Категории: Экономика

Поточні втрати рф внаслідок санкцій, станом на 05.01.2024

Інформація щодо поточних втрат рф внаслідок
санкцій, станом на 05.01.2024
1. ООН прогнозує уповільнення економічного розвитку росії у 2024 році, її ВВП може зрости трохи більш як на 1%. Про це йдеться в Доповіді про світове економічне становище та перспективи 2024 року.
— Економіка росії у 2023 році зросла на 2,7% після скорочення на 2,1% у 2022 році.
— Проте, економіка рф дедалі більше відчуває негативний вплив санкцій та зниження експортних надходжень.
— Через обмеження ціни на нафту на рівні $60 за барель, встановленого країнами G7, росія пішла на значні знижки для таких великих покупців енергоносіїв, як Китай та Індія.
— Видобуток і експорт природного газу значно впав через різке скорочення поставок до Євросоюзу.
— Значні труднощі й затримки з перерахуванням доларової експортної виручки у фінансову систему рф призвели до стрімкої девальвації національної валюти в другій половині 2023 року.
— Очікується, що у 2024 році бюджетні витрати зростуть більш як на 25% — з акцентом на ВПК.
2. США мають намір запровадити нові санкції проти військово-технічного співробітництва рф із КНДР та Іраном.
— Про це заявив координатор зі стратегічних комунікацій у Раді нацбезпеки Білого дому Джон Кірбі.
— «Ми продовжимо оприлюднювати інформацію та викривати ці угоди зі зброєю, бо не можемо дозволити іншим державам приховано допомагати російській військовій машині», – наголосив представник Білого дому.
3. Колишній президент США Дональд Трамп міг отримати близько 7,8 мільйона доларів від урядів іноземних країн під час свого президенства, що може бути порушенням конституційної норми у країні.
— Про звʼязок Трампа з урядами іноземних країн йдеться у звіті демократів Комітету з питань нагляду й підзвітності Палати представників.
— Автори звіту стверджують, що Трамп порушив конституційну заборону винагороди, яка стосується будь-якої ділової операції, «за допомогою якої іноземний уряд міг би непомітно заслужити прихильність».
— Уряд Китаю та повʼязані з ним організації витратили понад 5,5 мільйона доларів на оренду нерухомості Трампа.
— Китай очолює список країн, які «вливали кошти у бізнес Трампа» за його президентства.
— Серед інших країн, які «вливали» кошти у нерухомість колишнього президента США — Саудівська Аравія (щонайменше 615 тисяч доларів), Катар, Кувейт та Індія.
4. Фінляндія вирішила заборонити імпорт російського зрідженого природного газу цього року, обмеження набудуть чинності з початку 2025 року, заявив міністр охорони навколишнього середовища та клімату Фінляндії Кай Мюккянен.
5. Уряд Швеції вирішив припинити надавати допомогу з метою розвитку Малі через позицію африканської країни щодо росії. Про це заявив міністр зовнішньої торгівлі та міжнародного співробітництва Швеції Йоган Форсселль.
— За останні десять років Швеція надала Малі понад 3,5 мільярда шведських крон (понад 340 мільйонів доларів) у вигляді допомоги на розвиток.
— Це рішення щодо Малі є частиною зусиль шведського уряду щодо реорганізації окремих напрямків двосторонньої допомоги країнам Африки.
— Однією з причин такого рішення є те, що Малі голосувала проти резолюцій ООН, які вимагали від росії вивести свої війська з України.
6. Влада Литви розглядає можливість відмови від російської як мови навчання в школах, при цьому не виключено запровадження викладання українською. Про це заявив міністр освіти, науки та спорту Гінтаутас Якштас.
— Міністр вважає, що в системі освіти необхідно орієнтуватися офіційними мовами ЄС.
7. Кадиров запропонував США зняти з його родини санкції в обмін на полонених українських бійців.
— Кремлівська маріонетка в окупованій рф Ічкерії Рамзан Кадиров запропонував США зняти з його родини санкції в обмін на полонених бійців Збройних сил України.
— Кадиров заявив, що віддає список з українськими полоненими, яких російські окупанти взяли у полон у Донецькій та Луганській областях та його пропагандисту Скотту Ріттеру, який прибув разом з делегацією до Грозного.
— Раніше «гість» Кадирова був засуджений за педофілію.
Інформація щодо поточних втрат рф внаслідок
санкцій, станом на 04.01.2024
1. Російська нафта втрачає конкурентоспроможність в Індії через зростання цін.
— Імпорт сирої нафти в Індію з росії в листопаді був найдорожчим за рік, що відображає зменшення знижок на паливо.
— Нафтопереробники третього за величиною споживача нафти в світі платили в середньому 85,90 доларів за барель за поставки від свого найбільшого постачальника, що на 1,8% більше порівняно з 84,46 долара в жовтні.
— У той час як імпорт Індії з росії зріс на 6,2% за місяць до 1,68 мільйона барелів на день у листопаді, імпорт з Іраку зріс на 21,4%, перетнувши позначку в 1 мільйон вперше з лютого, згідно з даними постачальника даних Kpler.
— Поставки з росії до Індії впали до 1,48 мільйона барелів на день у грудні, за даними Kpler, оскільки шість танкерів, що перевозили нафту марки Sokol з Далекого Сходу країни, не змогли доставити через посилення санкцій.
2. За цей рік рубль послабшав майже на 30%.
— Це найгірший результат для російської валюти з 2015 року, коли ослаблення рубля становило 31,4%.
— За даними Мосбіржі, в останній торговий день 2023 за долар давали трохи більше 90 рублів.
— Позначку в 100 рублів за долар рубль за 2023 рік пробивав двічі: у жовтні та серпні. До цього долар на такій висоті бачили лише наприкінці лютого та у березні 2022 року, тобто після початку війни та введення санкцій.
— Експерти припускають, що вже у третьому чи четвертому кварталах 2024 року росіяни знову зможуть побачити долар по 100 рублів, якщо не продовжать дію указу «Про обов’язковий продаж валютного виторгу експортерами на біржі», який завершується в середині квітня 2024 року.
— Після завершення його на біржі знову може почати формуватися дефіцит іноземної валюти, оскільки через зниження експортної виручки і збільшення обсягів імпорту скорочується профіцит поточного рахунку платіжного балансу торгових операцій росії.
— За даними Центробанку рф, за період із січня по листопад 2023 року він скоротився більш ніж у 4 рази, до $50,5 млрд.
— Ослаблення рубля може бути пов’язане як зі зниженням загальносвітових цін на вуглеводні, так і з подальшими санкціями, які ускладнять умови роботи експортерам нафти та газу з рф.
3. У 2024 році вартість нових іномарок в росії може зрости в межах 20-40% і досягти середньої ціни в 3 млн рублів.
— Експерти вважають, що меншою мірою подорожчають китайські автомобілі, сильніше за інші — корейські.
— На вартість машин із КНР впливатиме поступове насичення ринку (вони займуть до його половини) та підвищення конкуренції.
— На вартість продукції автопрому Південної Кореї вплине нещодавнє рішення уряду про обмеження експорту до росії будь-яких авто, вироблених на її території, з об’ємом двигуна понад два літри.
— Вже сьогодні середня вартість нової іномарки у росії становить 2,8 млн рублів.
— При цьому в бюджетній категорії автомобілів вартістю до 1,5 млн рублів на ринку зараз представлена лише продукція «АвтоВАЗу».
4. Євросоюз продовжує посилювати свою риторику щодо москви, позиція держав-членів ЄС, а також керівних органів в особі Європарламенту та Єврокомісії залишається непорушною.
— В Брюсселі вже готують 13-й і 14-й пакети антиросійських заходів. Про це повідомив чеський депутат у Європарламенті Томаш Здеховскі.
— Поки зміст нових пакетів санкцій, що готуються, залишається в таємниці.
— Євросоюз не скасує санкції, навіть якщо бойові дії в Україні завершаться і буде підписано або мирний договір, або угоду про припинення вогню.
— Не усунуто обставини, першопричини, через які вони були введені.
5. Міжнародне агентство з атомної енергії (МАГАТЕ) заявило, що його експертам вперше заборонили перевірити реакторні зали трьох енергоблоків окупованої росіянами Запорізької АЕС.
— Експерти МАГАТЕ досі не можуть отримати доступ до всіх частин станції, і протягом останніх двох тижнів їх не допускають до реакторних залів енергоблоків №№ 1, 2 і 6.
— Там розміщені сердечники реакторів та відпрацьоване ядерне паливо.
— У турбінні зали третього, четвертого та шостого блоків інспекторів не пускають досі.
— Крім того, планувалося, що 19 грудня їм нададуть доступ на дахи реакторних блоків, цього досі не сталося.
6. У Казахстані припинили трансляцію понад десяти російських каналів.
— Оператор супутникового та інтернет-мовлення TVCOM припинив трансляцію російських телеканалів сімейства ТОВ «ПКВС Казахстан».
— У компанії пояснили, що ухвалили таке рішення в рамках «зниження кількості каналів з інформаційним порядком денним».
— У листопаді за рішенням влади Казахстану в країні заблокували портал Sputnik24, який дозволяв дивитися «Перший канал», «Росію 1», «Росію 24», НТВ та Russia Today. У серпні за «пропаганду екстремізму» було заблоковано сайт телеканалу «Царгород».
7. У Литві судитимуть підозрюваного в постачанні зброї рф в обхід санкцій.
— Окружна прокуратура Вільнюса передала до суду справу, за якою жителя литовської столиці звинувачують у контрабанді зброї в росію та порушенні міжнародних санкцій проти рф.
— Прокуратура висунула обвинувачення 47-річному чоловіку та його підприємству, яке у 2019-2021 роках займалося перевезеннями зброї, її частин і боєприпасів до рф та з росії через Киргизстан.
8. НАЗК внесло виробника продуктів Vici до переліку міжнародних спонсорів війни.
— «Після початку повномасштабного вторгнення росії в Україну, представники Viciunai Group обіцяли, що компанія піде з російського ринку, натомість Vici не зупиняє свої потужності у рф, шукає нових працівників та сплачує значні податки до бюджету агресора», — пояснили в НАЗК.
— Виробничий комплекс ТОВ «Вичюнай-русь» є найбільшим підприємством Viciunai Group, на якому працюють 1500 працівників. Він знаходиться в Калінінградській області, а його чистий прибуток за 2022 рік збільшився на 156% (до 20 млн дол).
— Дочірня компанія Viciunai ТОВ «БалтКо», бувши офіційним представником компанії в росії, надає там послуги з перевезення продуктів рибної кулінарії, рибної переробки, сурімі й морепродуктів. Її чистий прибуток за 2022 становив 2,5 млн дол. США.

Последние новости

Андрій Рева: БЕЗСМЕРТНИЙ СТЕРНЕНКО

Оператор, увага! Мотор! Знімаю! 1 травня 2025 року в Києві стався замах на блогера, волонтера і колишнього лідера одеського «Правого…

4 часа назад

Новости из США. 6 мая 2025

Новости из США. Вторник, 6 мая 2025. Сегодня в выпуске: • Премьер-министр Карни Трампу: «Канада не продается» • Трамп снова…

8 часов назад

Новий скандал за участю Алхім(Буряченко)

В інстаграмі (та й не лише там) зараз несеться черговий «мовний» (і не тільки) скандал із блогеркою Анною Алхім. Я…

8 часов назад

Загальні бойові втрати ворога з 24.02.22 по 07.05.25

Загальні бойові втрати противника з 24.02.22 по 07.05.25 орієнтовно склали / The estimated total combat losses of the enemy from…

8 часов назад

Том Купер: звіт про війну в Україні за 5 травня 2025 року

Всім привіт! Ось і перший огляд у травні цього року. Як це часто буває, це був тиждень заявленого та сприйнятого,…

21 час назад

Поточні втрати рф внаслідок санкцій, станом на 06.05.2025

Інформація щодо поточних втрат рф внаслідок санкцій, станом на 06.05.2025 1. Рублева ціна російської нафти вперше за два роки впала…

21 час назад