Інформація щодо поточних втрат рф внаслідок
санкцій, станом на 03.01.2023
.
1. Влада Німеччини обговорює конфіскацію заморожених через санкції російських активів для відновлення України, але остаточну позицію з цього питання ще не виробили.
— Як один із варіантів у Німеччині розглядають можливість конфіскації активів у тих росіян, чия причетність до конфлікту в Україні доведена.
2. США та інші країни почали тиснути на Швейцарію, щоб отримати доступ до російських активів задля відновлення України після війни.
— Швейцарія заблокувала російських фінансових активів на суму близько 7,5 млрд франків плюс 15 об’єктів нерухомості.
— Федеральний уряд Швейцарії відреагував на дискусії і створив робочу групу з вивчення цього питання.
3. Болгарська компанія «Булгаргаз» та турецька державна компанія «Боташ» підписали газову угоду, яка передбачає доступ до терміналів та газопереносної мережі турецької компанії.
— Договір буде укладено на 13 років.
— Турецька державна енергетична компанія транзитуватиме до 2036 року до Болгарії до 1,5 млрд кубометрів природного газу на рік, який болгарський державний постачальник «Булгаргаз» купуватиме та розвантажуватиме на п’яти турецьких терміналах для регазифікації зрідженого блакитного газу.
4. Французька інжинірингова компанія GTT (Gaztransport & Technigaz), оголосила про зупинення роботи в росії.
— Компанія є світовим лідером з виробництва мембранних контейнерних систем для перевезення та зберігання зрідженого природного газу (ЗПГ).
— Також припинено співпрацю із російською «Зіркою» за контрактом про будівництво 15 газовозів криголамного класу.
5. Данський виробник насосного обладнання Grundfos продає свої російські та білоруські активи місцевому керівництву.
— Бренд Grundfos та інші права на інтелектуальну власність не є частиною угоди і, отже, залишаться повністю у власності компанії.
Grundfos є найбільшим виробником насосів у світі, який базується в Данії та налічує понад 19 000 співробітників по всьому світу.