Категории: Экономика

Поточні втрати рф внаслідок санкцій, станом на 14.11.2023

Інформація щодо поточних втрат рф внаслідок
санкцій, станом на 14.11.2023
1. Обсяг зовнішньої торгівлі росії скоротився на 16%.
— Федеральна митна служба рф опублікувала дані про сукупний обсяг експорту та імпорту. За дев’ять місяців 2023 року він становив $530,2 млрд (роком раніше того ж періоду – $629,2 млрд).
— Експорт скоротився на 29% — з $448,9 млрд до $316,9 млрд, а імпорт зріс на 18% — з $180,3 млрд до $213,3 млрд.
2. Ціна російської нафти знизилась нижче за заплановану у бюджеті рф.
— Ціна російської нафти Urals, від якої залежить майже 30% його доходів, падає з середини жовтня і впала нижче за рівень, на який розраховував уряд рф.
— Партії з відвантаженням із Приморська продаються по $66 за барель, що на $5 нижче, ніж закладено у законі про бюджет.
— За місяць Urals подешевшала майже на $14 або 17%, випередивши Brent, яка за той же період втратила в ціні $10, або 11%.
— Знижки на російську нафту знову зростають по мірі того, як США посилюють тиск на тіньовий флот, який возить нафту всупереч санкціям.
3. Експортні поставки нафти та нафтопродуктів з росії в жовтні 2023 року знизилися до вересня на 70 тис барелів на добу до близько 7,5 мільйона барелів на добу, прибуток від продажів скоротився на $25 мільйонів — йдеться в матеріалах Міжнародного енергетичного агентства (МЕА).
4. Мінфін США запросив інформацію щодо 100 суден через підозри у перевезенні нафти з рф.
— Міністерство фінансів США направило керуючим компаніям запит про 100 танкерів, які могли перевозити російську нафту у порушення західних санкцій.
— Повідомлення отримали 30 зарубіжних компаній. Розслідування ведеться, зокрема, по суднам, які могли бути залучені до транспортування нафти з далекосхідного порту Козьміно.
— Деякі танкери, могли завантажуватися в нафтоналивному порту Приморськ на березі Фінської затоки.
5. Росію відключили від міжнародної авіаційної доменної зони.
— Швейцарський провайдер SITA закриває доступ російським авіакомпаніям до міжнародної доменної авіаційної зони «.aero».
— У зоні «.aero» зареєстровано понад 200 сайтів, у тому числі 30 аеропортів і 15 авіакомпаній.
6. Єврокомісія планує подати у середу, 15 листопада, 12-й пакет санкцій проти росії, заявив голова європейської дипломатії Жозеп Боррель.
— Він включає нові списки персональних санкцій, нові експортні обмеження, включаючи алмази, заходи щодо зміцнення стелі цін на нафту, щоб обмежувати доходи росії, боротьбу з обходом санкцій.
7. Від ізраїльських банків вимагають відокремити активи клієнтів із російськими паспортами.
— Найбільший європейський депозитарій, Euroclear, у якому заблоковано більшість російських активів, висунув банкам Ізраїлю вимоги щодо громадян країни, які мають російський паспорт.
— Euroclear запропонував банкам сегрегувати цінні папери, які зберігаються на рахунках вихідців із росії. Euroclear наполягає, що всі, хто має російський паспорт, – їхні цінні папери мають бути сегреговані.
— Якщо у громадянина Ізраїлю, який навіть є податковим резидентом країни, є й російський паспорт, «його активи, що зберігаються в Euroclear, сегрегуються і переводяться на окремий рахунок, з якого папери не можна продати».
— Це стандартний прийом: депозитарії не знають кінцевих власників паперів і щоб випадково не пропустити санкційного клієнта готові блокувати будь-які активи, які можуть мати відношення до росії.
8. Іноземні компанії виводять гроші з Китаю швидше, ніж інвестують.
— У липні-вересні в Китаї зафіксовано дефіцит іноземних інвестицій у розмірі $11,8 млрд.
— Ця тенденція підживлюється побоюваннями щодо геополітичних ризиків, невизначеності внутрішньої політики, уповільнення темпів зростання та напруженості у відносинах між Китаєм та США, що спонукає компанії розглядати альтернативні ринки.
— Зниження курсу юаня по відношенню до долара та євро у поєднанні з перспективою отримання більш високих доходів від інвестицій за кордоном змушує підприємства переказувати кошти за кордон.
9. Туреччина рекордно наростила закупівлю нафти у рф.
— Трейдери очікують, що цього місяця поставки нафти Urals до Туреччини перевищать жовтневі 1,4 мільйона тонн.
— За даними LSEG, Туреччина закупила понад 800 тис тонн нафти Urals у російських портах протягом 1-15 листопада, що на 200 тис тонн більше, ніж за аналогічний період у жовтні.
— Туреччина імпортує більше дешевих російських барелів після того, як її найбільший нафтопереробний завод STAR, що належить азербайджанській SOCAR, уклав угоду з російською компанією «Лукойл» щодо термінових поставок цього сорту.
— Згідно з даними LSEG, Індія залишалася найбільшим покупцем нафтових вантажів сорту Urals, які завантажувалися з російських портів у жовтні, купивши щонайменше 5 млн тонн цього сорту.
10. Фінляндія з 15 листопада вводить заборону на перетин кордону з боку росії на велосипедах на невизначений термін, йдеться у повідомленні посольства рф у Гельсінкі.
— У пунктах пропуску Ваалімаа, Нуйямаа та Іматра аналогічні обмеження діють з 9 листопада.

Последние новости

Андрій Рева: БЕЗСМЕРТНИЙ СТЕРНЕНКО

Оператор, увага! Мотор! Знімаю! 1 травня 2025 року в Києві стався замах на блогера, волонтера і колишнього лідера одеського «Правого…

2 часа назад

Новости из США. 6 мая 2025

Новости из США. Вторник, 6 мая 2025. Сегодня в выпуске: • Премьер-министр Карни Трампу: «Канада не продается» • Трамп снова…

7 часов назад

Новий скандал за участю Алхім(Буряченко)

В інстаграмі (та й не лише там) зараз несеться черговий «мовний» (і не тільки) скандал із блогеркою Анною Алхім. Я…

7 часов назад

Загальні бойові втрати ворога з 24.02.22 по 07.05.25

Загальні бойові втрати противника з 24.02.22 по 07.05.25 орієнтовно склали / The estimated total combat losses of the enemy from…

7 часов назад

Том Купер: звіт про війну в Україні за 5 травня 2025 року

Всім привіт! Ось і перший огляд у травні цього року. Як це часто буває, це був тиждень заявленого та сприйнятого,…

20 часов назад

Поточні втрати рф внаслідок санкцій, станом на 06.05.2025

Інформація щодо поточних втрат рф внаслідок санкцій, станом на 06.05.2025 1. Рублева ціна російської нафти вперше за два роки впала…

20 часов назад