Категории: Экономика

Поточні втрати рф внаслідок санкцій, станом на 22.10.2023

Інформація щодо поточних втрат рф внаслідок
санкцій, станом на 22.10.2023
1. Експорт ЗПГ із рф падає.
— Виробництво та експорт ЗПГ постійно падають — за І півріччя вони скоротилися на 5-10%.
— За даними Refinitiv Eikon, експорт ЗПГ впав на 9,4% — до 14,4 млн тонн. Виробництво за цей час знизилося на 4,5% — до 16 млн тонн.
— За даними Росстату, зниження випуску російського ЗПГ досягало рекордних мінімумів: у червні він скоротився на 8,7%, а в серпні — на 12%.
2. Цього року юань став для росії головною іноземною валютою.
— Російські резерви в доларах та євро тепер заблоковані. Російський центробанк може проводити операції лише в юанях, зовнішня торгівля теж переходить на розрахунки у китайській валюті.
— Частка юаня у розрахунках за експорт зросла до 29% у серпні (у рубля – 38%, у долара – 18%), а за імпорт – до 38% (30% у рубля та 11% у долара).
— У обороті валютної секції Московської біржі юань займає 43,3% (всі «токсичні» валюти – 55%).
3. Прийняті на цьому тижні зміни правил експортного контролю США покликані додатково обмежити постачання до Китаю обладнання для виробництва напівпровідникових компонентів.
— Такі зміни мають обмежити китайських виробників у випуску напівпровідників. Заступник міністра торгівлі США з питань промисловості та безпеки Алан Естевез (Alan Estevez) заявив: «Ці заходи також стосуються компонентів даного обладнання. Ці машини рано чи пізно вийдуть з ладу, що стримуватиме подальший прогрес (Китаю у розвитку власної напівпровідникової промисловості)».
— Заступник міністра не став уточнювати, чи готова влада США вводити додаткові санкції проти Huawei та SMIC, але підтвердив, що Вашингтон стурбований здатністю Китаю використовувати 7-нм технологію в оборонній сфері.
— Нещодавно влада Євросоюзу розпочала розслідування на тему підозріло низьких цін на китайські електромобілі.
— Чиновники Єврокомісії вважають, що подібні цінові переваги досягаються китайськими компаніями за рахунок таємного субсидування витрат з боку китайської влади.
4. Raiffeisen Bank затримується в росії.
— У відділі ризиків банку повідомили, що вихід з росії буде «тривалим і складним процесом». Угода з продажу бізнесу гальмується урядовою комісією, яка має її схвалити. У 2023 році Raiffeisen вже не встигне піти з росії.
— Ймовірно, керівництво банку не поспішає залишати прибутковий ринок.
— Тим більше, що тиск влади у Європі на Райффайзен трохи спав. У Чехії, наприклад, поліція не знайшла факту «фінансування тероризму» у тому, що банк продовжує працювати в росії та сплачувати там податки. Також чеська поліція провела розслідування та відкинула звинувачення в тому, що RBI обходить санкції.
— Тим часом діяльність банку поступово зводиться до проведення платежів між росією та іншими країнами з використанням SWIFT. З 23 жовтня банк перестане приймати в касах рублі для поповнення валютних рахунків. А з 1 серпня банк заборонив фізособам вносити на свої рахунки долари та євро через каси.
— Банк показує західним регуляторам, що докладає зусиль для відходу з росії, а регулятори заплющують очі на фінансове посередництво.
5. Угорщина залишається єдиним реальним західним партнером росії та Ірану.
— Очільник угорського уряду став першим західним лідером, який зустрівся із Путіним після того, як Міжнародний кримінальний суд (МКС) видав ордер на арешт російського президента.
— Орбан постійно намагається усіляко допомагати путіну — намагається блокувати санкції проти російської економіки, рятує від санкцій ЄС російського «патріарха війни» Кирила.
— Зустріч із Путіним потрібна Орбану для того, щоб довести: є «альтернативний» шлях, який дозволяє залишатися у НАТО і ЄС, отримувати гроші, користуватися безпекою – й вибудовувати хороші стосунки з Пекіном, москвою і навіть Тегераном.
6. Парламент Болгарії розгляне заборону на постачання російської нафти на завод ЛУКОЙЛу.
— Партія «Громадяни за європейський розвиток Болгарії» запропонувала скасувати виняток на використання російської нафти нафтопереробним заводом «Лукойл нафтохім Бургас».
— Якщо депутати підтримають пропозицію, Лукойл буде змушений відмовитися від переробки російської нафти на своєму заводі.
Інформація щодо поточних втрат рф внаслідок санкцій, станом на 21.10.2023.
1. У квітні—вересні росія збільшила постачання нафти до Індії більш ніж удвічі.
— Частка російської нафти у імпорті до Індії за цей період досягла 40%.
— росія стала найбільшим нафтовим постачальником до Індії, на другому та третьому місцях за обсягом постачання — Ірак і Саудівська Аравія.
— У вересні експорт російської нафти до Індії становив до 1,54 млн барелів на добу.
— Це на 11,8% більше, ніж у серпні, і на 71,7% більше за показники вересня минулого року.
2. Індія у серпні купила у росії рекордну з 2018 року партію алмазів на $215 млн.
— Наприкінці літа Індія наростила імпорт російських алмазів у чотири рази у місячному вираженні і 9% у річному.
— Загалом з початку року індійські компанії закупили алмазів із рф на $863 млн, що перевищує торішній показник на 29%.
— Країни G7 цього місяця розпочали обговорення варіантів заборони на імпорт алмазів із росії.
3. Якщо рф причетна до аварії Balticconnector, слід закрити Балтійське море.
— Президент Латвії Едгардс Рінкевичс заявив, що якщо розслідування аварії на фінсько-естонському газопроводі Balticconnector і кабелі між цими країнами доведе відповідальність рф, НАТО слід було б ухвалити рішення про закриття Балтійського моря для судноплавства.
4. ЄС і США шукають способи передати Україні доходи від заморожених активів рф.
— США та ЄС підтвердили, що найближчим часом вивчать, яким чином можна передати на користь України надзвичайні доходи від заморожених активів москви, які не потрібні для виконання зобов’язань перед рф, йдеться в спільній заяві за підсумками саміту США та ЄС.
5. Туреччина збільшила мінімальну вартість нерухомості для охочих отримати посвідку на проживання у 4 рази.
— Іноземцям тепер доведеться вкласти $200 тисяч замість колишніх $50-75 тисяч.
6. Іран експортуватиме автомобілі до росії та Білорусі
— Заступник міністра закордонних справ Ірану оголосив про підписання контрактів на експорт автомобілів іранського виробництва в цільові країни, зокрема до росії та Білорусі.
— Окрім того, представник Ірану розповів про експорт технічних та інженерних послуг наукових компаній і додав, що наразі реалізуються проєкти щодо експорту наукомісткої продукції на суму від 300 до 400 мільйонів доларів США.

Последние новости

Зеленський ввів санкції проти колишнього радника Єрмака

Президент Володимир Зеленський ввів у дію рішення РНБО про застосування санкцій проти низки фізичних та юридичних осіб. Зокрема під них…

10 часов назад

Угода між Україною та США про копалини охоплює 57 мінералів

Підписана між Україною та США угода про корисні копалини охоплює 57 видів мінералів і встановлює політичні рамки двосторонньої співпраці. Про це повідомляє…

21 час назад

Загальні бойові втрати ворога з 24.02.22 по 01.05.25

Загальні бойові втрати противника з 24.02.22 по 01.05.25 орієнтовно склали / The estimated total combat losses of the enemy from…

21 час назад

Поточні втрати рф внаслідок санкцій, станом на 29.04.2025

Інформація щодо поточних втрат рф внаслідок санкцій, станом на 29.04.2025 1. росія збільшує військові витрати, але ціною тотального зубожіння. -…

2 дня назад

Росіяни окупували Суху Балку та просунулись біля ще трьох населених пунктів

Росіяни окупували Суху Балку поблизу Нью-Йорка та просунулись біля ще трьох населених пунктів на Донеччині. Про це пишуть DeepState. "Ворог окупував Суху…

2 дня назад

Загальні бойові втрати ворога з 24.02.22 по 30.04.25

Загальні бойові втрати противника з 24.02.22 по 30.04.25 орієнтовно склали / The estimated total combat losses of the enemy from…

2 дня назад