Про злив інформації щодо розгортання ВМС ЗС України на Азовському морі

316

Від імені Головного розвідувального управління (ГРУ) ГШ Росії хочу подякувати Офіс Президента України та персонально Юлія Мендель (Iuliia Mendel) за якісний злив інформації щодо розгортання ВМС ЗС України на Азовському морі!

Завдяки Вашій бездарній роботі тепер всім стало відомо:
 Терміни розгортання Військово-морської бази «Схід» у Бердянську;
 Де вона буде, який причальний фонд у неї буде та які будівлі планують передати;
 Який корабельно-катерний склад планується мати;
 Скільки особового складу буде на об’єкті;
 Також, фото схем розміщення та плану майбутнього об’єкту.

Дякую! Дуже дякую! Росії взагалі нічого не треба робити, ви самі все їм надасте.

Тарас Чмут

P.S.

11 квітня 2020 року в ході візиту президента України Володимира Зеленського до Бердянську було презентовано проект реалізації військово-морської бази «Схід» ВМС ЗС України на Азовському морі.

Про це повідомляє Український мілітарний портал із посиланням на інформацію озвучену у пресслужбі президента України.

Презентація відбувалась безпосередньо на території Бердянського торговельного морського борту, не задіяна частина якого планується для створення ВМБ «Схід».

Окрім використання існуючого причалу №9, для бази заплановано будівництво ще декількох причалів – №10, №11 та №12, на котрих розміститься два дивізіони катерів.

Зокрема заплановано перебазувати сюди дивізіон малих броньованих артилерійських катерів з ВМБ «Південь» в Одесі та створити новий за рахунок переданих від США швидкісних патрульних катерів Mark VI.


Патрульний катер Mark VI Фото: ВМФ США

Окрім морської компоненти тут же буде розташований протидиверсійний підрозділ та сили забезпечення.

Термін реалізації всього проекту – два роки, а загальний кошторис оцінений у 553 млн гривень.

Нагадаємо, що міністерство оборони України вже шукає виконавців робіт з будівництва та реконструкції будівель бази «Схід» ВМС ЗС України на Азовському морі.

З презентації президенту України стало відомо, що окрім частини морського порту в складі бази мають намір використати територію колишнього Бердянського рибоконсервного комбінату:


Перспективна інфраструктура ВМБ «Схід» Стопкадр з відео пресслужби президента

Там буде розташована адміністративна територія бази та житлова зона, реконструкція яких розпочнеться вже цього року.

Окрім того заплановано будівництва складів на технічній території для забезпечення функціювання наявних сил.

Крім того у самому місті також продовжиться розгортання сухопутних сил ВМС ЗС України – батальйону морської піхоти та артилерійського дивізіону.

Станом на сьогодні на Азовському морі з корабельно-катерного складу ВМС ЗС України базуються два малих броньованих артилерійських катери «Кременчук» (P177) та «Лубни» (P178), а також пошуково-рятувальне судно «Донбас» (A500) та морський буксир «Корець» (A830).

Спочатку вони діяли в складі тактичної групи «Тритон», а згодом на його базі було сформовано дивізіон надводних сил.


МБАКи «Лубни» та «Кременчук» у порту Маріуполя Фото: Укрінформ

Формування тактичної групи розпочалось у вересні 2018-го року коли сухопутним шляхом було перевезено два малих броньованих артилерійських катери – «Кременчук» (P177) та «Лубни» (P178), потім з переходом з порту базування Одеса до порту базування Маріуполь через Керченську протоку здійснили перехід пошуково-рятувальне судно «Донбас» (A500) та морський буксир «Корець» (A830).

На третьому етапі планувалось захід ще двох малих артилерійських катерів – «Бердянськ» та «Нікополь», та рейдового буксиру «Яни Капу», але через агресію Росії в нейтральних водах Чорного моря особовий склад групи та самі одиниці було захоплено 25 листопада 2018 року та повернуті 20 листопада 2019-го року.

mil.in.ua

Поделиться:
Загрузка...