Про нові санкції проти РФ: від’єднати від SWIFT і заборонити авіаперельоти

49

Проєкт рішення про від’єднання Росії від світової фінансової системи SWIFT розглядається в США як «опція на перспективу». Рано чи пізно вона може бути реалізована. Ще однією дієвою санкцією проти РФ могла б стати заборона польотів у Штати всім російським авіакомпаніям, зокрема, «Аерофлоту».

Таку думку висловив колишній постійний представник України при ООН, Надзвичайний і повноважний посол України в США Володимир Єльченко.

«Про від’єднання РФ від SWIFT говорять давно. Наскільки мені відомо, ця опція вже років зо два, а то й більше, лежить на столі і у Вашингтоні. Її ініціатором є міністерство фінансів США», – розповів дипломат.

«Такий варіант запропонували на перспективу. Я думаю, що настане час, коли ця перспектива може бути реалізована, якщо Росія буде і далі так поводитися», – підкреслив він.

Єльченко зазначив, що від’єднання від SWIFT є непростим рішенням, оскільки постраждати можуть також і партнери Росії на Заході. «Але я вважаю, що це найістотніший крок у подальших санкції проти Росії, оскільки він дуже боляче вдарить по фінансовій системі цієї країни», – заявив Єльченко.

Як додаткову санкцію, яка може суттєво вдарити по Росії, він назвав заборону авіаперевезень між Росією та США.

«Мова йде про заборону на польоти в США літаків російських авіаліній, «Аерофлоту» та інших. Якби вони так ударили, це відчуло б населення Росії і, відповідно, збільшився б публічний тиск на Путіна, на уряд. Це єдине, що може змусити керівництво Росії змінити свою поведінку«, – підкреслив дипломат.

Санкції проти Росії. Ілюстрація.

Коментуючи останню резолюцію Європарламенту, в якій пропонується від’єднати Росію від SWIFT і припинити роботу газопроводу «Північний потік-2», Єльченко зазначив: «Не думаю, що це гарантовано на 100%, але якщо вже така резолюція внесена, це означає, що є певна кількість депутатів, які це підтримують. Я думаю, що це буде зроблено».

Тетяна Гайжевська

Поделиться:
Загрузка...