Категории: Экономика

Поточні економічні втрати рф внаслідок санкцій, станом на 25.05.2022

Інформація щодо поточних втрат рф внаслідок
санкцій, станом на 25.05.2022
1. Дефолт росії майже неминучий.
— Мінфін США не продовжить ліцензію, що дозволяє рф проводити виплати для обслуговування зовнішнього боргу із заморожених резервів. Термін ліцензії сплив 25-го травня о 07:01.
2. Зростання цін на продукти у квітні на Камчатці прискорилося до 18%, у Новосибірській області — до 24%.
3. Благодійні фонди в росії заявили про скорочення пожертвувань.
• Вони зіткнулися з проблемами після відключення Apple Pay, Google Pay та PayPal.
• Як повідомили у провідних фондах, серед основних проблем — зменшення кількості пожертвувань, а також зростання цін на медикаменти та розхідники.
4. Брокерські рахунки в рф скоротилися на рекордну суму.
За підсумками березня 2022 року кількість грошей приватних інвесторів скоротилася на 27%, з 950,4 млрд. рублів до 689,7 млрд. рублів. Це стало одним із найпотужніших відтоків грошей в історії ринку.
5. Експорт труб із РФ у 2022 році впаде на 34%, до 1,06 млн т, спрогнозував Фонд розвитку трубної промисловості.
• Засновники фонду: 8 найбільших заводів – виробників труб, що входять до Трубної металургійної компанії (ТМК) та Об’єднаної металургійної компанії (ОМК), випускають 65–70% усіх труб у РФ.
• Експорт цих труб скорочується через повне припинення або зниження поставок до «недружніх країн».
6. Зростання цін на нові авто в росії триває. Вартість машин зросла настільки, що вони стали одними з найдорожчих у світі. Деякі авто у рф у 1,5-2 рази дорожчі, ніж в інших країнах.
• Hyundai Accent/Solaris: росія — $24 714, США — $16 645, Китай — $11 117;
• Dacia/Renault Duster: росія — 27 484 євро, Румунія — 15 300 євро, Бразилія — 20 730 євро;
• Nissan Qashqai/Rogue Sport: росія — 39 697 євро, Німеччина — 24 831 євро, США — 23 077 євро;
• Mazda CX-5: росія — 44 929 євро, Німеччина — 29 590 євро, Франція — 32 200 євро, США — 24 466 євро;
• Volkswagen Tiguan: росія — 57 329 євро, Німеччина — 30 625 євро, США — 24 690 євро;
• Toyota RAV4: росія — 45 371 євро, Німеччина — 36 190 євро, Бельгія — 37 700 євро, США — 25 142 євро.
7. ЄС у рамках санкцій заморозив активи російських олігархів на суму близько 10 мільярдів євро.
8. Європа відновила закупівлю нафти в ОАЕ.
Об’єднані Арабські Емірати після дворічної перерви відновили постачання нафти до Європи, де покупці шукають заміну російському ресурсу.
9. Німеччина замінить російське вугілля південноафриканським.
Німеччина восени планує припинити імпорт російського вугілля, замінивши його поставками з Південно-Африканської республіки.
10. Корея відмовилася будувати танкери для «Арктік СПГ 2».
Південнокорейська верф DSME заявила, що не отримала платіж за один із танкерів. Контракт із Совкомфлотом буде розірвано на всі три судна.
11. Норвезька енергетична компанія Equinor йде з росії та припиняє свою участь у всіх спільних проектах.
12. Daewoo відмовилась будувати LNG-танкери для росіян.
Південно-корейська Daewoo розірвала з росією договір на будівництво трьох LNG-танкерів.
13. Marks & Spencer піде з росії.
Британський виробник одягу Marks & Spencer, який припинив діяльність у росії 3 березня, вирішив повністю піти з російського ринку.
14. Nike йде з Росії.
Компанія повідомила, що не зможе «в найближчому майбутньому» організувати постачання товарів і буде змушена закрити монобрендові магазини.
Volodymyr Omelyan

Інформація щодо поточних втрат рф внаслідок
санкцій, станом на 24.05.2022
1. За оцінками видання Forbes, путінські «воїни» втратили в Україні техніки на $13 млрд!
2. Рекордна кількість флагманської російської нафти марки Urals (близько 62 млн барелів), знаходяться на судах у морі, оскільки трейдери не змогли знайти покупців на нафту.
• експорт російської морської нафти в травні впав до 6,7 млн барелів на добу, що приблизно на 15% менше, ніж 7,9 барелів на добу у лютому.
• Обсяг сирої нафти марки Urals, яка застрягла на воді в 3 рази перевищує середній довоєнний показник, оскільки покупців на неї майже немає.
3. Китай приєднується до санкцій на постачання ЗПГ-обладнання (обладнання для зрідженого газу) до росії. Компаніям КНР рекомендовано припинити роботу з «Арктіком ЗПГ-2» — заводом «Новатека», який мав стати найбільшим у росії.
4. Міненерго США оголосило про вивільнення з резервів 40 млн барелів нафти для стримання високих цін на енергоносії через російську війну проти України.
• З резерву вивільнять до 40,1 мільйона барелів сирої нафти з поставкою у червні-серпні.
• Заявки від компаній на поставки приймаються до 1 червня, а до 10 червня всі контракти будуть укладені.
• Американський нафтовий резерв має найбільший у світі запас сирої нафти для надзвичайних ситуацій. Федеральні запаси зберігаються в підземних соляних печерах на чотирьох сховищах у Техасі та Луїзіані.
5. Ретейлери Apple в росії «re:Store» та «iPort», почали закривати магазини, перенаправляючи дефіцитну техніку в точки з більш високим трафіком. Вже «тимчасово закриті» 8 точок у Москві та частина у регіонах.
6. Фінська Fennovoima, яка раніше розірвала контракт із «Росатомом» на будівництво АЕС «Ханхіківі-1», тепер відкликає заявку на дозвіл на будівництво станції.
7. Швейцарський концерн Sulzer йде з росії. Швейцарський концерн Sulzer, який, зокрема, спеціалізується на виробництві та сервісному обслуговуванні промислових машин та обладнанні для нафтової та нафтохімічної галузі, оголосив про рішення піти з російського ринку.
• Sulzer випускає насоси, верстати та інше промислове обладнання для нафтової, нафтохімічної, целюлозно-паперової та інших галузей, а також займається їх сервісним обслуговуванням.
• Портфель замовлень за 2021 рік становив близько 3,2 млрд швейцарських франків.
8. d&b audiotechnik призупинив усі поставки продукції та подальші інвестиції в рф і не відновить їх до закінчення війни. d&b audiotechnik — німецький виробник гучномовців та підсилювачів. Устаткування d&b в основному використовується на ринках оренди та установки.
9. Zynga призупинили установку, монетизацію та маркетингову підтримку всіх ігор у рф та білорусі.
• Найвідомішою грою Zynga є FarmVille – симуляція управління фермерським господарством у реальному часі.
Zynga — американський розробник онлайн-ігор. Компанія насамперед спеціалізується на мобільній платформі.
10. Zetor припиняє будь-яку співпрацю з рф.
Zetor Tractors as – чеський виробник сільськогосподарської техніки. Компанія виробляє трактори та комплектуючі для них (двигуни або трансмісії).
11. Zendesk призупинили всю діяльність з продажу в рф та білорусі.
• Для невеликої кількості існуючих клієнтів, відповідно до санкцій та експортного контролю, будуть виконуватися поточні зобов’язання, але після закінчення терміну дії підписки припинять ці відносини.
Zendesk – американська технологічна компанія – це веб-сервіс з низкою програм для підтримки клієнтів та відвідувачів. Він допомагає співробітникам, менеджерам та адміністраторам допомагати клієнтам на ходу.
12. Zegna Group призупинили всі поставки та виробництво для російських партнерів. Zegna – італійський будинок моди класу люкс.

Последние новости

Валерій Залужний: Нова природа війни змінила сутність основ глобальної безпеки

Виступ Надзвичайного і Повноважного посла України у Великій Британії і Північній Ірландії, Головнокомандувача ЗСУ (2021–2024) Валерія Залужного на Форумі оборонних…

5 часов назад

Загальні бойові втрати ворога з 24.02.22 по 29.04.25

Загальні бойові втрати противника з 24.02.22 по 29.04.25 орієнтовно склали / The estimated total combat losses of the enemy from…

6 часов назад

Чому поляки депортували 150 тис. українців: 78-ма річниця операції «Вісла»

Сьогодні, 28 квітня, виповнюється 78 років від початку операції "Вісла" – примусового виселення 150 тис. українців з їхніх давніх компактних…

20 часов назад

Путін оголосив так зване «перемир’я» на День Перемоги

Російський диктатор Володимир Путін оголосив так зване "перемир'я" на дні святкування 80-ї річниці Перемоги. Про це повідомили у Кремлі, інформує Цензор.НЕТ. Як зазначається,…

21 час назад