Інформація щодо поточних втрат рф внаслідок
санкцій, станом на 18.05.2023
1. 35% підприємств у росії відчувають дефіцит кадрів.
— Восени 2022 року в рф було зафіксовано найбільший дефіцит кадрів на підприємствах легкої промисловості (-70%), у машинобудуванні (-35%) та на харчових виробництвах (-25%).
2. До Держдуми росії внесли законопроект про податок на розваги для росіян.
— Він передбачає запровадження ресторанного збору у розмірі 1% від кожного чека у ресторанах, барах та нічних клубах.
3. З кінця 2022 року ціни на нафту впали на 25%.
— Це пов’язано зі зниженням попиту, спричиненим уповільненням економічного зростання.
— Однак реальна проблема полягає в надто великій пропозиції.
— Це несподіване збільшення виробництва походить від країн ОПЕК+, які перебувають під санкціями Заходу: росія, Іран та Венесуела.
— Минулого місяця видобуток нафти в Ірані досяг чотирирічного максимуму, збільшившись майже на 50% порівняно з серединою 2020 року, і більша частина цієї нафти потрапляє до Китаю під різним виглядом.
— Міжнародне енергетичне агентство підвищило свій прогноз світового попиту на нафту на 2023 рік майже на 400 000 барелів на день.
— Це рекордне середньорічне денне значення 102 мільйони барелів.
— Справжньою проблемою для нафтових гравців та таких країн, як Саудівська Аравія, які прагнуть підвищення цін, є пропозиція та потреба у грошових коштах у виробників, які потрапили під санкції.
4. Ціни на газ в Європі сьогодні знизились приблизно на 3%, досягнувши рівня нижче $350 за тис. куб.м вперше майже за два роки.
5. Молдова позбулась залежності від газу з росії.
— Молдова позбулася залежності від російського газу після того, як скоротила споживання після початку повномасштабної війни в Україні.
— «Якщо на початку війни 100% енергії, яку споживала Молдова, походили з росії, то сьогодні Молдова більше не залежить від енергетичних поставок з росії», – сказав прем’єр-міністр країни Дорін Речан.
— «Молдова більше не споживає природний газ з росії, Республіка Молдова інтегрована в європейську енергетичну мережу як технічно, так і комерційно», – додав він.
6. Естонія, Литва та Польща запропонували знизити стелю цін на російську нафту до $51,45 за барель.
— За підрахунками трьох країн, такий крок дозволить скоротити доходи росії від експорту нафти на $650 млн на місяць.
— А тим часом вартість Brent опустилася до $75 за барель. Не виключено, що в поточних умовах стеля буде знижена.
7. Уряд Чехії скасував прийняті Кабміном Чехословаччини в період з 1972 по 1980 рік дев’ять постанов про передачу СРСР, правонаступницею якого стала рф, у безоплатне користування земельних ділянок в республіці. Про це повідомив міністр у справах Європи Мартін Дворжак у Twitter.
— Йдеться про 59 земельних ділянок, які «не використовуються посольством рф у дипломатичних цілях». Вони розташовані у Празі, містах Карлові Вари, Брно та інших частинах країни.
8. Австрійський Raiffeisen Bank International (RBI) у понеділок, 15 травня, проінформував білоруські банки про те, що з 31 липня 2023 року припиняє кореспондентські відносини з усіма кредитними організаціями Білорусі.
9. Німецька страхова група Allianz закрила операцію з продажу контрольного пакета акцій свого російського підрозділу «Альянс» місцевій компанії «Інтерхолдинг» — власнику російської компанії Zetta Insurance.
— Компанія повністю передає контроль над своїм російським портфелем групі «Зетта Страхування» і припиняє участь в операційній діяльності бізнесу, заявили у пресслужбі.
— У середині березня 2022 року Allianz припинила страхування нових бізнесів у росії, а в травні фінансовий директор компанії Джуліо Терцаріол заявив що ймовірність повного припинення діяльності групи в росії дуже висока.