Категории: Экономика

Поточні втрати рф внаслідок санкцій станом на 24.02.2023

Інформація щодо поточних втрат рф внаслідок
санкцій станом на 24.02.2023
1. рф є країною з найбільшою кількістю санкцій у світі, в даний час діє 14081 санкція.
— Це у 7 разів більше санкцій, ніж у Північної Кореї та у 3,5 рази більше, ніж у Ірану.
2. російська влада перейшла до «друкування грошей», щоб профінансувати дефіцит бюджету, — повідомили у Deutsche Bank.
— Лише у грудні минулого року ЦБ рф провів емісію 2,4 трлн рублів за рахунок операцій із Фондом національного добробуту.
— російський Мінфін стверджує, що продав Центробанку іноземну валюту з ФНД, яку той конвертував у рублі – 2,412 трлн руб.
— Але йдеться про валюти, які заморожені санкціями та доступу до яких ні Мінфін, ні ЦБ не мають, наголошують аналітики DB.
— Таким чином, транзакція була віртуальною.
«Центробанк на папері перемістив заморожені кошти з резервного рахунку Мінфіну на свій резервний рахунок і одночасно провів емісію рублів, щоб Мінфін міг їх використовувати», — йдеться в огляді банку.
3. російський рубль падає, валюти не вистачає.
— У п’ятницю долар і євро оновили максимуми з квітня — 75,6 і 80,74 рубля відповідно — через різке скорочення припливу валютної виручки, по обсягу якої вдарили санкції та знижки на нафту.
— $500 млн доларів щоденних доходів втратила російська економіка, порівняно з максимумами, показаними влітку, зазначають аналітики Deutsche Bank.
— Нафтовий виторг із $600 млн у липні скоротився до $300 млн на день, а експорт газу приносить лише близько $50 млн на добу: постачання до Європи — на мінімумі, а експорт до Китаю не компенсує втрату ключового ринку «Газпрому».
— Ціна газу для КНР — значно нижча за європейську, близько $290 за тисячу кубометрів.
— На ринку — нестача доларової ліквідності, пропозиція доларів ще більше скоротилася, а попит на них навпаки збільшується.
— Валюту купують спекулянти на тлі очікування різкого скорочення експорту нафти у березні – на 25%.
4. США підвищать мита більш ніж на 100 видів російських металів, мінералів і хімічної продукції.
— Також Вашингтон анонсував запровадження санкцій проти більш ніж 200 фізичних та юридичних осіб із рф та третіх країн.
— У США додали, що країни G7 мають намір утримувати російські суверенні активи замороженими до закінчення війни в Україні.
5. США розширили санкції проти російських банків і ВПК, запровадили обмеження щодо окупованої Запорізької АЕС.
— Під обмеження потрапили десятки російських посадовців: заступник керівника АП росії Магомедсалам Магомедов, дев’ять міністрів, десятки губернаторів, пропагандистка Ольга Скабєєва, заступник голови «Росбанку» Улан Ілюшкін та інші.
— Візові обмеження запроваджені стосовно 1 219 військовослужбовців російської армії.
— Санкції введено щодо представників аерокосмічної і оборонної галузей рф: компаній «Препрег Перспективні Композитні Матеріали», «Алабуга-Волокно», Пермського НДТІ та інших. До списку також потрапили: «Металлінвестбанк», «МТС Банк», «Новосибірський соціальний комерційний банк», ПАТ «Лівобережний», «Примор’я», «СДМ-Банк», «Уралсіб» і «Зеніт».
— Загалом обмеження стосуються 83 компаній державного і приватного секторів і 22 фізичних осіб.
6. Австралія розширила санкції проти рф, додавши до списку 90 фізичних осіб та 40 юридичних осіб із росії.
— Санкції торкнулися, зокрема, патріарха Кирила, бізнес-омбудсмена Бориса Тітова, гендиректора Першого каналу Костянтина Ернста.
— Також санкції запровадили проти кількох губернаторів, низки співробітників ЦВК, військовослужбовців та міністрів.
— З компаній під обмеження підпали зокрема ЛУКОЙЛ, концерн «Калашников», ПАТ «Туполєв» та радіо Sputnik.
7. Велика Британія оголосила про нові санкції проти росії, вони торкнулися 92 фізичних та юридичних осіб.
— Під обмеження потрапили керівники компанії «Росатом», а також керівники двох найбільших російських оборонних компаній «Ростеха» та «Алмаз-антей» та чотирьох банків.
— Також Великобританія запровадила заборону на експорт авіаційних деталей, радіоапаратури та електронних комплектів, які можуть використовуватись у військовому виробництві, у тому числі у безпілотниках.
8. Нова Зеландія запровадила нові санкції.
— Санкції стосуються патріарха Кирила, голови ЦВК Елли Памфілової, Олександра Дугіна, Бориса Тітова, кількох міністрів та віце-прем’єрів.
— Крім того, обмеження було запроваджено і для підприємств: Нова Зеландія, серед іншого, наклала санкції на концерн «Калашников», АТ «Адміралтейські верфі», АТ «Державний ракетний центр ім. В.П.Макєєва», фонд «Сколкове», компанію «Сколтех» та новинне агентство «Супутник».
9. Міжнародна група з протидії відмиванню брудних грошей FATF сьогодні повністю призупинила членство росії в організації.
— «Ми вітаємо рішення FATF повністю призупинити членство Росії.
— Дії Росії неприйнятно суперечать основним принципам FATF, спрямованим на сприяння безпеці, безпеці та цілісності світової фінансової системи», — повідомив Єврокомісар з торгівлі Валдіс Домбровскіс у Twitter

Последние новости

Том Купер: звіт про війну в Україні за 5 травня 2025 року

Всім привіт! Ось і перший огляд у травні цього року. Як це часто буває, це був тиждень заявленого та сприйнятого,…

12 часов назад

Поточні втрати рф внаслідок санкцій, станом на 06.05.2025

Інформація щодо поточних втрат рф внаслідок санкцій, станом на 06.05.2025 1. Рублева ціна російської нафти вперше за два роки впала…

12 часов назад

Ворог почав застосовувати водолазів для проникнення ДРГ: їх було ліквідовано ВІДЕО

На Донецькому напрямку ворог почав активно застосовувати водолазів для проникнення ДРГ в тил силам оборони України. Так сьогодні була виявлена…

14 часов назад

Перспективна модель ЗСУ передбачала ієрархію корпус-дивізія-бригада – Залужний

Перспективна модель Збройних Сил України, яку розробили наприкінці літа 2022 року, передбачала ієрархію корпус-дивізія-бригада у Сухопутних військах. Про це в…

14 часов назад

ЗЕЛЕНСЬКИЙ ОБМІНЯВ САНКЦІЇ НА КОПАЛИНИ?

Поки влада бадьоро бреше про «перемогу» у Вашингтоні, реальність виглядає куди темнішою. За лаштунками підписаної "Угоди про надра" – масштабна…

14 часов назад