Про харчування армії

29
Сьогодні вже 29 грудня. До кінця року залишилося два дні. І якось не хочеться псувати святковий настрій, але. Міністерство оборони України досі не розпочала процедуру торгів на харчування армії на 2022 рік. 29 грудня.

Якщо ви не пам’ятаєте, то армію зараз харчують за змішаною системою, хоча дуже вперто називають це переходом на нову систему, і харчує майже всю армію (96%) одна компанія. На паперах це дві фірми, але одна фірма афіліат іншій. І оскільки торги не розпочалися, то міністерство зробило пролонгацію діючих договорів з цими двома фірмами. На 2 місяця, згідно закону. Тобто вони продовжили монополію цих фірм на 1/6 року без торгів і без всього.
Ну як би харчувати особовий склад потрібно, тому пролонгація вимушений крок. Але тут в мене виникають питаннячка. Перше: а якого милого не розпочалися торги раніше? Цілий рік на то був. Ок, нехай не рік, але ми починали готувати процедури з серпня місяця.
Припустимо це можна пов’язати зі зміною персони міністра. Але ж новий вже на посаді 2 місяці. За 2 місяці не знайшлося часу підписати початок процедури? Ніхто з департаменту держзакупівель МО не почухався щоб отримати підпис? Не нагадав, чи що там відбулося?
Можна спробувати відмазатися тим що торги треба узгоджувати з комітетом ВР. Але ж камон, був цілий рік для того. МО забуло що їм треба харчувати армію в 22 році? І згадало про це в грудні, коли було очевидно що в цьому році вони вже не встигнуть розпочати торги?
16 грудня процедури були внесені до річного плану закупівель. З 16 грудня зовсім нічого не відбувається. Вони вважають що 2 місяці які будут в них після свят буде достатньо щоб все встигнути? Так ось сурприз, з 1 січня 2022 року торги має проводити уповноважена особа. Яку до сих пір в МО ніхто не назначив. Тобто «давайте розпочнемо торги вже після свят» з 1 січня трансформується в «спочатку треба назначити уповноважену особу а потім він буде оголошувати щось».
І ось це повний звіздець. Мені дуже не подобаються процеси які зараз кояться в МО. Дуже гарні інтерв’ю нового міністра суперечать тому що відбувається в реаліях. Я здогадуюсь для чого зараз твориться таке з торгами на харчування але дуже хочу помилятися. Остаточний висновок я зроблю коли побачу дату оголошення торгів, і тоді коли почитаю «нові договори і вимоги» в цих торгах.
А зараз просто фактаж. Ніколи, за роки свого існування, МО не виходило в новий рік з не об’явленими торгами на харчування. Висновки робіть самі.
Поделиться:
Загрузка...