Категории: Экономика

Поточні економічні втрати рф внаслідок санкцій, станом на 22.05.2022

Інформація щодо поточних втрат рф внаслідок
санкцій, станом на 22.05.2022
1. Бізнес у росії відчуває вплив санкцій. Більша частка підприємств зіштовхнулась з наступними проблемами:
• 51% скорочення поставок сировини, обладнання, комплектуючих та запчастин.
• 42% зниження попиту на продукцію або послугу
• 32% труднощі у сфері логістики
• 26% проблеми у сфері виробництва
• 62% компаній зіштовхнулися з новими труднощами у веденні бізнесу, причому для 25% фірм ці проблеми виявилися «значними».
2. У цій ситуації 40% підприємств планують або скорочують витрати:
• 28% урізають витрати на рекламу, маркетинг, просування продукції та дослідження ринку;
• 16% скорочують закупівлі сировини та обладнання;
• 11% планують скорочення інвестицій;
• також йде скорочення штату працівників, витрат за оренду, оплату праці (по 8%).
3. Інші песимістичні настрої російського бізнесу:
• 61% опитаних бізнесменів вважають, що держава їм не допоможе.
• 36% керівників зазначають, що в умовах санкцій вони не мають планів та ідей розвитку навіть на найближче майбутнє.
• 27% вважають, що підтримка з боку влади матиме формальний характер і виявиться неефективною.
4. У квітні продажі московських забудовників знизилися на 46%. Більшість угод було здійснено за допомогою іпотеки.
5. Нафтове ембарго проти росії хочуть ввести в Європарламенті без згоди Угорщини.
6. Китай все більше відсторонюється від росії.
7. Китайські компаній знизили експорт технологічної продукції, задешево скуповують російський газ, відмовилися від допомоги зброєю.
8. П’ять китайських компаній мають припинити роботу над російським проектом «Арктик СПГ-2» у північному Сибіру до кінця цього місяця через санкції ЄС проти Москви.
9. Проект Арктик СПГ-2 є частиною плану, спрямованого на скраплення природного газу, що видобувається на північному узбережжі Сибіру, та постачання його в основному до країн Східної Азії, таких як Китай та Японія.
10. Загальна виробнича потужність Арктик ЗПГ-2 запланована на рівні 19,8 млн тонн на рік, а перша з його виробничих ліній повинна була розпочати роботу у 2023 році.
11. Управління зі стягнення боргів Фінляндії заморозило на суму 76 млн євро майно російських олігархів та інших осіб і компаній, які потрапили під санкції, накладені після нападу росії на Україну.
• Управління зі стягнення боргів заморозило у тому числі велику кількість вагонів товарних поїздів.
• Внаслідок санкцій було конфісковано понад 1000 таких вагонів. Їхня загальна вартість може досягати 20 мільйонів євро.
• Також було вилучено великі партії цінної сировини. Наприклад, у порту Коккола знаходиться вантаж залізної руди, вартість якого оцінюється в 40 млн євро.
12. «Аерофлоту» через дефіцит запчастин через 3 місяці доведеться почати розбирати свої літаки.
• За оцінками експертів компанії IBA, щоб підтримувати свій повітряний флот у робочому стані, Аерофлоту через 3 місяці доведеться почати розбирати частину своїх літаків на запчастини.
• «Аерофлот» до 24 лютого виконував рейси в 56 країн, а до травня їхнє число скоротилося до 13.
• У парку «Аерофлоту» понад 350 літаків, більшість з яких Airbus та Boeing, зараз російському авіаперевізнику неможливо їх обслуговувати через західні санкції.
13. YouTube видалив понад 70 000 відеороликів та 9 000 каналів, які розповсюджували фейки про війну в Україні. Зокрема, з відеохостингу забрали відео, в яких війну в Україні називали «визвольною місією».
Volodymyr Omelyan

P.S. Інформація щодо поточних втрат рф внаслідок
санкцій, станом на 23.05.2022
1. Близько 80% росіян помітили за останній місяць швидке зростання цін на товари та послуги:
— 77% відчули за останній місяць швидше, ніж зазвичай, зростання цін на основні продукти, товари та послуги;
— 12% вважають, що ціни за останній місяць зростали так само, як і раніше;
— 3% говорять про уповільнення зростання цін;
— 3% впевнені, що ціни взагалі не змінилися;
— 1% говорять про зниження цін за останній місяць.
2. Що стосується очікувань на найближчий місяць:
— 20% упевнені, що ціни зростатимуть швидше, ніж звичайно;
— 32% чекає зростання цін у звичних темпах;
— 14% налаштовані на уповільнення зростання цін і рівно стільки ж опитаних вважають, що ціни залишаться на нинішньому рівні.
3. Пасажиропотік російських авіакомпаній у квітні знизився на 30% порівняно з аналогічним періодом 2021 року, становивши 5,03 млн осіб. «Росавіація» з березня припинила публікувати оперативну статистику без пояснення причин.
4. Кількість авіаквитків з росії за кордон «в один кінець» досягла 70%. Менеджери, що виїжджають з Росії, стали рідше купувати зворотні квитки. Це стосується співробітників консалтингових, фінансових та IT-компаній. У березні-квітні найпопулярнішими напрямками у них стали Казахстан та Туреччина.
5. Авіакомпанія «Камчатка» припиняє роботу через відсутність літаків. Контракт на американські Cessna розірвано.
6. У росії різко збільшився імпорт кнопкових телефонів. У першому кварталі постачання кнопкових телефонів до росії збільшилося на 43% і досягло рівня 2017 року. На це могли вплинути проблеми з логістикою та вирішення деяких брендів призупинити роботу.
7. Російські виробники кисломолочної продукції повідомили про проблеми у бізнесі. Компанії скаржаться на нестачу сировини, оскільки не можна закуповувати закваску в іноземних постачальників. Вона необхідна для випуску сиру та сметани. 80% закваски поставляється в рф із Болгарії, Данії, Італії та інших країн.
8. російський підрозділ міжнародної компанії Softline скоротив зарплати працівникам на 25% до кінця 2022 року. Якщо «результати зміняться на краще», то зміна буде скасована раніше. 45% виручки російському підрозділу приносили продаж продуктів Microsoft, але компанія більше не працює в рф.
9. У квітні-травні в росії держзамовникам не вдалося закупити закордонні вакцини для профілактики цілого ряду захворювань, у тому числі поліомієліту, дифтерії, правця та пневмококової інфекції. Виробники – Sanofi, Pfizer та їхні російські партнери – відмовилися брати участь в аукціонах.
10. Австрія заморозила €254 млн на 97 рахунках, що належать російським олігархам. Пошуком активом займалася спеціально створена група Управління Держбезпеки країни.
11. З моменту введення санкцій на рахунках «дочок» російських банків у Казахстані заблоковано 9,2 млрд тенге ($21,6 млн за поточним курсом), заявила голова Агентства з регулювання та розвитку фінансового ринку республіки.
12. Компанія Levi’s планує продаж російського бізнесу. Раніше компанія тимчасово призупинила роботу в росії, тепер вирішила остаточно піти з російського ринку. Levi Strauss & Co вже припинила постачання свого одягу до рф.
13. Шведська компанія Tetra Pak йде з росії. Шведська компанія Tetra Pak призупинила підтримку свого російського дочірнього підприємства АТ «Тетра Пак» через санкції. Фактично Tetra Pak припиняє роботу в Росії та розриває зв’язки з місцевими активами.
14. Американська компанія Starbucks заявила, що залишить російський ринок майже через 15 років роботи. Найбільша у світі мережа кав’ярень приєдналася до низки провідних західних брендів, що залишають росію через війну проти України. Starbucks має 130 точок у росії, що повністю належать і керуються її ліцензіатом Alshaya Group, в якій працює близько 2000 співробітників.​
15. Shell вийшла ще з одного проекту в росії. Shell вийшла зі статутного капіталу спільного з «Газпром нафтою» підприємства в Арктиці «Гидан енерджі». Раніше компанії належало 50% в цьому проекті.
16. Казахстан скорочує постачання заліза на російські металургійні заводи. Найбільший у Казахстані збагачувач залізної руди через санкції скоротив поставки на великий металургійний завод у Сибіру. Соколівсько-Сарибайське гірничо-виробниче об’єднання на півночі Казахстану було основним постачальником руди на Магнітогорський металургійний комбінат до вторгнення рф до України.

Последние новости

Валерій Залужний: Нова природа війни змінила сутність основ глобальної безпеки

Виступ Надзвичайного і Повноважного посла України у Великій Британії і Північній Ірландії, Головнокомандувача ЗСУ (2021–2024) Валерія Залужного на Форумі оборонних…

2 часа назад

Загальні бойові втрати ворога з 24.02.22 по 29.04.25

Загальні бойові втрати противника з 24.02.22 по 29.04.25 орієнтовно склали / The estimated total combat losses of the enemy from…

2 часа назад

Чому поляки депортували 150 тис. українців: 78-ма річниця операції «Вісла»

Сьогодні, 28 квітня, виповнюється 78 років від початку операції "Вісла" – примусового виселення 150 тис. українців з їхніх давніх компактних…

17 часов назад

Путін оголосив так зване «перемир’я» на День Перемоги

Російський диктатор Володимир Путін оголосив так зване "перемир'я" на дні святкування 80-ї річниці Перемоги. Про це повідомили у Кремлі, інформує Цензор.НЕТ. Як зазначається,…

17 часов назад