі інші у цій ситуаціі або випадкові люди, або люди, які в будь-який момент можуть повернути свій флюгер в любу сторону», – наголосив він.

Безсмертний додав, що всі відповіді щодо мотивів зриву операції має дати слідство.

«Я зараз кажу про першу людину, яка не усвідомлювала відповідальності за рішення, яке приймає. Всі інші виконували свої обов’язки так, як їм належало по службі», – сказав він.

Поделиться:
Загрузка...