ПРЕЗИДЕНТИ ВІРМЕНІЇ, АЗЕРБАЙДЖАНУ І РОСІЇ ДОМОВИЛИСЯ ПРИПИНИТИ ВІЙНУ В НАГІРНОМУ КАРАБАСІ

86

Президенти Вірменії, Азербайджану і Росії підписали спільний документ про припинення бойових дій у Нагірному Карабасі. Перемир’я набрало чинності з 10 листопада. Текст документа опублікував російський РБК.

Згідно з домовленостями, Азербайджан і Вірменія зупиняються на зайнятих позиціях. Також Вірменія та Азербайджан мають обмінятися військовополоненими.

Крім того, у Карабасі розмістять російських миротворців. Усі транспортні вузли в Карабасі розблоковуються.

Текст заяви:

«Ми, президент Азербайджанської Республіки І.Г. Алієв, прем’єр-міністр Республіки Вірменія Н.В. Пашинян і президент Російської Федерації В.В. Путін, заявили про наступне:

 1. Оголошується про повне припинення вогню і всіх військових дій у зоні нагірнокарабаський конфлікту з 00:00 за київським часом 10 листопада 2020 року. Азербайджанська Республіка і Республіка Вірменія, далі іменовані Сторонами, зупиняються на займаних ними позиціях.
 2. Агдамський район і території, утримувані Вірменською Стороною в Газахському районі Азербайджанської Республіки, повертаються Азербайджанській Стороні до 20 листопада 2020 року.
 3. Уздовж лінії зіткнення в Нагірному Карабасі і вздовж Лачинського коридору розгортається миротворчий контингент Російської Федерації в кількості 1960 військовослужбовців зі стрілецькою зброєю, 90 бронетранспортерів, 380 одиниць автомобільної та спеціальної техніки.
 4. Миротворчий контингент Російської Федерації розгортається паралельно з виведенням вірменських збройних сил. Термін перебування миротворчого контингенту Російської Федерації – 5 років з автоматичним продовженням на наступні 5-річні періоди, якщо жодна із Сторін не заявить за 6 місяців до закінчення строку про свій намір припинити застосування цього положення.
 5. У цілях підвищення ефективності контролю за виконанням Сторонами конфлікту домовленостей розгортається миротворчий центр з контролю за припиненням вогню.
 6. Республіка Вірменія до 15 листопада 2020 року повертає Азербайджанській Республіці Кельбаджарський район, а до 1 грудня 2020 року – Лачинський район, залишаючи при цьому за собою Лачинський коридор (шириною 5 км), який буде забезпечувати зв’язок Нагірного Карабаху з Вірменією і при цьому не буде зачіпати м. Шушу.
 7. За погодженням Сторін у найближчі три роки буде визначено план будівництва нового маршруту руху Лачинським коридором, що забезпечує зв’язок між Степанакертом і Вірменією, з подальшою передислокацією російського миротворчого контингенту для охорони цього маршруту.
 8. Азербайджанська Республіка гарантує безпеку руху Лачинським коридором громадян, транспортних засобів та вантажів в обох напрямках.
 9. Внутрішньо переміщені особи і біженці повертаються на територію Нагірного Карабаху та прилеглі райони під контролем Управління Верховного Комісара ООН у справах біженців.
 10. Проводиться обмін військовополоненими та іншими утримуваними особами і тілами загиблих.
 11. Розблоковуються всі економічні і транспортні зв’язки в регіоні. Республіка Вірменія забезпечує транспортне сполучення між західними районами Азербайджанської Республіки і Нахічеванської Автономної Республіки з метою організації безперешкодного руху громадян, транспортних засобів та вантажів в обох напрямках. Контроль за транспортним сполученням здійснюють органи Прикордонної служби ФСБ Росії.

За погодженням Сторін буде забезпечено будівництво нових транспортних комунікацій, що зв’язують Нахічеванську Автономну Республіку із західними районами Азербайджану».

P.S.

Президент самопровозглашенной Нагорно-Карабахской республики Араик Арутюнян объяснил, почему было принято решение о прекращении огня. По его словам, у Крабаха не было современного оружия.

Об этом сообщает «Sputnik Армения».

По его словам, за 43 дня боевых действий армянская сторона потеряла контроль над Физулинским, Джабраильским, Кубатлинским, Зангеланским, основной частью Гадрутского района, частью Мартунинского и Аскеранского районов, и над городом Шуши. Если бы боевые действия продолжались, за несколько дней или недель можно было потерять весь Карабах.

«Если бы военные действия перешли в тыл, последствия на передовой были бы необратимы», — сказал Арутюнян.

Он отметил, что беспилотники наносили большой урон обороне Карабаха. При этом он считает, что за это должны понести ответственность все, кто в течение последних десятилетий не смог обеспечить аналогичным вооружением армию Карабаха.

«Я предупреждал, что мы в вас нуждаемся, я говорил об этом 29 октября у храма Казанчецоц, говорил, что Шуши в опасности», — обратился Арутюнян к Армении.

————————-
Фінал!
Війна завершена. Все вирішила поява біля Карабаху російських військ. Очевидно — Москва не схотіла воювати з Азербайджаном, а Баку (читай — Туреччина) не схотів гризтися з Росією.

Азербайджан переміг — райони контрольовані його військами залишаться за ним. Плюс — (якщо не помиляюся) Вірменія здає Азербайджану ще два райони.
Росія здобула збитий вертольот, якусь подобу колишньої величі, «миротворчий» контингент в районі (який явно оплачуватимуть вірмени) і ущент злиту Вірменію. Вірменам наука — Москва продасть. Вона завжди продає союзників.

Туреччина перемогла також — тепер вона безперечний лідер у регіоні — з нею рахується Москва. З іншого боку Туреччина не зацікавлена з Москвою бити глеки — тому розійшлися полюбовно. І вашим — і нашим.

За Вірменією лишилися Степанакерт і вузький коридор до нього. Очевидно — невдовці ці райони стануть знелюдненими. Очевидно також, що Пашинян — фсьо. Його повалення — справа часу.

І так — не шукайте тут справедливості. Її нема. Велика політика і справедливість — речі несумісні. Лише змагання прав сильних. Хочете мати таке право? Ставайте сильними. А бути сильним — це не «борщ, диван і перестати стріляти». Це «Армія! Мова! Віра!»

Дмитро «Калинчук» Вовнянко

 

Поделиться:
Загрузка...