Повний Штанмаєр

9 538

Співчуваю Пристайку. Здається, крім всього чималого гамузу обов’язків Міністра закордонних справ, на нього на додаток «навісили» дуже неприємну функцію – першим озвучувати найбільш сумнівні та суперечливі наміри нової владної команди щодо зовнішньої політики країни.

Міністр, який судячи з усього не належить до вузького кола тих, хто дійсно ухвалює стратегічні рішення у новій реальності, натомість приймає на себе перший удар суспільної реакції на озвучене, після чого реальні стейкхолдери мають можливість або рухатись далі, або ж відступити на пару кроків та пом’якшити ситуацію якимись «спростуваннями» чи «роз’ясненнями».

Парадоксально, але саме тому його висловлення слід сприймати дуже всерйоз. Адже саме він озвучує те, що насправді хоче реалізувати нова команда, а подальші спростування – це вже зовсім інша історія, це вже «замирення» та заспокоєння невдоволеної частини суспільства, камуфляж у публічній площині, тактичні кроки назад, щоб потім несподівано зробити кілька кроків вперед, притому саме у озвученому Пристайком напрямку. Згадаємо справу з видачою Цемаха до Росії – таємна домовленість із РФ, потім публічний галас, відтермінування виконання домовленостей на тиждень, посилення заходів конспірації, і в підсумку повне виконання всіх «обязов», які нова команда взяла перед Кремлем, всупереч різко негативній реакції як патріотичної громадськості, так і західних союзників. Саме так будуть розвиватись події і щодо всіх наступних запланованих поступок РФ, принаймні саме так намагатиметься діяти Банкова.

Тому коли одночасно із рейдерським «перезавантаженням» ЦВК Пристайко озвучує намір провести вибори на окупованому Донбасі одночасно із виборами на вільній (чи тепер вже слід писати «на тимчасово не окупованій»?..) території України, це слід сприймати як реальний намір Банкової, а от подальше «спростування» від першої особи держави – як спробу заспокоїти нас з вами та приспати пильність.

Отже, нам пропонують «повний Штанмаєр». Вибори пройдуть на території, окупованій військами РФ, під наглядом «іхтамнєтів» та «ополчлєнців», із статистами з місії ОБСЄ для легалізації цього цирку. В них візьмуть участь лише ті, хто ходив на «референдуми» та несексуально волав «Пу, ввєді!», і не візьмуть участь майже два мільйони біженців із «щасливих республік». Як там буде із дотриманням українських законів та участю українських політичних сил – можемо запитати у місцевих мешканців, декількох з яких нам вдалося виміняти півтора роки тому із підвалів ЛДНР, їм є що про це розповісти. Але ми, точніше ті хто волею нашого «мудрого» народу наразі нас представляє, визнаємо результати цього «волевиявлення», вступимо у прямі переговори з «новообраною місцевою владою» та автоматично (!) з моменту виборів надамо Донбабве і Луганді автономію.

Перший наслідок цих дій, який станеться буквально в ту саму хвилину, як буде оголошено про наше визнання «нової місцевої влади» та про початок перемовин із нею – це повна зміна статусу всієї українсько-російської війни. З цього моменту ми автоматично та невідворотно самі визнаємо, що не було ніякої російської агресії, натомість весь цей час війна була «громадянською».

Що це означає? А те, що ми після цього ніколи, ні за яких обставин вже не зможемо не тільки отримати, а навіть вимагати від РФ жодної компенсації збитків. Натомість навпаки – ми будемо змушені власним коштом відбудовувати все зруйноване, ще й самі сплачувати компенсації всім потерпілим від війни, притому навіть тим, хто проти нас воював!

Про всі інші наслідки на кшталт лідерів «республік» у Верховній Раді з правом блокувати будь-які наші рухи в бік Європи та НАТО, про безкарність всіх катів з підвалів «спецслужб народних республік», про те, куди подінуться та чим займуться легалізовані як «місцева поліція» збройні банди колаборантів вже багато написано, не бачу сенсу повторюватись.

Коли тупорила вівця (закреслено самоцензурою, виправлено на «новообрана депутатка від правлячої більшості») транслювала аваковський «разводняк» щодо страшного Порошенка, який бачте на грудень готує путч, це здавалося дуже кумедним. Мережа відреагувала дружним сміхом та народила чудовий мем про «грудневий пунш», який варить Кандітєр на рошенівському цукрі. Тепер, після видачі Цемаха та двох заяв Пристайка – щодо виборів, та трохи раніше щодо твердого наміру нової влади «закінчити війну до Нового року», — мені вже ні разу не смішно.

Єдиний спосіб «закінчити війну до Нового року» — це закінчити її повністю на російських умовах, тобто де-факто капітулювати, хоч звісно ніхто не назве це капітуляцією. Добровільна капітуляція у непрограній нами війні буде зватись «мирним планом», «врегулюванням», «компромісом», «примиренням» — але це буде саме вона, повна капітуляція перед Пуйлом та прийняття всіх його вимог.

Війна, яку ми ціною чималих жертв зупинили на самому сході країни, і цілих 5 років тримали там, хай не за порогом нашого дому, але при самому порозі, тепер з легкої руки Штанмаєра та нової української влади прийде всередину нашого дому, розповзеться по всій країні та заповнить її.

Я вже був учасником справжньої громадянської війни. Можна дещо по різному рахувати дату її початку – чи з 16 січня 2014, коли Янукович розтоптав Конституцію, чи з 19 січня, коли ми повстали на її захист, чи з 22 січня, коли режим пролив першу кров. Але дата її завершення відома – 21 лютого 2014 року. З моменту втечі Януковича громадянська війна в країні завершилась, натомість практично день-в-день почалась російська інтервенція в Україну. Це була вже зовсім інша війна, і я чудово пам’ятаю, проти кого ми воювали під Луганськом у серпні 2014 – Кантемирівська танкова, Псковська десантна, 136-та механізована…

Ми тоді прихитрились не програти війну. Абсолютно непідготовані, виключно ціною величезної самопожертви, ми змогли зупинити просування ворожої армії, не дати їй дійти навіть до меж Донецької та Луганської областей. Ми спинили війну на окраїні країни, не пустили її далі всередину, і отримали 5 років миру, який захищають наші бійці на лінії розмежування. Якщо ж нашу непрограну війну проти Росії планують завершити нічим не виправданою капітуляцією – гадаю, в ту саму годину почнеться інша війна, отепер вже насправді громадянська. Цікаво, чи розуміють це на Банковій?

Цей текст – не заклик хапатись за зброю та валити обрану більшістю наших співгромадян і поки що легітимну владу. Це ще одна спроба достукатись до розуму тих, кого хвиля народного гніву на «попередників» абсолютно випадково винесла на такі висоти відповідальності за країну, для яких їм м’яко кажучи бракує досвіду та компетентності. Точку неповернення ще не пройдено, навіть після історії з Цемахом (яка матиме необоротні негативні наслідки, але все ж неспівставна із повною капітуляцією) ще можна загальмувати на повороті, та пристати на перевірену попередніми роками позицію – спершу повне відведення військ РФ та контроль над кордоном, відновлення української адміністрації (чи як варіант тимчасова адміністрація ООН з миротворчим військовим контингентом), повернення біженців, лише потім – амністія бойовиків (крім тих, що катували та грабували мирне населення), та місцеві вибори за законами України. Це ще можливо, і це також мирний план, тільки не план «русского міра».

Якщо ж наші голоси не почують – тоді що ж… Якщо нас все одно роблять учасниками «громадянської війни», то зрештою що ми втрачаємо? «Пунш так пунш». І варить цей «пунш» аж ніяк не сивий Кандітєр, а молода команда веселих кавеенщиків за рецептом старого кремлівського агента Штанмаєра. І хай не кажуть, що їх не попереджали.

Євген Дикий

P.S.

Наш новий, веселий президент радісно оголосив, що на зустрічі Нормандської четвірки, вже в вересні 2019р., будуть розглядати, читай приймати, т. зв. «формулу Штайнмаєра», як спосіб реалізації Мінських домовленостей.
Розлянемо, що воно до чого і, що це означає особисто для тебе?
1. Нормандська четвірка — тип зустрічей у чотиристоронньому форматі: Україна—Німеччина—Франція—Росія, щодо вирішення збройного конфлікту на сході України. Тобто, збираються президенти: Макрон (фр.), Хуйло (путін рф.), Зеленський (укр.) і поки канцлер Меркель (фрн) і намагаються домовитись, аби хуйло забрало своїх орків з України. Принаймі, так було до обрання Зеленського президентом…
2. Формула Штайнмаєра — запропонований колишнім міністром закордонних справ ФРН спосіб реалізації Мінських домовленостей в угоду свинособакам:
а) Україна спеціальним законом надає на 5 років політичну та економічну автономію Донбасу
б) Проводяться місцеві вибори без роззброєння бойовиків і виведення російських військ
в) Україна оголошує амністію всім бойовикам
г) Україна Платить соціалку і відновлює зруйновану інфраструктуру за свої кошти
д) На наступний день після виборів росія починає передавати Україні контроль над кордоном і виводити свої війська.
е) З Росії знімаються санкції.
В тому, що «Формула Штайнмаєра» буде прийнята в найгіршому для України вигляді сумніватись не має сенсу. Адже, а) Макрон хоче зняття санкцій з рф аби французький бізнес мав прибуток, плюс «замирення» і пипинення війни між рф і Україною підтримало б його особистий вялий рейтинг;
б) Меркель — німецькі бізнесмени давно вимагають поновлення торгівлі з рф, плюс Меркель бажає піти з посади, завершивши такий складний конфлікт в Європі
в) Зеленський — або прямо працює на свинособак, або настілки слабкий, тупий і контрольований зовнішніми силами, що свідомо здає суверенітет, ініціює наш програш у війні. Тобто вся «нормандська компашка» працюватиме виключно в угоду інтересам хуйла.
Що планується зробити розібралися, тепер особисто до тебе, мій любий друже. Ти втомився від війни, тебе задовбало платити військовий збір, АТОшники з своїми вимогами кумарять. Ти радієш, що скоро «пєрєстанут стрєлять, всьо будєт как раньше: баня, водка вот єто всьо». То я тебе трішечки порадую:
1. В лавах 1го та 2го корпусів «народних міліцій» дирявих рицпублік біля 30 000 (тридцяти тисяч) відбірних голодних орків.
Думаєш вони сидітимуть в своїх бантустанах де вже навіть металоломом складно розжитись?
— Ні, вони поїдуть в наші міста,
Думаєш, вони поїдуть вбивати мене і таких, як я (військових, добровольців, волонтерів)?
— Ні, ми, хто воював, добре знаємо їх, а вони знають за нас, знають, що отримають таку відповідь, що кров’ю вмиються. Орки, приїдуть грабувати, катувати, вбивати тебе і твоїх рідних. У тебе є квартира, машина, будиночок, а якщо ще й бізнес, то ти взагалі солоденький 

😉 Мені ти, зрозуміло, що не віриш, попитай біженців з Донецька/Луганська, як орки призначали «укропами» власників непоганих автомобілів (автомобілі — оркам, колишній власник — в покинуту шахту, на підвал в кращому випадку).
2. За вибори на Донбасі, за відновлення знищеної орками інфраструктури заплатиш теж особисто ти, ну не з Коломойського ж гроші брати, правда?
3. Самий цимес, що в такому форматі орки з «народних міліцій» дирявих рицпублік, ще й будуть легальними поліцейськими. Тобі ж не подобались наші мусора, правда? Сподобаються «народні міліціонери» луганди. Тобто грабувати, гвалтувати, вбивати орки будуть на законних підставах.
4. Представники «влади» дирявих рицпублік (пушилін і пасічник) будуть засідати в Раді чи кабміні, хоча для тебе це, якраз найменша проблема після побачення з орками))).
5. З мишейбратьєв знімуть санкції, для тебе це означає, що расіюшка буде гарно стимулювати орків фінансово і потік зброї/техніки з мордора тільки ширшатиме, орків ставатиме більше, а тєрпіл (ти саме в цій когорті) все менше, відповідно «доїти» тебе будуть все інтенсивніше.
А тепер до головного. Все це гарні історії, але вони описують твій приватний випадок. А, що відбудеться з країною?
Зрозуміло, що тебе такі речі не цікавлять, тебе цікавить:(«Свати» по ящику й блатняк по радіо), але поцікався в гуглі або попитай знайомих, чому добровольці попхались на той Донбас в 2014р. В 90% відповідей ти почуєш:
«я поїхав на Донбас, аби війна не прийшла до мене додому»
В країні почнеться справжня громадянська війна. Думаєш ветеран, що тримав Донецький чи Луганський аеропорт не чинитиме опору біснуючимся оркам? Чинитиме. Не ти, (ти ж не дурень лізти перед батька в пекло), твій сусід не витримає поборів, принжень, катувань…, почне шмаляти/різати «народних міліціонерів». Звичайні українські мусора переважно будуть на боці орків, надто соціально близький елемент. Вони ж з радістю указуватимуть заїжджим «опергрупам» заможні обістя, та допомагатимуть за «толіку малую», не сумнівайся!
Ти втомився від війни на Донбасі, тоді Донбас з війною йдуть до тебе!!!

Кайтанюк Дмитро

Поделиться:
Загрузка...