6. Китайські хакери здійснили кібератаку на системи прослуховування суду в США.
— Кібератака, яку пов’язують з китайським урядом, проникла в мережі американських провайдерів, ймовірно, отримавши доступ до інформації з систем, які федеральний уряд використовує для санкціонованих судом прослуховувань.
— За словами джерел WSJ, хакери могли мати доступ до мережевої інфраструктури, яка використовується для виконання законних запитів США про надання даних зв’язку, протягом декількох місяців або довше, що становить серйозну загрозу національній безпеці.
— Кібератаки, зокрема, зазнали компанії Verizon Communications, AT&T і Lumen Technologies.
— Згідно з федеральним законодавством, телекомунікаційні та широкосмугові компанії повинні дозволяти владі перехоплювати електронну інформацію за рішенням суду.
— Кібератака була здійснена китайською хакерською групою, яка отримала назву «Соляний тайфун».
Інформація щодо поточних втрат рф внаслідок
санкцій, станом на 05.10.2024
1. Половина снарядів, які росія використовує у війні проти України, надходять з Північної Кореї.
— Половина снарядів росії, а це приблизно три мільйони на рік, було поставлено Північною Кореєю.
— Путін під час візиту до КНДР підписав угоду з Кім Чен Іном і став «залежним» заради успіхів на війні в Україні. Незважаючи на те, що багато снарядів вважаються несправними, саме їхня велика кількість є перевагою для рф.
— Однак, незважаючи на наявність великої кількості снаряів, рф зазнає великих втрат. За день окупанти втрачають 1200 солдатів, серед яких 480 – у боях за Покровськ.
— Крім того, росія не здатна одночасно відвойовувати Курську область та вести наступ на Покровськ без додаткової мобілізації.
2. Норвегія зберегла лідерство постачання газу до ЄС.
— Норвегія, винятковий лідер з експорту газу з третього кварталу 2022 року, досягла вражаючого обсягу постачання 21,7 млрд куб м за липень-вересень цього року.
— У третьому кварталі поточного року росія знову перевершила Сполучені Штати щодо обсягу постачання газу до Європейського союзу.
— Обсяг постачання газу з росії до ЄС досяг 13,3 млрд куб м за вказаний період, перевищивши обсяги другого кварталу на 0,3 млрд куб м. Частка російських компаній в імпорті до країн Євросоюзу зросла до 19,4 відсотка з попередніх 17 відсотків, що є рекордним показником із початку 2022 року.
— Протягом минулого кварталу росія продовжувала активно експортувати газ через трубопроводи, збільшивши обсяг поставок на 8 відсотків за квартал і майже на 13 відсотків за рік, досягаючи 8,6 млрд куб м, у той час як експорт ЗПГ минулого кварталу склав 4,7 млрд куб м.
— На тлі цього, американські постачальники знизили обсяг імпорту ЗПГ на чверть за квартал і на третину за рік, скоротивши його до 9,5 млрд. куб.
3. Жовтневі ціни на російську нафту Urals за барель на $5 вищі за граничну ціну на тлі зростання марки Brent.
— Ціни на жовтневу нафту марки Urals у російських портах Балтійського та Чорного морів знову піднялися вище $65 за барель, що на $5 вище граничної ціни, встановленої західними країнами.
— Ціни на нафту зросли в четвер, оскільки посилилися побоювання, що регіональний конфлікт, що розширюється, на Близькому Сході може порушити світові потоки сирої нафти.
— У п’ятницю ф’ючерси на нафту марки Brent знову виросли на 55 центів, або 0,7%, до $78,17 за барель за 08:31 GMT.
— Зростання цін на нафту Urals збільшить доходи росії від продажу нафти. Ціни на нафту Urals в основному залишаються вищими за граничний рівень у $60 з початку цього року і раніше перевищували $65 за барель наприкінці серпня.
— Наприкінці 2022 року G7 — США, Канада, Великобританія, Італія, Франція, Німеччина та Японія — разом із Європейським союзом та Австралією ввели обмеження на продаж російської нафти на умовах free-on-board у розмірі 60 доларів за барель, прагнучи скоротити доходи росії від експорту нафти морським шляхом у межах санкцій.
— Індія, основний покупець російської нафти, що поставляється морем, не приєдналася до західних санкцій проти росії, але дотримується міжнародної політики санкцій, включаючи обмеження цін.
4. Потоки очищеного палива з росії зросли у вересні, оскільки збільшення поставок дизельного палива та мазуту допомогло підняти експорт із багаторічного мінімуму, який спостерігався в попередньому місяці.
— Згідно з даними, зібраними аналітичною компанією Vortexa Ltd, минулого місяця експорт нафтопродуктів країни зріс приблизно до 2,1 мільйона барелів на день. Це на 9% вище, ніж у серпні, коли поставки впали майже до найнижчого місячного обсягу за останні роки.
— Середні чотиритижневі потоки сирої нафти зросли до 3,26 мільйона барелів на день протягом тижня до 29 вересня.
5. Незважаючи на продовження війни в Україні та внесення росією більшості західних країн до списку «недружніх», безліч іноземних інвесторів продовжують вкладатися в російські акції, сподіваючись отримати надприбутки, коли санкції буде знято.
— Агентство поговорило з десятками інвесторів з початковими портфелями від $11 до $550 тис., які на питання про етичність купівлі російських акцій під час війни наводили паралелі з Європою, яка продовжує споживати російський газ, або нафтотрейдерами, які також отримують надприбутки.
— Водночас багато хто з опитаних зізнавався, що спочатку розраховували на швидше завершення війни в Україні, і діяли, виходячи з цього.
— Найчастіше іноземці інвестують у депозитарні розписки – сертифікат, що засвідчує право власності на цінні папери.
— Депозитарні розписки на російські активи, як і раніше, обертаються за кордоном. Цей інструмент, придуманий сто років тому, до 2022 року перетворився на глобальний ринок обсягом $4,14 трлн.
— При цьому росія в 2023 році була шостим за величиною емітентом депозитарних розписок у світі, і такі угоди все ще не суперечать західним санкціям.
6. Найбільший банк Кіпру, Bank of Cyprus, закрив приблизно 20 тисяч рахунків, що належали близько 7 тисячам клієнтів із російським громадянством, після початку війни в Україні.
— Bank of Cyprus розпочав санацію клієнтського портфеля банку ще у 2014 році після введення антиросійських санкцій, що послідували у відповідь на приєднання Криму.
— На момент початку санації клієнтського портфеля банку у 2014 році на росіян припадало 4% клієнтського портфеля. Сьогодні ця частка становить лише 0,4%.
— За словами представника Bank of Cyprus, при ухваленні рішення про те, яким клієнтам закрити рахунок, банк керувався «міжнародними стандартами комплаєнсу» та власною політикою з управління ризиками.