Категории: Экономика

Поточні втрати рф внаслідок санкцій, станом на 30.01.2024

Інформація щодо поточних втрат рф внаслідок
санкцій, станом на 30.01.2024
1. Найбільші у росії родовища срібла, що у Сибіру і на Далекому Сході, перейшли під контроль уряду Омана.
— Група ІСТ мільярдера Олександра Несіса продала консорціуму оманських інвесторів 23,9% Polymetal International — другого в росії виробника золота та найбільшого виробника срібла.
— Група ІСТ була найбільшим акціонером Polymetal.
— Згідно з сайтом компанії, ще 9,9% у американського фонду BlackRock, у компанії Fodina B.V. — 3,3%, у менеджменту та директорів — 0,9%.
— Polymetal у серпні змінив «прописку» з російської на казахстанську і оголосив про плани повністю позбавитися російського бізнесу — восьми копалень, які забезпечують три чверті річного виробництва компанії.
— Продаж пакету оманському інвестфонду є продовженням стратегії на «зниження ризиків для бізнесу шляхом продажу російських активів».
2. Частка юаня в експорті рф за два роки зросла у 86 разів – до 34,5%, в імпорті – більш ніж у 8 разів, до 36,4%
3. Російські експортери втрачають ринки збуту через «курсове мито».
— Погіршення платіжного балансу росії в останньому кварталі минулого року відбулося через скорочення експорту, у тому числі ненафтогазового.
— Воно було зумовлене, перш за все, падінням світових цін на низку сировинних товарів порівняно з IV кварталом 2021–2022 років. через очікування уповільнення зростання світової економіки (вугілля, нікель, алюміній).
— Також впали і обсяги поставок через запровадження чергової заборони ЄС на ввезення низки виробів з російського заліза та сталі (з 30 вересня) та російського уряду на вивезення відходів та брухту дорогоцінних металів.
— На фізичні обсяги постачання також вплинули введені з жовтня «курсові мита», розмір яких прив’язаний до курсу рубля. Для добрив ставка становила 10%, для багатьох інших товарів нафтогазового експорту – 7% у жовтні-листопаді та 5,5% у грудні.
— Після введення мит деякі російські експортери були змушені підвищити ціни для покупців, які відповідно частково переорієнтувалися на постачання з інших країн за нижчими цінами.
4. Понад третина російських компаній не готові відмовитися від зарубіжних серверів.
— Більш ніж дві третини – 69% – російських компаній у 2023 році використовували сервери іноземних вендорів для зберігання даних та систем їхнього захисту.
— 40% російських компаній не планують відмовлятися від такого обладнання.
— У 2022 році набув чинності указ путіна, який наклав заборону на використання з 1 січня 2025 року на об’єктах критичної інформаційної інфраструктури (КІІ) програмного забезпечення та «заліза» з недружніх країн.
— Експерти зазначають, що російські сервери в середньому суттєво дорожчі за іноземні аналоги і темпи виробництва окремих частин не встигають за потребами ринку.
5. Черговий російський літак не зміг злетіти.
— Літак авіакомпанії S7 Boeing 737-800, який мав вилетіти з Улан-Уде до Москви, перервав зліт через технічну несправність.
— Це вже третій випадок за останні дні, коли зліт літаків авіакомпанії переривався через помпаж двигуна.
6. Росія впала нижче за Африку у світовому рейтингу корупції.
— Росія втратила дві позиції і відкотилася на 141 місце зі 180 у світовому рейтингу сприйняття корупції, який щорічно складає міжнародна неурядова організація Transparency International.
— За підсумками 2023 року росія отримала 26 балів зі 100 найнижчий результат за весь час досліджень.
— Пропустивши всі країни Східної Європи, майже всі пострадянські республіки, а також більшість держав Африки та Латинської Америки, росія розташувалася у рейтингу-2023 по сусідству з Угандою та Гвінеєю.
— «Останній рік став сигналом про те, що в росії ситуація з корупцією набагато гірша, ніж була останні десять років», повідомили у Transparency International
7. США й Британія посилили санкції проти Ірану.
— Велика Британія та Сполучені Штати 29 січня оголосили про нові санкції проти високопосадовців Ірану, які, як стверджується, загрожують національній безпеці цих держав і чинять тиск на іранських активістів і опозиціонерів за кордоном.
— Санкції США й Британії стосуються сімох фізичних та однієї юридичної особи, пов’язаної з Корпусом вартових ісламської революції – мілітарної структури, яка організовує підривні операції за кордоном.
8. Посли Євросоюзу досягли згоди щодо використання прибутку від заморожених російських активів для допомоги Україні.
— Рішення було одноголосним, проте воно має бути офіційно оформлене в найближчі тижні. Його прийняття стало частиною демонстрації підтримки Києва з боку блоку напередодні другої річниці повномасштабного російського вторгнення.
— Це рішення було ухвалено напередодні саміту 1 лютого, на якому лідери ЄС, як очікується, підпишуть угоду про фінансову підтримку України в розмірі 50 млрд євро.
— Прередбачається, що кошти надходитимуть до спеціального фонду, з якого гроші в майбутньому будуть спрямовані на відновлення України.
— Йдеться про російські активи на 191 млрд євро, які розміщені у бельгійському депозитарії Euroclear.
— Це дві третини від усіх заморожених на Заході резервів росії, які оцінюються у 260 млрд євро. Відповідно до досягнутої угоди, прибуток депозитарію Euroclear від інвестування російських активів реєструватиметься окремо, а акціонери не зможуть розраховувати на дивіденди.
— Такий механізм «відповідатиме договірним зобов’язанням, а також праву ЄС та міжнародному праву», наголошується у проекті угоди. При цьому рішення про передачу прибутку на відновлення України країни ЄС також мають підтримати одноголосно.
— Згідно з підрахунками Єврокомісії, доходи від російських активів у ЄС можуть становити 15–17 млрд євро на рік.
9. Країни витратять $223 млрд на остаточний перехід ЄС з російського газу на СПГ.
— Стільки компанії в усьому світі (Європа, Північна Америка тощо) збираються вкласти в нові проєкти в найближчі 10 років, щоб задовольнити європейський попит. Після цього головним постачальником газу в Європу стануть США.
— Найбільші інвестиції планують американські виробники скрапленого природного газу — компанії Venture Global LNG ($37 млрд), Cheniere Energy ($22,7 млрд) і Energy Transfer ($16,8 млрд) — і тільки слідом за ними йдуть європейські Total і Equinor.
— Європа десятиліттями залежала від російського природного газу, але менш ніж за два роки поставки були скорочені до мінімуму з 1970-х років.
— Росія європейський ринок втратила і навряд чи туди повернеться.
10. У Латвії керівна коаліція готує заборону імпорту зерна з рф та білорусі.
— Повідомляється, що прем’єр-міністерка країни Евіка Сіліня, міністр сільського господарства Армандс Краузе та очільник фракції «Прогресивної партії» у Сеймі Андріс Шуваєвс після коаліційної зустрічі оголосили, що планують підготувати і схвалити відповідний законопроект протягом лютого.
11. Турецький термінал допомагає замаскованій російській нафті потрапити до Європи.
— За даними компанії Kpler, з березня по червень 2022 року турецький термінал Дертйол отримав лише три партії нафти морем — з Ізраїлю, Єгипту та Греції.
— А з липня 2022 року, коли почали діяти перші західні обмеження на російську торгівлю, морські постачання нафти в Дертйол різко зросли.
— Більшість нафти, що надходить на термінал морем, це перероблене паливо з росії, яке потім вирушає до Європи порушуючи санкції ЄС.
— Відколи ЄС та G7 ввели обмеження на торгівлю нафтою з Москвою, Туреччина стала ключовим центром постачання російської нафти та нафтопродуктів. В даний час це третій за величиною одержувач російської нафти після Індії та Китаю та найбільший ринок для російських нафтопродуктів.
— У деяких випадках Туреччині вдається використовувати імпорт зниженого в ціні російського палива, наприклад, дизельного, для задоволення внутрішнього попиту, одночасно вигідно експортуючи дизельне паливо, вироблене на турецьких НПЗ, покупцям в Європі.
— В інших випадках, як, наприклад, на заводі в Дертйолі, нафтопродукти з росії поставляються до Європи без будь-якої істотної переробки, порушуючи санкції ЄС, які забороняють такий імпорт.
12. Бразилія різко збільшила імпорт російських нафтопродуктів.
— У 2023 році Бразилія імпортувала з росії 6,1 млн. тонн дизельного палива, що на 6000% більше, ніж 101 000 тонн у попередньому році.
— Згідно з офіційними урядовими даними, вартість імпорту в доларовому вираженні зросла на 4600% — з $95 млн до $4,5 млрд.
— Бразилія також збільшила закупівлі мазуту в росії — імпорт зріс до $5,3 млрд минулого року щодо $1,1 млрд роком раніше.
— За даними Kpler, Бразилія випередила Туреччину і в жовтні стала найбільшим покупцем російського дизельного палива. А росія, у свою чергу, обігнала США як найбільший постачальник палива для Бразилії.

Последние новости

Андрій Рева: БЕЗСМЕРТНИЙ СТЕРНЕНКО

Оператор, увага! Мотор! Знімаю! 1 травня 2025 року в Києві стався замах на блогера, волонтера і колишнього лідера одеського «Правого…

5 часов назад

Новости из США. 6 мая 2025

Новости из США. Вторник, 6 мая 2025. Сегодня в выпуске: • Премьер-министр Карни Трампу: «Канада не продается» • Трамп снова…

10 часов назад

Новий скандал за участю Алхім(Буряченко)

В інстаграмі (та й не лише там) зараз несеться черговий «мовний» (і не тільки) скандал із блогеркою Анною Алхім. Я…

10 часов назад

Загальні бойові втрати ворога з 24.02.22 по 07.05.25

Загальні бойові втрати противника з 24.02.22 по 07.05.25 орієнтовно склали / The estimated total combat losses of the enemy from…

10 часов назад

Том Купер: звіт про війну в Україні за 5 травня 2025 року

Всім привіт! Ось і перший огляд у травні цього року. Як це часто буває, це був тиждень заявленого та сприйнятого,…

23 часа назад

Поточні втрати рф внаслідок санкцій, станом на 06.05.2025

Інформація щодо поточних втрат рф внаслідок санкцій, станом на 06.05.2025 1. Рублева ціна російської нафти вперше за два роки впала…

23 часа назад