«Президент є зрадником» — Шабунін про зрив Офісом Зеленського конкурсу САП

36

Зрив конкурсу на призначення керівника САП, окрім ганьби, може мати ще й ряд дуже негативних наслідків для України.

Про це пише в телеграмі голова правління громадської організації «Центр протидії корупції» Віталій Шабунін.

Він переконаний, що замість того, щоб сьогодні формально затвердити вже визначеного нового керівника САП, ОПешна частина комісії влаштує Україні чергову ганьбу на весь світ.

«Не здивуюся, якщо дійде до призупинення допомоги Україні: до моменту виконання Зеленським хоча би цього елементарного зобов’язання — обрати незалежного керівника САП. Після такого 15-місячний цирк було би завершено упродовж тижня, навіть не сумнівайтеся. Дуже сподіваюся, що до цього не дійде», — пише Шабунін.

«Все ж красиво наші військові з джавелінів відстріляли по танках. Роздовбали в хлам: аналогічний російському захист танки не врятував. Зрадником є президент, команда якого ставить навіть під теоритичну загрозу наявність такої зброї в потрібній нам кількості. Особливо зараз. Ще й заради чого? Щоб оточення Зеленського безкарно крало наші податки? Такий президент закінчить значно гірше, ніж Янукович», — додає він.

Далі він детально зупиняється на сьогоднішньому засіданні конкурсної комісії з обрання керівника САП.

«Ми точно знаємо, як делегована фракцією «За Майбутнє» Коломойського голова разом з рештою ОПешних членів комісії зриватимуть затвердження переможця. Але ми пропонуємо вам вгадати серед запропонованих варіантів. Серед тих, хто напише в коментарях правильний варіант розіграємо круте ЦПКшне худі (Fuck corruption)», — додає Шабунін та пропонує варіанти відповіді.

Отже, варіанти того, як ОПешні члени комісії зриватимуть сьогоднішнє затвердження переможця:

— зірвуть кворум;
— вимагатимуть повторну спецперевірку;
— загублять документи;
— заберуть в переможця доступ до держтаємниці;
— вилізе чергове рішення ОАСК;
— ОПешні члени комісії складуть повноваження;
— ваш варіант.

«Якщо раптом не бачили, то на цьому відео на 3-хв видно, як Банкова зганьбила Україну на цілий Світ. Сьогодні, на жаль, може буде ще гірше», — резюмував він.

P.S.

У посольстві США розчаровані провалом призначення голови Спеціалізованої антикорупційної прокуратури, переможця вже було визначено – і залишалося лише затвердити результати конкурсу.

Про це повідомив речник посольства Деніел Лангенкемп.

Деніел Лангенкемп (скриншот відео USEmbassyKyiv/YouTube)

«Нездатність відбіркової комісії САП затвердити своє остаточне рішення викликає глибоке розчарування», – сказав він.

Лангенкемп зазначив, що після 9,5 годин засідання комісії залишалося просто визнати переможця і підтвердити всі свої послідовні кроки, зроблені за останні 15 місяців. Проте п’ять із шістьох призначених Верховною Радою членів комісії відмовилися робити цей крок.

«Зрозуміло, хто переможець. Немає вагомих причин не підписувати рішення про те, хто переміг», – наголосив он.

Дипломат переконаний, що український народ «абсолютно чітко дав зрозуміти» – йому потрібна сильна та незалежна САП для боротьби з корупцією. А ця затримка означає, що українцям знову доведеться чекати.

Водночас Лангенкемп упевнений: ті, хто підтримують прозорий результат конкурсу, зрештою переможуть.

«Народ України знову і знову доводив, що він сильніший за ті інтереси, які намагаються стримати Україну. Він доведе це і в цьому випадку – і міжнародна спільнота підтримує його», – підсумував він.

У вересні 2021-го Україна зобов’язалася найближчим часом обрати голову САП, це було зафіксовано у спільній заяві після зустрічі президента Володимира Зеленського та лідера США Джо Байдена. Призначення голови САП до грудня 2021 року – один зі структурних маяків меморандуму України з МВФ. 20 грудня ОАСК скасував порядок призначення глави САП. 21 грудня комісія порахувала результати конкурсу, найбільше балів набрав детектив НАБУ Олександр Клименко. Проте комісія відмовилася голосувати за формальне рішення про його затвердження. 22 грудня посли G7 заявили, що розчаровані ситуацією з конкурсом у САП і назвали невиправданими подальші затримки. Наступне засідання конкурсної комісії САП заплановане на 24 грудня.


Поделиться:
Загрузка...