Посол ЄС в Україні перерахував ключові реформи для нової української влади

81

Голова Представництва Європейського Союзу в Україні Хюг Мінгареллі перерахував ключові реформи, на яких має зосереджувати свою увагу нова українська влада.

Про це посол ЄС сказав в інтерв’ю інтернет-виданню «Європейська правда».

«Ми завжди говоримо, що дуже важливо докласти більше зусиль для забезпечення верховенства права. Ми також говоримо, що треба зробити необхідні кроки для поновлення приватизації великих державних підприємств. Ми також віримо, що Україна може зробити більше для якісного управління державними компаніями», — заявив Мінгареллі.

«Дуже необхідно провести земельну реформу, тому що в цій галузі Україна має фантастичний потенціал, і якщо реформа буде проведена належним чином, то це може призвести до створення сотень тисяч робочих місць», — сказав посол.

Крім того, він вважає важливим продовжити децентралізацію.

«Ми знаємо, що у низці об’єднаних громад вибори лише мають відбутися. Децентралізація вже є успішною для України, і цей успіх треба закріпити. Має продовжитися реформа системи державного управління, де теж є перші позитивні результати», — наголосив Мінгареллі.

«Що стосується сектора енергетики, то ми вже два роки поспіль говоримо, що саме треба зробити для реформування ринку газу на користь українських громадян – і ми розраховуємо, що тепер ці зміни будуть ухвалені. Звісно ж, ми виступаємо за повне впровадження закону про ринок електроенергії. І також колись вам треба буде створити незалежного та компетентного регулятора ринку атомної енергії», — підкреслив Мінгареллі.

Також він наголосив на важливості реформи правоохоронних органів. «Як ви знаєте, закон про нацбезпеку був ухвалений – але так і не був імплементований. А вам потрібно реформувати і СБУ, і Генпрокуратуру, і продовжити реформу нацполіції», — сказав голова Представництва ЄС.

Поделиться:
Загрузка...