Категории: Экономика

Поточні втрати рф внаслідок санкцій, станом на 02.11.2023

Інформація щодо поточних втрат рф внаслідок
санкцій, станом на 02.11.2023
1. Російська економіка все більше мілітаризується.
— Бюджет рф на 2024 рік передбачає збільшення видатків на оборону майже на 70% — до 10,8 трлн рублів, що становить майже третину всіх видатків. Витрати на військовий сектор утричі перевищать витрати на освіту, охорону здоров’я та екологію разом узяті.
— Бюджетні перспективи ґрунтуються на хитких припущеннях. У проекті передбачається, що нафтогазові доходи в 2024 році зростуть більш ніж на чверть і становитимуть 11,5 трлн рублів, очікуючи, що нафта марки Brent коштуватиме в середньому $85 за барель, а Urals — $70. У разі зниження цін на нафту доходи будуть нижчими за заплановані.
— Зростання ВВП також може не виправдати очікувань. Міністерство фінансів заклало у прогноз на 2024 рік 2,3%, що більш ніж удвічі перевищує прогноз МВФ.
— Навіть якщо російський уряд зможе отримувати достатньо доходів для фінансування своєї військової машини, довгострокові економічні перспективи залишаються похмурими.
— Девальвований рубль робить імпорт дорожчим, що призводить до зростання інфляції та змушує російський Центральний банк підтримувати високі відсоткові ставки, придушуючи інвестиції. Підвищення податків ще більше стримуватиме зростання.
2. Експорт нафтопродуктів з рф продовжує падати.
— Експорт російських нафтопродуктів впав до 17-місячного мінімуму після тимчасової заборони на постачання дизельного палива і сезонного ремонту, що обмежило нафтопереробну діяльність.
— Поставки нафтопродуктів впали до 2,2 мільйона барелів на день за 28 днів жовтня.
— Це найнижчий показник із травня 2022 року і приблизно на 3% менше, ніж у вересні та роком раніше.
— Поставки сирої нафти рф перевищили цільовий показник, встановлений у рамках угоди ОПЕК+. Про це свідчать останні дані відстеження танкерів.
— Проте потоки палива опинилися під тиском через обмеження виробництва, оскільки російські нафтопереробні заводи ще не повністю завершили планове технічне обслуговування, яке має тривати ще наступного місяця.
3. У російського бізнесу почнуть відбирати валюту за відмову конвертувати її в рублі.
— Чиновники рф готують штрафи для тих, хто продовжить приховувати валюту від держави.
— У разі відмови конвертувати валюту в рублі, експортерам доведеться віддати від 75% до 100% захованої виручки. Такий законопроект у четвер до Держдуми внесла група депутатів.
— З 16 жовтня найбільші нафтогазові, металургійні, хімічні та зернові компанії зобов’язані розміщувати щонайменше 80% валютної виручки у російських банках, та продавати щонайменше 90% цього обсягу на ринку.
4. У росії частка компаній, які планують підняти відпускні ціни на свою продукцію, збільшується четвертий місяць поспіль і досягла максимуму з перших місяців війни.
— Рівень інфляційних очікувань бізнесу, за оцінкою Центробанку рф, досяг 24,3% — на стільки кількість підприємств, які планують підвищення цін, перевищила кількість тих, хто має намір тримати їх стабільними чи знижувати.
— Роздрібні мережі готуються протягом найближчих трьох місяців до підвищення цін на 13,8% у річному вираженні.
— Це більш ніж удвічі вище за офіційну споживчу інфляцію, яку Мінекономіки росії оцінює в 6,7%, і в 3,5 рази перевищує 4-відсоткову мету Центробанку.
5. Країни Європейського союзу (ЄС) збираються скоротити імпорт російського газу до 40-45 млрд куб. м. вже у 2023 році, — повідомлення американського Держдепу за підсумками чергового засідання цільової робочої групи США—ЄС з енергетичної безпеки.
6. США ввели нові санкції проти росії
— Зазначається, що під обмеження потрапили понад 30 фізичних і майже 200 юридичних осіб:
— Безпрозванних Олексій Сергійович — заступник Мінторгу РФ;
— Євтухов Віктор Леонідович — заступник Мінторгу РФ;
— Захаров Александр Вячеславович — конструктор дрона-камикадзе «Ланцет».
— Також під обмеження потрапили громадяни Ірландії, Швейцарії, Кіпру, Швеції, Латвії, Туреччини.
Юридичні особи, які потрапили під санкції
— МДТУ імені М. Е. Баумана
— Науково-технічний центр «Газпром нафти»
— Підприємство «Газпром нафта — Каталітичні системи»
— ФАУ «Роскапстрой»,
— СПГ-завод «Арктик СПГ-2»
— Корпорації «Аеон».
— Окремо США запровадили обмеження проти ХКФ-банку, «Російського стандарту», ВБРР, Абсолют банку, АФК «Система» і венчурного фонду Sistema SmartTech.
— Під обмеження потрапили компанії з Туреччини, ОАЕ, Китаю, Люксембургу, Сінгапуру.
7. Казахстан готовий наростити постачання нафти та урану до Франції, а також націлений розвивати торговий коридор в обхід росії, заявив президент республіки після переговорів з Макроном в Астані.
— Казахстан залишається одним із основних постачальників сирої нафти на французький ринок, і готовий збільшити обсяги експорту.
— Слідом за нафтою Казахстан готовий постачати до Франції більше палива для АЕС, оскільки атомна енергетика становить 63% в енергетичному секторі Франції.
8. У НАЗК внесли NESTLE в список спонсорів війни.
— Через 80 років після Другої світової війни Nestle знову «годує» агресора. Швейцарська корпорація Nestle є одним з найбільших виробників продуктів харчування у світі, вона веде бізнес в 187 країнах світу.
— Попри російську агресію, Nestle продовжує працювати в рф, постачати товари агресору та розширювати свою російську виробничу базу.
— Це і стало підставою для внесення компанії до переліку міжнародних спонсорів війни Національним агентством з питань запобігання корупції (НАЗК).
9. Binance припинить співпрацю з платіжною системою Advanced Cash.
— Компанія Advanced Cash, також відома як AdvCash, уклала партнерство з найбільшою криптобіржею у 2019 році, її сервіс дозволяв переказувати кошти між Binance та найбільшими російськими банками, включаючи Сбербанк та Альфа Банк.

Последние новости

Лачен розкритикував Єрмака: Відправте вже його кудись послом

Відомий блогер та волонтер Ігор Лаченков (Лачен) розкритикував очільника Офісу Президента Андрія Єрмака, та закликав звільнити його з посади. Про…

17 минут назад

Загальні бойові втрати ворога з 24.02.22 по 10.04.25

Загальні бойові втрати противника з 24.02.22 по 10.04.25 орієнтовно склали / The estimated total combat losses of the enemy from…

23 минуты назад

Поточні втрати рф внаслідок санкцій, станом на 09.04.2025

Інформація щодо поточних втрат рф внаслідок санкцій, станом на 09.04.2025 1. Мінфін рф визнав загрозу бюджетним надходженням. - Мінфін росії…

14 часов назад

Трамп призупинив нові тарифи на 90 днів, але підвищив мита для Китаю до 125%

США запроваджують 90-денну паузу з митом у 10% для держав, які не відповіли на підвищення митних тарифів. Водночас для Китаю тариф збільшено…

14 часов назад

Китай підвищив тарифи на товари зі США до 84%

Китай відповів на нові тарифи, запроваджені Трампом, оголосивши про підвищення мит на товари зі США до 84%. Про це пише видання Bloomberg.…

19 часов назад