Про ймовірність нової кримської війни Путіна: Ми маємо справу з ненормальними

1 014

Головний редактор BlackSeaNews Андрій Клименко прокоментував інформацію аналітиків американського центру The Jamestown Foundation про те, що дефіцит води на окупованому півострові може підштовхнути Путіна до спроби прорватися вглиб материкової України.

Андрій Клименко пояснив: «В Росії парад 9 травня на честь 75-річчя Перемоги скасували. Причина – щоби не заразити військових, слухачів військових академій. Але навчання у Чорному морі не скасували. Лише в квітні Росія провела понад 30 навчань в окупованому Криму. Ми не виключали, що найбільш небезпечним міг бути період між 9 травня та вереснем 2020 року, коли почнеться навчання «Кавказ-2020». Сьогодні маємо нову дату параду Перемоги – 24 червня, відповідно змінився і небезпечний проміжок часу. З кінця червня до вересня включно».

Відповідаючи  на запитання, чи може Росія скористатися  пропозиціями «Морської експертної платформи» щодо «посилення загальнодержавного та регіонального проактивного реагування на подовження Росією окупації Кримського півострову…» як приводом до загострення агресії на межі Херсонської області і Криму Андрій Клименко сказав, що Росія може будь-що використати як привід для вторгнення.

«Абсолютно будь-яка дія України може бути використана, а ще більше – наша бездіяльність. Тому Україні треба діяти, тримати в готовності берегову оборону, морпіхів і все, що є. Також варто знову активно залучати до Чорного моря кораблі країн НАТО, збільшувати присутність українських союзників в небезпечних районах, треба вводити нові санкції проти російського ВПК. «Тобто треба самим атакувати», – наголосив експерт.

Рубежі досяжності ракетних комплексів РФ морського і берегового базування з окупованого Криму та військово-морської бази РФ в Тартусі, Сирія
«Звичайно, усі нормальні військові люди розуміють, що ракети «Калібр» можна розмістити біля Краснодару. Подумаєш, якихось зайвих 300 км відстані від Криму є. Для ракет це несуттєво. Але слід не забувати, що ми маємо справу з ненормальними людьми», – підкреслив Клименко.

Експерт зауважив, що військова база у Криму сьогодні більша за всі американські бази на Окінаві. «В порівнянні з Кримом, «Рамштайн» (величезна американська військова база в Німеччині), даруйте, узагалі відстій за масштабністю», – сказав Клименко.

Андрій Клименко – кримський експерт та журналіст, співзасновник та головний редактор видання «Чорноморські новини» www. blackseanews.net. За фахом інженер з автоматичних систем. До окупації Криму жив та працював в Ялті. Автор багатьох розробок зі стратегій розвитку півострова, кримських міст та галузей економіки. Заслужений економіст АР Крим. Переслідується ФСБ РФ за спротив окупації Криму, включений до офіційного списку терористів та екстремістів РФ. З 2014 року разом з редакцією працює в Києві: голова Наглядової ради та Кримського департаменту Фонду «Майдан закордонних справ»; з 2017 – керівник Моніторингової групи «Інституту Чорноморських стратегічних досліджень» з питань дотримання міжнародних санкцій щодо РФ у зв’язку з окупацією та незаконною анексією Криму

Нагадаємо, аналітики американського центру The Jamestown Foundation заявили, що потенційною причиною для чергового вторгнення Росії в Україну може стати критична ситуація з водопостачанням у Криму. Західні експерти вважають: посуха і відсутність альтернативних варіантів забезпечення водою окупованого півострова може підштовхнути Путіна до спроби прорватися вглиб материкової України.

glavcom.ua

P.S. У Криму критична ситуація. США назвали нову ймовірну причину вторгнення Росії в Україну 

Потенційною причиною для війни Росії з Україною може стати критична нестача води в окупованому Криму. Про це заявили аналітики американського центру The Jamestown Foundation.

Як відзначають фахівці, до окупації, тобто до 2014 року близько 85 відсотків питної води надходило на півострів по Північно-Кримському каналу з річки Дніпро. Після анексії Криму Росією цей канал подачі був перекритий Україною. Окупаційна влада сказала місцевим жителям покладатися віднині на колодязі, грунтові води і водосховища.

Однак цього року ситуація з запасами води в анексованому Криму стала критичною як для жителів, так і для сільського господарства. Зокрема, деякі з 22 водосховищ окупованого півострова повністю висохли, інші ж заповнені максимум на третину. Причиною стали безсніжні зими і мала кількість опадів останнім часом.

Як відомо, Україна наполягає на тому, що подача води до Криму буде відновлена лише після деокупації півострова. На думку деяких американських аналітиків, така позиція може стати для Росії «вагомою причиною», щоб почати вторгнення в Україну, якщо криза з водою ще більше посилиться.

Раніше, ще взимку, голова парламентської фракції «Слуга народу» Давид Арахамія в ефірі «Прямого» назвав допустимим компромісом подачу води в окупований Криму в обмін на виведення російських військ із Донбасу.

Нагадаємо, народний депутат від «Слуги народу», голова бюджетного комітету Верховної Ради Юрій Арістов повідомив про ідею заробляти, продаючи воду до Криму. Депутат Арістов назвав спершу півострів «Росією», а потім виправився.

Керівник Офісу президента Андрій Єрмак  на своєму першому брифінгу прокоментував слова голови фракції «Слуга народу» Давида Арахамії про допустимий компроміс з подачею води в окупований Криму в обмін на виведення російських військ із Донбасу.

Ексміністр закордонних справ Павло Клімкін вважає катастрофою  заяви деяких політиків партії влади щодо можливості подання води в Крим.

Поделиться:
Загрузка...