Інформація щодо поточних втрат рф внаслідок
санкцій, станом на 08.08.2022
1. Здатність росіян купувати їжу впала до багаторічних мінімумів.
— Купівельна спроможність доходів росіян у 2022 році впала по 18 із 24 базових продовольчих товарах. З 24 товарів продовольчого кошика по 18 товарам значно скоротилась можливість та кількість закупки.
— Хоча реальні доходи населення, за оцінкою росстату, впали лише на 0,8%, у перерахунку на фізичний обсяг продуктів, які може купити середня російська сім’я, люди стрімко збідніли до рівнів, яких статистика не бачила більше 10 років.
— Так, якщо 2021 року на середньодушовий дохід можна було купити за місяць 851,8 кг картоплі, то цього — лише 709,8.
— У перерахунку на картоплю росіяни збідніли до мінімуму з 2011 року, випливає із статистики.
— У перерахунку на ціну рису, борошна, чорного та білого хліба, вермішелі, маргарину та вершкового масла люди збідніли до мінімумів за всю історію спостережень (з 2011 року).
2. путін витрачає на в’язниці у 3,5 рази більше, ніж на високі технології.
— За підсумками 2021 року у високотехнологічні компанії росії було вкладено лише $800 млн — у 442 рази менше, ніж у США.
— Це в 3,5 рази менше витрат на в’язниці та колонії;
— У 30 разів менше витрат на утримання чиновників та органів держвлади;
— У 54 рази менше суми, яка була виділена на фінансування армії та держоборонзамовлення.
— За обсягами угод із високотехнологічними компаніями рф займає 38-е місце у світі, що суттєво нижче її позицій серед інших країн за розмірами економіки.
3. У росії не вистачає власних ліків.
— На сьогоднішній день частка іноземних виробників ліків на російському ринку в грошах становить 55% при загальному обсязі ринку 2,3 трлн руб, в кількісному вираженні — 33% з 6,5 млрд упаковок.
— Сьогодні російські оригінальні препарати займають частку 11% в рублях і 5% в упаковках.
— Вироблені в країні активні фармсубстанції використовуються лише у 20% ліків.
— Також на сьогоднішній день у росії відсутнє виробництво інтермедіатів – 87% усіх інтермедіатів виробляється в Китаї.
4. У рф заміна старих ліфтів на нові виявилася під загрозою зриву через зростання цін: у москві за півроку їх закупівлі знизилися на 98%.
— За 7 місяців 2022 року московська влада купила лише 35 штук, тоді як роком раніше — 2,2 тисячі.
5. Чистий прибуток «Русагро» знизився на 99% у першому півріччі.
— Чистий прибуток російської сільськогосподарської компанії «Русагро» у першій половині року склав 166 млн руб проти прибутку 16,7 млрд руб за аналогічний період минулого року.
— Чистий борг компанії становив 98,97 млрд руб, а чистий збиток — 1,78 млрд руб.
— «Русагро» — один із найбільших російських виробників цукру, м’яса та олійно-жирової продукції.
6. росіяни заборгували за житлово-комунальні послуги 804,5 млрд рублів за підсумками I кварталу 2022 року.
— Борги громадян за ЖКП за рік рекордно зросли на 7,6%, або на 56,6 млрд рублів і досягли 804,5 млрд рублів у I кварталі 2022-го порівняно з аналогічним періодом минулого року.
— Перед ресурсопостачальними організаціями борги зросли на 11%, перед керуючими компаніями — на 3%.
7. путін дозволив російським банкам призупиняти операції у валюті країн, які заморозили їх активи або вжили проти них інших обмежувальних заходів.
— У тому числі можуть бути заморожені перерахування та видача коштів.
8. Черговий російський банк «Уралсиб» ввів комісію за вхідні SWIFT-перекази у валюті в 5% (мінімум 25 доларів/євро), за вихідні – від 0,7% до 1% (мінімум 150, максимум 500 доларів/євро).
9. Банк росії обмежив деякі угоди на фондовому ринку.
— Протягом півроку депозитарії та реєстратори не зможуть проводити операції з цінними паперами, зарахованими з рахунків іноземних депозитаріїв чи уповноважених власників.
— У ЦБ також звернули увагу інвесторів на ризики, що виникають за участю у пропонованих брокерами угодах.
— Регулятор пояснив, що інвестори не зможуть вільно розпоряджатися придбаними паперами, а також заявили про відсутність гарантій отримання очікуваного фінансового результату.
10. Надходження до бюджету росії від Федеральної митної служби (ФМС) у липні знизилися на 34,3% порівняно з липнем минулого року.
11. Авіапарк РФ зменшився на 16% до липня 2022 року, який, до того ж, на 66% іноземний.
— За півроку літаків в експлуатації російських авіакомпаній поменшало на 175: у лютому їх було 1080, а в липні — 905 (без легкої авіації).
— 57 бортів законсервували, а ще 118 – втратили, у т.ч. 78 бортів затримано за кордоном.
— Найбільше в росії Airbus (295) і Boeing (257), а всього іноземних суден, включаючи ті, що на зберіганні менше 6 місяців, — 636 (66% авіапарку). Поставляли їх зазвичай уживаними: середній вік передачі був 8 років.
— Понад 90% іноземних літаків у лізингу. Захід заборонив їх обслуговувати і зажадав повернути, оцінивши залишкову вартість у $10 млрд. рф продовжила платити, але в рублях.
— Платежі з лізингу складають близько $3 млрд на рік (з розрахунку виплати: 50% літака за 10 років). Для порівняння: держпрограма розвитку авіагалузі до 2030 р., за якою обіцяють зробити 1036 своїх літаків, коштує $12,8 млрд.
12. Сенатори США закликали адміністрацію Байдена визнати росію спонсором тероризму.
— Демократ Річард Блюменталь і республіканець Ліндсі Грем заявили, що підштовхуватимуть Конгрес до ухвалення такого рішення незалежно від підтримки Байдена.
— Але сподіваються, що «президент зробить це добровільно».
13. Бренди Sandro та Maje оголосили про свій вихід з рф. Французька Groupe SMCP ухвалила рішення про вихід своїх брендів із рф.
14. Siemens Energy розпочала реструктуризацію бізнесу в росії.
— Компанія планує завершити вихід до кінця 2022 фінансового року.
— У звіті Siemens Energy зазначає, що санкції ЄС після 10 липня стали істотно впливати на ділову активність компанії в рф і не виправдовують продовження роботи в країні.
— При цьому компанія продовжить обслуговувати обладнання для «Північного потоку-1».